ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE

Diskusní fórum


Vložení příspěvku do fóra
Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení.
 pamatovat
 
prosím nevyplňovat

Zaregistrujte se ZDARMA nebo využijte výhody PROFI registrace. Více čtěte níže.
Další diskuse: 
 
 
Reakce na Tveety: ad 3. gól: Kutli si zbytečně vybral sl...
Tak podle mého největší zoufalost bylo uznání gólu zjevně dosaženýho kopnutím...
 
 
 
Reakce na kaaakamil: Je mi to líto, ale už jsem ztratil ...
Samozřejmě, že nám jde o sezony příští, na tu současnou se hlásí časy několik měsíců před ní. Ty současné časy každopádně vychází z průzkumů předchozích a to poměrně dost jasně...
 
 
TveetyTveety | MOTOR
Reagovat
11.10.2018, 10:05
 
ad 3. gól: Kutli si zbytečně vybral složitou nahrávku místo tý jednoduchý (nahrávka druhýmu bekovi), nebo místo ještě jednoduššího řešení - vyhození po mantinelu.

Že by měl trenér držet v ruce věšteckou kouli a podle toho střídat je jedna z největších bizarností, co jsem tu kdy četl. Nehledě na to, že v týhle konkrétní situaci nehrála rychlost žádnou roli, naopak dobrou poziční hrou měl Kutli celkem dost možností, jak situaci vyřešit.

V přerušený hře je prostor střídat nějak netradičně, ve hře probíhající si střídáním, který Pragr naznačuje tým koleduje o hru v šesti (jedinej rychlej bruslař v obraně je Mitch, že jo, takže by levýho beka střídal pravej).

Doležal si taky vybral složitější a riskantnější řešení. Oba měli dobrej úmysl, ale u zkušenějších hráčů, by se tohle stávat nemělo.

Zajímalo by mě v čem konrétně byli rozhodčí tak tragičtí.

Já viděl pár skutečně sporných momentů

1) Jeden náš faul, kdy se hráči srazili a šli jsme ven (myslím, že to byl Doležal v první třetině, ale jist si nejsem)

2) Územní výhoda byla písknutá dle mého správně (byť to pravidlo je sporný/problematický samo o sobě). Na druhý straně mohlo bejt písknutý taky, buď to bylo na konci třetí třetiny, nebo v prodloužení při hře 4/4.

3) Držení bylo posuzování zvláštně, ale na obě strany.

4) Plášilovo vyloučení dle mýho špatně odpískaný.

Jinými slovy dva fauly písklý navíc a jeden technickej přestupek nepísknutej. Pokud si projdu ostatní fauly, byly úplně jasný. Navíc objektivně Doktor měl bejt na trestný třeba 4x, protože tou holí hraje nedovoleně prakticky furt.

Podívejme se za šly Litky ven:

1) Faul na Endála. Vypadalo to jako, že Marcel tam vystčil loket - asi OK, ale upřímně nevím jestli Endála trefil.

2) Jiráskovo hrubost - No, ruku na srdce, kdyby to bylo opačně, tak se zlobíme.

Jinak jasný fauly, s tím, že to písknutý držení, tam bylo několikrát podobný na obou stranách.

 
 
 
Reakce na Zbyndus: Tak to se osobně omlouvám, že jste ne...
Je mi to líto, ale už jsem ztratil důvěru v to, že klubu na názorech fanoušků skutečně záleží... Ptáte se např. na preferované časy začátků utkání ve 12. kole? Jako na sezónu příští? Nebo tu další? Přitom Kohy tady sliboval průzkum už 15/2...
 
 
MrPesiMrPesi | České Budějovice
Reagovat
11.10.2018, 09:46
 
Kutlák je kapitán a zřejmě jeden z nejlépe placených hráčů v týmu. Oko fanouška ho proto sleduje daleko přísnějším pohledem. Ono tahle soutěž je přece jenom trošku jiná než extraliga. I Duda sám řekl, že je to rychlejší. Je tu spousta mladíků co lítá po ledě a jsou u Vás hned ani se neuprdnete. Zdeněk jako zkušený obránce se nechce zbavovat puku jen tak. Bohužel někdy je to třeba i na úkor kvalitní rozehrávky navíc když vedete 9 minut před koncem 4-2. Já bych to zase tak tragicky u něj neviděl. Loni to bylo daleko horši. Problém je, že oba dva jak on tak Mitch jsou ofenzivně laděný a zatím se jim moc nepodařilo sladit kdo bude útočit a kdo bránit. Věřím tomu, že pokud by se Zdeněk zaměřil na bránění tak to bude platnější než jeho časté výlety za bránu soupeře. Ty souboje u mantinelů prostě vyhrává a pozičně nehraje taky špatně. Rychlost už v jeho letech nebude. Chápu, že jako kapitán se chce ukázat i bodově, ale to mu snad i fanoušci odpustí, když bude hlavně lídr okolo naší branky. Útočení bych nechal na Mitche ten se stačí v pohodě i vracet.
 
