ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE

Diskusní fórum


Vložení příspěvku do fóra
Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení.
 
prosím nevyplňovat

Zaregistrujte se ZDARMA nebo využijte výhody PROFI registrace. Více čtěte níže.
Filtr: výpis příspěvků uživatele "Pragr" |  vypnout filtr
 
1234567891011>
Další diskuse: 
 
 
Reakce na -Tom-: Myslím, že další tryout vyvolá ještě vě...
Že by pan Šééén vzal try-out na roli GM? Smajlík Smajlík
 
 
 
Tedy, včera začal trénink na ledě, první přípravný zápas stále v nedohlednu, ale tady už zjevně někteří vědí, kdo, kde a s kým bude hrát. Stále znovu mě překvapuje, kolik lidí žije v zatvrzelém přesvědčení, že 1.liga v Čechách je super terno, kterému juniorské/nižší zámořské soutěže nesahají kvalitativně ani na úroveň týmů hrajících u nás na zoufalém konci tabulky od září do února. Tolik k situaci Toman.

O problémech dostat hráče do naší soutěže mluvil Venca Prospal hned v jednom z prvních rozhovorů zveřejněných poté, co byl jmenován trenérem. Důvody popsal vcelku velmi jasně a odpovídá to situaci, která vládne v tom, co zde již léta organizuje svaz. Skutečnost, že jsme za pět let vyměnili pět trenérů celé situaci jistě nepřidá (o tom není nutno diskutovat a považuji to za jednoznačný průšvih padající na hlavu vedení), ale rozhodně bych to neuvedl jako hlavní příčinu.

Osobně jsem zvědav na herní projev Motoru pod novým trenérským týmem. Články sice budí určitou naději, leč na druhou stranu při jejich čtení mám dojem, že si autor přečetl stížnosti zde na fóru a automaticky píše, jak vše nač jsme si tu loni stěžovali, je nyní jiné, lepší. K takovým zprávám mám automatickou nedůvěru (neříkám, že nemůžou být pravdivé) Smajlík Začíná se opět prakticky od nuly, takže to každopádně bude chtít nějaký čas. A jsem zvědav, kolik fanoušků Motoru očekává, že budeme drtit všechny soupeře hned od první minuty prvního přípravného zápasu.
 
 
 
To Kohy:
O fotbal se nezajímám, ale podle toho, co jsem našel na webu je znak na dresu velmi, velmi, velmi podobný malému státnímu znaku - odkaz
Ad logo Chicaga. Ano prošlo změnami, ale stávající znak má stále daleko ke zjednodušení.

Pokud by hokej měl něco v podobném duchu, neřekl bych ani slovo. A myslím, že těch 90 % lidí, kterým se nové logo nelíbí taky.

Obecně nejde o to, jestli je někdo vyvrhel, když se mu toto nové logo líbí. Jde o to, že podle hlasování (se všemi omezeními) se nové logo líbí zhruba 1 z 10 lidí. Což je prostě špatně. Argumentovat v takovém případě tím, že ono se to časem poddá není nic než ignorace. Být to 50/50 neřeknu ani slovo. Ale v případě, že je 90 procent proti, je třeba říct že takhle tedy ne. A je úplně jedno, jestli to svaz, ty, Gais nebo kdokoli jiný bude zlehčovat. Já naopak doufám, že lidi nebudou takové ovce, aby si to nechali vnutit přesto, že se jim to nelíbí a nebudou tyto nové věci kupovat. A vážně doufám, že svaz tím přijde o hromadu peněz, jelikož je to jediná páka, jakou na něj běžný člověk má. Zjevně totiž skutečnost, že se nový design prakticky nikomu nelíbí, neznamená pro svaz nic.
 
 
 
Reakce na KohyCZ: No vidíš a za pár let to bude pro lidi...
Pozdě, ale nedá mi to. Opět zcela mylně. "Se lvíčkem na prsou" se VŽDY vztahovalo k více-méně podobě shodné s dnešním malým státním znakem. Naším národním symbolem je totiž lev, nikoli jeho hlava. Hlava lva je národním symbolem například Singapuru. Ale opět se vracíme k tomu, že by tvůrce loga a celá skvadra na svazu museli mít alespoň nějakou mozkovou buňku. Argument o právní čistotě je zcela mimo mísů. Fotbalová repre tuším na dresu má malý státní znak, takže pochybuji že by jí to bylo dovolilo a papalášům v hokeji ne.

Argument o zjednodušování má taky své trhliny. Loni nebo předloni prohěhlo hlasování odborné i laické veřejnosti ohledně log týmů NHL. Zvláštní, že v době toho údajného zjednodušování o parník vyhrálo logo Chicaga Blackhawks, které má k zjednodušení ještě mnohem dál než celá heraldika.

