ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE

Diskusní fórum


Vložení příspěvku do fóra
Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení.
 
prosím nevyplňovat

Zaregistrujte se ZDARMA nebo využijte výhody PROFI registrace. Více čtěte níže.
Filtr: výpis příspěvků uživatele "Pragr" |  vypnout filtr
 
1234567891011>
Další diskuse: 
 
 
Tak to se omlouvám. Zjevně jsem si spojil dvě úplně jiné akce. Ještě jednou se tedy omluvám za nařčení.
 
 
 
Tak ta tiskovka opravdu vyzněla úplně jinak než její přepis. Každopádně nevím proč, ale intonací a slovníkem mi Venca ze všeho nejvíc připomněl Petra Čtvrtníčka Smajlík

Ad křišťálová koule. Té opravdu nebylo potřeba. Tak situace byla z podstaty velice riskantní už ve chvíli, kdy Vydarený vyrážel zpět na střídačku. Než k ní dojel, utekly nějaké dvě sekundy. Opakuji znovu, do takové situace poslat našeho nejslabšího (z pohledu obranné činnosti) beka je chyba. A je úplně jedno, jestli byl na řadě nebo ne. Prostor a čas na reakci na situaci tam rozhodně byl.
Jinak nahrávat na druhého beka nemohl, jelikož ten právě střídal. A Kohy má pravdu v tom, že se pokoušel poslat puk na asi Vaculíka, akorát mezi ními stál protihráč. A další protihráč tam dojížděl.

Mimochodem pravidlo o získání územní výhody nebo přečíslení při střídání, to bude další perla od svazu. Jelikož tak, jak je definováno, říká vlastně, že jakmile hráč naskočí ze střídačky na led blíže k soupeřově bráně, než hráč který odchází na střídačku, může to sudí vyhodnotit jako územní výhodu (jelikož to z podstaty územní výhoda je). Takže další nesmysl umožňující rozhodčímu libovolně ovlivňovat zápas. Fascinuje mě, že se proti těmhle úpravám pravidel neozvou kluby.
 
 
 
Tak jsem nevěděl, zda se mi chce víc zvracet z výkonu rozhodčích, nebo z některých výlevů zde. Naštěstí je zde ještě pár diskutujících (např. Zbyňa-CK), kteří jsou schopni vidět věci rozumně. Jen pro shrnutí. Díky pofidérní metodologie vedení začínáme prakticky každý rok přebudovávat tým. To samozřejmě trvá (obvykle minimálně 2-3 roky). Nadávat tedy na to, že nám nejdou přesilovky, hráči nejsou úplně sehraní je výtka, která by měla směřovat na vedení, nikoli na hráče a trenéry.

K hodnocení zápasu tak, jak ho prezentoval Venca Prospal mám určité výhrady. Například gól Litoměřic na 4:3 jde jednoznačně za trenérem, který posílá beky do hry. Když jsem viděl, že Vydarený jeden z nejvzdálenější části útočné modré střídat, říkal jsem si, že budeme muset poslat nějakého rychlého a spolehlivého beka, který to rychle zavře. Místo toho naskočil Kutlák a v tu chvíli jsem začal čout průšvih (pravda, očekával jsem, že propadne už na modré). A to rozhodně nepatřím mezi infarktové jedince, kteří se hroutí pokaždé, když soupeř přejede naší obranou modrou. Nicméně došlo k tomu, co jsem čekal, jen o chvíli později. Kutlák v pozici kdy mu zbytek týmu dostřídává hodil celkem ledabyle puk na mantinel do prostoru, kde byli široko daleko pouze hráči soupeře. Nic ve zlém, ale když to vidím já, měl by tohle být schopen vyhodnotit i trenér. Gól na 4:4 padl v přesilovce, následující po faulu, který vyplynul z prakticky stejně laxního odehrání puku na stejném místě, jako před tím Kutlák.

Teď trochu suchých čísel. Naše produktivita rozhodně není špatná. Máme úspěšnost střelby asi 9,3 %, což je ucházející. Pro představu, v loňské NHL se úspěšnost střelby u týmů pohybovala od 7,7 % až po 10,7 %. Ono to celkem odpovídá průměrné úspěšnosti zákroků brankářů, která je mezi 90 % - 92 %. A prosím neargumentujte mi tu čísly ze serveru hokej.cz. Podle jejich čísel je např. celková úspěšnost brankářů 90,2 % což by odpovídalo úspěšnosti střelby týmů 9,8 %. Zatímco podle nich je průměrná úspěšnost střelby přes 10,7 %. Jinými slovy střelcům bylo připočteno o 45 gólů víc než kolik jich brankáři dostali.

Na závěr. Platíme daň za další "začátek". Oba trenéři teprve získávají praktické zkušenosti se soutěží. To samé platí pro značnou část hráčů. Je na místě zachovat klid. To neznamená mít nasazené růžové brýle a nesmět nic kritizovat. Ale spíše používat rozum, než začnu někoho vyhazovat a znovu přebudovávat tým (což bych naivně čekal, že snad po pěti letech pochopil i běžný fanoušek).
 
 
 
A hned v první odpovědi zmínka v pokračování našeho secifika, které zmiňoval i mixér. To jest jinde chodí trenéři juniorky za trenérem A-týmu, aby jim vzal nějakého hráče výš. U nás chodí, aby jim ho nebral.

Chápu obtížnost rozhodování zda má mladší hráč nastoupit za A-tým nebo za juniorku. Ačkoli osobně bych volil jednoznačně. Na druhou stranu pak ale nemáme nejmenší právo si stěžovat na produktivitu, když pro co nejlepší výkon neděláme maximum. Což samozřejmě nijak nesnižuje odpovědnost "dospělých" hráčů A-týmu za prohru.
 
 
 
Reakce na MrPesi: Tak samozřejmě taky doufám, že Venca t...
Bylo by zajímavé zjistit, jak by hrál Mitch v obranném páru. Protože tak, jak hraje letos s Kutlim, tak je součástí defenzivního "jeden-a-fousu" v lepším případě "jeden-a-půlu" Smajlík

"Letos nebo nikdy" je takové zajímavé budějovické (ale nejen) heslo. Zdá se, že spousta lidí žije v domnění, že je možno vzít nadprůměrný balík peněz a prakticky od základů vybudovat úspěšný tým. My nemáme výhodu Las Vegas, kterému nastavila NHL podmínky tak, aby se od začátku vytvořil konkurenceschopný tým hrající rovnou nejvyšší soutěž. S naší metodikou to bohužel bude problém a spíše mne překvapuje, kolik lidí věří těmhle cílům stanoveným způsobem z nuly na sto.
 
 
 
Reakce na ro16ck: Věřím, že příští sezonu už na soupisce...
Není trochu předčasné dělat závěry o tom, kdo bude a kdo ne příští sezonu?
 
 
 
Ještě jedna a za mne poslední věc k tomu Quakovu přirovnání. A to mne zarazilo nejvíc. To srovnávání UFC a hokeje. Cílová skupina obou se značně liší. Podobný incident v UFC (a to bych se klidně vsadil) zvedne ceny vstupenek na další zápas. Jelikož pro velkou část diváků UFC to funguje jako jakýsi generátor rivality, nebo jak to nazvat, a pro příště bude větší zájem (všichni se budou chtít podívat na toho chlapa co takové věci vyvádí). Takže by mne ani příliš nepřekvapilo, kdyby ochranka měla příkaz, v podobných případech příliš aktivně nezasahovat. Konečně je to reklama a prachy jsou až na prvním místě.

Ale vážně pochybuji o tom, že extempore prostějovských (ale obecně všech) ultras a následné selhání ochranky a policie, jakýmkoli pozitivním způsobem ovlivní návštěvnost v BA. Zkrátka proto, že přinejmenším 90 % lidí se jde dívat na hokej a ne řešit, jestli náhodou nedostanou nějakou ránu, nebo jim (jejich dětem) nějaký tupounek ukradne šálu, se kterou bude následně provádět skupinovou masturbaci s ostatními tupounky.
 