Ale jak říkám, můj názor je, že svaz se snažil odvrátit pozornost od mnohem palčivějších záležitostí. A to se zjevně povedlo.
 
 
 
Reakce na mcdavid: Mimochodem Zadinu si na draftu jako c...
Moje reakce byla o dost ostřejší. Jak jsem viděl Detroid, moje první reakce byla, že je to v zadní bradě a jen těžko si lze představit horší výsledek.
 
 
 
Reakce na alkac: Myslíš ten odkaz na článek, kde je hned...
Přesně tak. Celé se to nese přesně ve stylu: vymysleli jsme kravinu, téměř nikomu se to nelíbí, tak teď musíme rychle najít zdůvodnění, proč to jinak nešlo.
 
 
 
Reakce na KohyCZ: Mimochodem, o dresech super článek zde...
Já bych co dodat měl. Autor například při uvádění příkladů jaksi zapomněl, že Kanada má na dresech javorový list, což je jejich národní symbol. A jedná se prakticky o přesnou kopii toho na vlajce. Že švédské tři korunky nejsou státním/národní symbol může prohlásit taky jenom ignorant. Prakticky jedinou výjimkou jsou tedy dresy Američanů. Jen u nich je zkratka "USA" za dva a půl století používání už prakticky symbolem taky.

To nelze prohlásit o tom stylizovaném rozčepýřeném kuřeti, které se snaží zvrátit žížalu po té, co mu kdosi oddělil tělo od hlavy, a kterému naši hokejoví papaláši chtějí říkat lev.
 
 
 
Reakce na KohyCZ: Všechny nejlepší hokejový repre mají n...
Při vší úctě, zcela neplatný argument. Máme k dispozici i tak zvaný "malý státní znak", kde je pouze dvouocasý lev. Myslím, že ten by byl asi milionkrát lepší než ta zpatlanina co představil ČSLH, či jak si ta banda kašpárků chce říkat. Na druhou stranu, co čekat o "kreativní agentury", že.

Autorovi zdá se nedošlo, že lva (respektive lvici, pokud se budeme bavit heraldicky přesně o figuře s jedním ocasem) má ve znaku celkem dost národů. Naproti tomu stříbrný dvouocasý lev v červeném poli už je ale vcelku jasně česká národní záležitost. Tudíž uříznutá hlava bez jakékoli další specifikace může asociovat klidně třeba Finsko. Ale to by matlák kreativec musel mít alespoň dvě funkční mozkové buňky (ano, toto JE myšleno jako urážka).

Na druhou stranu předpokládám, že účel to splnilo. Svazu se podařilo odvést pozornost od mnohem palčivějších záležitostí. Takže možná je na čase přestat ty kašpárky podceňovat...
 
 
 
Reakce na tuppu: Tayk pokud je herní rozpis na stránkách...
Třeba mně vyhovuje mnohem víc všední den než víkend. Takže si rozhodně stěžovat nehodlám.
 
 
 
Reakce na chytry-clovek: To máš naprostou pravdu. Jestli...
Ale no tak. Statik bude vždy posuzovat stávající stav s nějakým výhledem za "standardních" podmínek. Taky je otázka, jak stará tak předchozí zpráva je. Pokud je třeba 10 let stará, pak bych ten odhad viděl jako celkem velmi slušný.
 
 
 
Reakce na Hubl26: Pro Quaka ;) https://www.youtube.com...
To je hrozný toho chlapa poslouchat. Pominu skutečnost, že nedá dohromady souvislou větu. Fajn, může být nervózní z rozhovoru pro média. Na druhou stranu měl by být schopen srozumitelně a jasně formulovat svoje myšlenky tak, aby je předával hráčům na střídačce, takže mě to i tak překvapuje (nemile).

Ale jinak chápu, že ho svaz zvolil. Kromě výše uvedeného jen plky, klišé, citáty a hlavně není třeba nic měnit. Rozebrala mě věta (volná citace): "Myslím, že nasazení tolika mladých bylo přehnané, ale potřebovali jsme to"!!! Tomu říkám perla. Takovou názorovou flexibilitu v relativně jednoduché a krátké větě jsem vážně nečekal. Ten člověk může okamžitě kandidovat do Babišákova cirkusu.
 
 
 
Reakce na Motor27: Zajímalo by mě , jak se připravuje ná...
A my víme, kdo bude v nové sezóně captajn? (prosím vyslovovat správně česky s "c" na začátku)
 
 
 
Reakce na Speeder: Chudák MARSCH, teď bude muset prolejz...
A místo zlosina Teplýho bude podporovat všeobecně oblíbeného dobrodince Babiše. Tomu říkám gól do vlastní brány Smajlík
 
 
 
Reakce na ČB_Hrošík: Takže jsi nám lhal ! :)) Dobrý d...
Asi mi to takhle dopoledne nemyslí, ale kde je ta lež? Smajlík

Jinak, ten ceník permic bude zveřejněn kdy?
 
 
 
Reakce na KohyCZ: Spíš by ale navýšení/udržení rozpočtu ...
Následující řádky prosím nebrat hanlivě, právě naopak.

Ono to spíš v našem případě mnohem více svědčí o schopnost GM postavit "vzdušný" zámek na zdánlivě pevných základech. Dvě šťastné souhry okolností, které nás poslaly ve dvou sezónách ze tří do baráže, té konstrukci napomáhaly. Podobná klika se ale nemusí dalších deset let opakovat. A opakuji znovu, toto není myšleno negativně. GM tam od toho JE, aby vytvářel vizi, která přitáhne peníze. Stejně tak si myslím, že je velmi dobře zmáknuté PR (jasně teď to bude vypadat, jako že leštím kliku Smajlík ). Ale za těch pět let jsme snad už poznali, že jenom dobrá vize nestačí. Je nutno ukázat výsledky. A ty jsou v poměru cena/výkon hodně špatné.

Problém jsou lidé jako já, kterým "jednosezónní" vize s minimální dlouhodobou koncepcí nestačí. Proto jsem například doufal v podpis Venci Prospala na delší období, jelikož dva roky jsou na koncepční práci málo (v lepším případě hraniční minimum).
 
 
 
V chování Madety vidím určitou naději. Přeci jenom, je to velký sponzor a sáhnout na peníze je obvykle slušná motivace. Předchozí sezóny vnímám osobně jako opakování stále stejných chyb a neúspěšného způsobu, kterak při cestě do Extraligy utrácet víc a víc peněz. Průšvih skončené sezóny (včetně předpokládaných ztrát příjmů v té nadcházející), plus Prospalův příchod vnímám jako nadějný příslib věcí budoucích.

Navýšení příjmů po takové sezóně by bylo to nejhorší, co by nás mohlo potkat. Napovídalo by to tomu, že fanoušci a sponzoři Motoru si opravdu nechají kálet na hlavu bez ohledu na kvalitu produktu, za který si platí ne zrovna malé peníze.
 
 
 
Reakce na zmetek: Uplynulá sezóna byla posraná snad úpln...
Vždy si říkám, že na tyhle snůšky nesmyslů nebudu reagovat. A vždycky mi to nedá... Hned v úvodu, než to zase někdo překroutí říkám, že nechci tvrdit, že Stavjaňa dělal vše dokonale a byl jediným spasitelem. Ale jeho démonizace zde na fóru za kroky, které bylo nutno udělat, je naivní. Stejně jako růžové brýle, kterými určitá část fanoušků stále hledí na výkony Motoru ve druhé až čtvrté sezóně.

Takže znovu. Stavjaňa rozprášil tým, který tři roky po sobě prokazoval, že po Vánocích jeho hra upadá. Dvakrát se dostal do baráže shodou neuvěřitelných náhod, kdy jednou jsme stáli v semifinále proti B-týmu Třebíče a podruhé proti finančně i hráčsky "zdecimované" Slávii". V baráži jsme pak v obou případech skončili o parník poslední. Z hlediska finančních možností klubu nelze jinak, než tyto tři sezóny hodnotit jako neefektivní rozhazování peněz. Čistka v kádru tak byla logická a ku prospěchu věci. Stejně jako čistka po letošní sezóně. Můžeme diskutovat o konkrétních jednotlivcích, ale celkově vzato byl ten tah z mého pohledu v pořádku. Svádění proher s Duklou (kterou jsme v 6 z 8 zápasů přestříleli dvojnásobným počtem střel, a kterou jsme po většinu zápasů nepouštěli z jejího obranného pásma) na trenéra a nikoli hráče, je ale už mírně řečeno hloupost.

Vytýkat Stavjaňovi nepřivedení posil je v pořádku. Můžeme se bavit o tom, proč se tak stalo. Moji teorie o nedostatku odpovídajících hráčů přímo potvrdil letos Václav Prospal, který v jednom z rozhovorů řekl, že je u nás na trhu obrovský rozpor mezi finančními požadavky hráčů a jejich kvalitou. Jelínek zase pravil jinde, že ho v Motoru trenéři nižších věkových kategorií prosili, aby jim nebral hráče do A-týmu. Taky zajímavé zjištění ohledně možnosti využívání mladých.