 
 
Reakce na quak: Vidíš v tom textu něco, co tam není a vy...
Není důvod omlouvat menšinový názor. Možná si to tak nemyslel, ale význam toho textu, tak jak si to napsal je zcela jasný. Je to omluva toho, že jinde mají průšvihy taky a přitom vynakládají více peněz. Víc bych do toho nevrtal.
 
 
 
Reakce na Zbyna-CK: takže to, že to někde udělají blbě, ...
Ad druhý odstavec:

Ale tohle je náš problém minimálně poslední dvě možná tři sezóny. Pokud se nám podaří dát soupeři ideálně alespoň dva rychlé góly, hrajeme velmi obstojně. Respektive, mnohdy se prostě jenom soupeř složí a naše hra následně vypadá skvěle.

Nicméně. Nelze se divit. Nemáme dvě sezóny po sobě ustálený kádr. Nemáme ustálený trenérský tým a všechno se to podřizuje heslu "Letos to vyjde". Navíc jsme vždy přivedli trenéra, který neměl (pokud se nepletu) zkušenosti s aktuálním stavem soutěže, kterou má trénovat. A když ty zkušenosti začal získávat, tak jsme ho vždy vykopli a přivedli někoho nového, "lepšího". Já osobně tak letos očekávám podobné symptomy naší hry, jako v předešlých letech. A nechává mne to klidným. Venca Prospal si musí specifika téhle soutěže zažít na vlastní kůži (je to jiná soutěž než ta, kterou tu naposledy hrál). To platí i pro Aleše Tottera. A budu pevně doufat (ač mám své pochyby), že zde vydrží déle než ty dva roky, na které mají smlouvu, a vedení najde odvahu je podržet.
 
 
 
Reakce na Zbyna-CK: takže to, že to někde udělají blbě, ...
Přesně tohle mne napadlo. Takže omluva proč my to děláme blbě je, že jinde to dělaj blbě za větší peníze. Ještě mi tam od Quaka chybělo doporučení, že bychom vlastně měli být vděčni, že ochranka na stadionu pracuje za menší peníze, orgo kladívo, tedy efektivněji. Tak hlavně, že jsme světoví.

Je zvláštní brát si pro srovnání UFC (což je na rovinu vypatlaný magor vedle vypatlaného magora) a nikoli jiné akce, kde to zjevně funguje, že. Ale to bychom se nemohli tak pěkně plácat po zádech...
 
 
 
Bohužel u brankáře je celkem jedno kolik má za zápas skvělých zákroků, když jeho chybou přijde tým několik sekund před koncem zápasu o výhru. Kváčova rozehra za bránou je dlouhodobě bídná, ale to co jsem viděl na tom videu, to byla vážně nová úroveň. Hodit puk do jízdy soupeři, když nikdo z jeho hráčů v daném směru a prostoru nebyl, to je vážně nápad...
 
 
 
Reakce na riise: Oproti minulému zápasu venku všechno př...
Nevím jestli Gilbert přišel jako střelec. Jako vyhlášený střelec přišel Endál. Jako nadprůměrný střelec přišel loni M. Novák. Gilbertovo nasazování mezi nimi mi tedy přijde, jako jasná známka toho, že má jiné úkoly než dávat góly. Nepředpokládám, že by trenér byl tak naivní, aby dal tři vyhlášené střelce do jediného útoku.
 
 
 
Je někde ke shlédnutí ten gól na 3:3? Všichni mluví o Kváčovo chybě, tak bych rád věděl o co šlo.
 
 
 
Mno, z mého pohledu snad jediná alarmující věc je, že je v podstatě jedno, kdo nás trénuje. Máme několik věcí se kterými se pereme dlouhodobě a které zdá se nikdo není schopen zlepšit. Je jedno jestli nás trénuje Rosol, Stavjaňa nebo Prospal. Jelínka vůbec nepočítám. Toho nazvat trenérem by bylo urážkou tohoto řemesla a o jeho angažování si myslím svoje (od začátku). Zkrátka přesilovky, venkovní zápasy a účinnost zakončení jsou naše letitá bolest.
 
 
 
Reakce na KohyCZ: Ale klub rozhodně nebyl příjezdem Pros...
A jsme zase u slovíčkaření. Ano, klub nebyl zaskočen PŘÍJEZDEM. Pouze tím, že Prostějovští svým chováním pokračovali v linii, nastolené při loňském zápase (vážně překvapující). S ohledem na to co následovalo klub vážně NEBYL připraven a BYL zaskočen. Okecávat to může kdo chce, jak chce.
 
 
 
Reakce na Speeder: Představuješ si to jak hurvínek válku...
Prosím? Co bylo na dané situaci složitého? Skupina návštěvníků porušila návštěvní řád. Tečka, puntík. Nebylo by nutno nikoho dohledávat na kamerách, kdyby rovnou tu skupinku agentura společně s policií vyvedla ven a tam je PČR legitimovala.

Co mě na celé situaci vytáčí nejvíc je, že po zápase s Lincem tu měl tuším Kohy dvoumetrový ramena, jak má každý kdo viděl ultras okrádat fanoušky Lince, podat na policii trestní oznámení, jelikož se tak dělo mimo prostory BA. Podotýkám že TO by podával konkrétní člověk, takže by kamarádíčkové dotyčného bezmozka během pár dní věděli o koho jde a kde bydlí. Teď se stejná, ne-li horší věc udála přímo v BA a tedy v prostoru, za který odpovídá při zápase Motor. Hle jak se nám to hrdinství rozplývá před očima, když by měl podle takového doporučení vystoupit klub zaštítěný do značné míry anonymitou. To je najednou výmluv proč to nejde, že se vlastně nic nestalo, oni ti ultras k tomu tak nějak patří a holt jde-li běžný člověk na hokej, musí s tím počítat. Ale to je v pohodě, těch zápasů, kam dorazí tahle pakáž tolik nejni.

Tak hlavně, že za deště člověk do haly musí bez deštníku (vtipné zejména se spojením s MHD zdarma), jelikož sebevíc pidi deštník je zbraň hromadného ničení (uznávám pro nezasvědcené může velmi vzdáleně připomínak APFSDS munici). A taky je důležité zabavovat i půlitrovou láhev vody, kterou člověk nese tříletýmu prckovi na zápas, protože návštěvní řád že. Obojí osobní zkušenost. Ale chápu, že výtržnosti na stadionu jsou mnohem menší zlo.

Tímto bych to za sebe uzavřel. Snad jen na závěr. Říkal jsem si, že bychom mohli se ženou už konečně brát prcka pravidelněji na zápasy (zatím byl na dvou). Na rovinu, po posledních zkušenostech ani náhodou. Takže za mne pro klub -2 prodané lístky na takových cca 10 zápasů. Sice malá páka, ale jediná kterou na klub mám. Ono možná ve finále podobně uvažujících lidí bude víc, takže ta finanční ztráta nebude úplně zanedbatelná.
 
 
 
Reakce na quak: Já jsem tedy dlouhodobě brán spíše za kv...
Dostal jsem se k netu teprve nyní. Ale dovolím si pár obecných poznámek. Celé vyjádření se nese opakovaně v duchu "my s tím nemůžeme nic dělat". Jak nemůžeme? Stačilo, jak tu někdo poukázal, požádat PČR, aby legitimovala dotyčnou skupinku ultras (ideálně z obou táborů) a následně jim napařit zákaz vstupu na stadion. Vymalováno, vyřešeno. Jenže to by musel někdo chtít jednat. Což zjevně nechce. Celá situace je o to zábavnější, že na posezení s fans minulý týden, si Bednařík posteskl, kterak mu chování našich ultras hatí plány na další spolupráci s Lincem. A když dostane klub příležitost ukázat, že takové jednání opravdu nehodlá tolerovat, najednou je všude plno výmluv, proč to nejde.
K nasr... je, že mojí ženě několikrát vyhrožovali nevpuštěním na stadion, jelikož venku pršelo a ona s sebou nesla skládací deštník (30 cm ve složeném stavu). Ale chápu, že to je obecné ohrožení, které je nesrovnatelně vyšší než banda pomatenců, kterým se ještě z vesela nalívá pivo, aby byla sranda a výdělek větší...