Těžko říct, jak by sezóna pod AS vypadala, pokud by ji mohl dotáhnout do konce. Předpokládám, že do PO bychom se dostali. Takže zřejmě hůře bychom nedopadli. Otázkou zůstává, kolik by přišlo hráčů v jejím průběhu, a zda by došlo ke stejnému mrhání penězi na příchody neefektivních posil, jako se tomu stalo pod M. Jelínkem. Já o tom pochybuji, ale tohle nelze nijak dokázat.

Stejné kompetence jako měl A. Stavjaňa bude mít nyní i V. Prospal. Osobně doufám, že dostane šanci uvést svou vizi do praxe. IMO na jakoukoli koncepční práci jsou dva roky málo. A na základě zkušeností s Motorem mám trochu obavy, aby nebyl odvolán nejpozději na začátku přespříští sezóny.
 
 
 
Reakce na Siky: Hele, ty fakt i nadále vnímáš odchod AS ...
Omlouvám se za pozdní reakci. Uvedl jsem příklad Kuchece a Straky jako počátek nespokojenosti fanoušků s AS. Ne jako hlavní důvod odchodu.

O zbytku můžeme diskutovat, ale nebude to mít cenu. Odfláknutá letní příprava v situaci, kdy se veřejně vedení vyjadřovalo tak, že ji má na starosti někdo jiný než hlavní trenér a kdy v době odchodu se minimálně na ledě nijak neprojevovala (spíše naopak) je celkem zábavný argument. Stejně jako rozbití kostry neúspěšného (z hlediska ambicí klubu) týmu.

Já se v této chvíli nezastávám AS. Já poukazuji na značnou podobnost mezi začátkem jeho působení a tím, co se děje dnes a obávám se reakce fanoušků, když se náhodou přestane dařit. Ale to je asi zbytečné vysvětlovat.
 
 
 
Reakce na zdcart: Jak říká.Já jsem hrozná svině.Nic hráč...
Tak něco podobného jsme zde již zažili, že. Původní nadšení z příchodu Antonína Stavjani spočívalo v tom, že on hráčům nic neodpustí a kdo nebude makat, půjde ven.

Jenže pak si dovolil posadit pomalého Pepu Straku, oblíbeného, leč neefektivního Kuchece, a už to jelo. Najednou byl problém v tom, že trenér nerozumí jemné dušičce našich hráčů. Přísnost sice musí být, ale ne ke všem stejně, to se rozumí. Na fanoušky oblíbené hráče se to nevztahuje, to se rozumí samo sebou...

Mno, ani nevíte jak moc doufám, že moje obavy, aby to s Prospalem nedopadlo podobně, jsou zbytečné. Tentokrát budu pevně věřit, že náš generální manžér bude mít dostatek odvahy stát za trenérem, místo aby podlehl fňukání části zdejších fanoušků v nejlepším stylu Jima Hackera - "jsem jejich vůdce, musím je následovat!!!" Smajlík
 
 
 
Reakce na radek66: Je to tak obrana je konečná bohužel t...
Tohle vzdávání bitvy dlouho před jejím vypuknutím, mne na většině mých krajanů dost štve. A osobně ho naprosto nechápu
 
 

Zaregistrujte si své uživatelské jméno a nikdo se za vás již na fóru nebude vydávat! Základní registrace je zdarma.

Jsou diskuse vaším denním chlebem? Pořiďte si profi-registraci s vlastní ikonkou, prohledáváním dalšími službami. To vše jen za jednu SMS! více o profi registraci.

 
  • Chcete-li udělat nový řádek, stačí zařádkovat enterem, netřeba používat html tagy.
  • Děkujeme, že se zde na fóru budete chovat jako slušní lidé.
    Redakce si vyhrazuje právo ve výjimečných případech smazat vulgární, urážlivé nebo nesmyslné příspěvky.
 
 
Sociální sítě

Motor i nový dodavatel dresů, společnost Kappa, se rozhodli vyjít vstříc fanouškům a do hlasování tak přibyl i návrh přímo od...

Jedním z hráčů, kteří bojují v Motoru o smlouvu, je urostlý obránce Karel #Plášil. hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

Talentovaný útočník Matěj #Toman odchází do zámoří a na sezony v Českých Budějovicích vzpomíná jen v dobrém. Ještě před odletem...

Motor začal přípravu v Budvar aréně, až do konce července budou svěřenci Václava Prospala a Aleše Tottera trénovat na dvě...