Ono je to v podstatě velmi jednoduché. Jde jen o to, kdy se podobné akce chytí nějaký právník (v poslední době se jich s takovou specializací objevuje víc a víc) a přemluví někoho (nejlépe rodiče malého dítěte), že by se z této situace dalo vytřískat peníze za psychickou újmu potomka a zažaluje klub za nezajištění bezpečnosti. Jelikož je to klub, kdo nese primárně odpovědnost vůči návštěvníkům. A následně se nebude řešit, kde najdeme spozory na nějakého rozdílového hráče, ale kdo dá peníze klubu na zaplacení odškodného a soudních výloh.
 
 
 
A ještě jedna poznámka. Hlavně, že kvůli 30-50 pitomcům pak 5500 lidí odchází ze stadionu dvěma nebo kolika východy. Jo, to je ta podpora "slušných" fanoušků a rodin s dětmi.

Děkuji pěkně.
 
 
 
Reakce na sakulance: Minimálně 10 jich šlo směrem od jej...
Mám dojem, že se tady míchají dvě situace. Ta skupinka cca 10 šmejdíků vyrazila od prostějovského kotle, když už jiná skupinka na opačném rohu Ačka chvilku očumovala. Ale je to celkem jedno.

Ad vyjádření. To mě nas... snad ještě víc, než celý incident. Alibismus na všech stranách, nikdo za nic nemůže, nikdo nenese odpovědnost. Už jenom úvodní LEŽ, že někdo po klubu chce tyhle jedince převychovávat. Něco takového jsem tedy nikde ani zmínkou nenašel. Policie monitorovala situaci uvnitř z venku, a že dochází k napadání občanů ji zjevně nerozhodilo. A konečně, ono se to celé nějak vlastně uklidnilo, než se stačilo přijmou rozhodnutí. Takže vlastně pohoda. Komentovat toho osla Koneknyho(sic) z města nemá ani cenu.

Jak tu někdo psal. Zruště návštěvní řád, jelikož se jím stejně řídí a platí pouze pro lidi, kteří jej chtějí respektovat. Kdo ho respektovat nechce, činí tak zcela beztrestně. Z toho tudíž plyne jediný závěr: za bezpečnost při zápasech Motoru si každý fanoušek odpovídá sám. A byl bych rád, aby se tomu i návštěvní řád přizpůsobil. Nerad bych se příště nechal napadat já nebo kdokoli mne blízký za klidného a bezpečného dohledu PČR, Securitas, managementu a jiných.
 
 
 
Reakce na kobson: Tak to mi sem dej odkaz...
Má pravdu předsedo. Nedorost si při odchodu stěžoval na příliš velký tlak. Tuším to bylo v jednom z prvních rozhovorů po jeho přestupu do Plzně
 
 

Zaregistrujte si své uživatelské jméno a nikdo se za vás již na fóru nebude vydávat! Základní registrace je zdarma.

Jsou diskuse vaším denním chlebem? Pořiďte si profi-registraci s vlastní ikonkou, prohledáváním dalšími službami. To vše jen za jednu SMS! více o profi registraci.

 
  • Chcete-li udělat nový řádek, stačí zařádkovat enterem, netřeba používat html tagy.
  • Děkujeme, že se zde na fóru budete chovat jako slušní lidé.
    Redakce si vyhrazuje právo ve výjimečných případech smazat vulgární, urážlivé nebo nesmyslné příspěvky.
 
 
Sociální sítě

Příští sobotu můžete vidět Motor ve zcela unikátních reprezentačních retro dresech! Během zápasu s Přerovem uctíme ?? let naší...

75. narozeniny dnes slaví bývalý českobudějovický útočník Jaroslav Houfek. V našem klubu hrál 5 sezon, kolem 80 zápasů, a v nich...

#REPORT: @VHK_Vsetin - Motor 2:3 ?Vykradli jsme Lapač a ze Vsetína vezeme všechny tři body! Více??bit.ly/2Pcrswl

Za půl hodiny nás čeká těžký duel na půdě @VHK_Vsetin. Dokážeme přivést na jih Čech tři body? #VSEvCEB #dnesnisestava