 
kursorkursor | České Budějovice
Reagovat
11.10.2018, 09:31
 
Jak je to s právem veta vůči rozhodčím, stále platí? Na rovinu říkám, že uvidím-li v nominaci na náš zápas ještě jednou Doležala, v zájmu vlastního klidu zůstávám doma. Po úsilí a kvalitě výkonu vlastních hráčů, je práce rozhodčího druhým nejsilnějším faktorem ovlivňujícím výsledek. Mám-li tady jedince, jenž mému týmu zjevně a opakovaně škodí, udělám všechno pro to, abych ho (v souladu s danými pravidly, rozumí se) eliminoval. Pokud tak neučiním, i já sám svému týmu škodím.
 
 
ZbyndusZbyndus | České Budějovice
Reagovat
11.10.2018, 09:27
 
Reakce na kaaakamil: Chtěl jsem včera po zápase vhodit v...
Tak to se osobně omlouvám, že jste neměl možnost dotazník vhodit do "urny", nicméně můžete dotazník vyplnit i online: odkaz
 
 
zbyna-ckzbyna-ck | Dum spiro, spero
Reagovat
11.10.2018, 09:13
 
Reakce na KohyCZ: Kutlák nevyhazoval puk ledabyle na hrá...
to je pravda, Vaculík tam stál, na druhou stranu ze záznamu je jasně vidět, že kritika je oprávněná. Vymejšlel totální ptákoviny, protože na druhý straně obrannýho pásma měl hráče, kterej tam kolem sebe 15 metrů nikoho neměl. A on to nahrál na stojícího Vaculíka, kterej byl dojížděnej včera nejrychlejším hráčem na ledě (21 - Flynn) a přihrávku vůbec nečekal. Když se k tomu přidá to, že to vlastně nebyla přihrávka, ale nesmyslně prudká rána ve výši kotníků, tak to jde zkrátka jednoznačně za ním.
 
 
 
Reakce na Pragr: Tak jsem nevěděl, zda se mi chce víc zv...
Kutlák nevyhazoval puk ledabyle na hráče soupeře, nahrával zcela jasně Vaculíkovi. Že ta přihrávka nebyla úplně ideální, to je pravda, ale zase neni třeba si vymýšlet...
 
 
 
Chtěl jsem včera po zápase vhodit vyplněný dotazník do schránky, ale pár minut po zápase jsem již žádnou nenašel. Obézní pořadatel mi bez očního kontaktu na ochoze vzkázal, že „si to můžu vzít s sebou domu“.
Byla to taková pěkná tečka za tím naším PR i pořadatelskou službou...
 
 
Zbyna-CKZbyna-CK | Dum spiro, spero
Reagovat
11.10.2018, 09:00
 
Reakce na Pragr: Tak jsem nevěděl, zda se mi chce víc zv...
Smajlík souhlas...

Jinak ten rozdíl v % střelby a gólmanů - nemůže to být způsobený gólama do prázdný brány? Jen nevím, jestli jich bylo tolik, aby to dalo procento. Ale obecně to ten rozdíl způsobit může.
 
 
JeníčekJeníček | =to by bylo ..aby prasečích hodů jednou nebylo!!!
Reagovat
11.10.2018, 08:56
 
Reakce na Ivánek48: Individuální chyby ano, ty ale plyno...
...souhlas.. psal jsem vlastně to samé. Smajlík
 
 
Ivánek48Ivánek48 | České Budějovice
Reagovat
11.10.2018, 08:51
 
Reakce na Jeníček: ...letos máme opravdu dobře natrénová...
Individuální chyby ano, ty ale plynou z podstatné věci, a to je radost ze hry. Hráči oproti dobám minulým nejsou prozatím tolik vázni taktikou. Prosím nezaměňovat s chaosem, ten už tu taky byl. Pokud jsou hráči v této fázi sezony vedeni k tomu, aby si věřili a dovolili, tak je to OK. Na důslednou disciplinu ješte čas v sezoně přijde.
 
 
 
Tak jsem nevěděl, zda se mi chce víc zvracet z výkonu rozhodčích, nebo z některých výlevů zde. Naštěstí je zde ještě pár diskutujících (např. Zbyňa-CK), kteří jsou schopni vidět věci rozumně. Jen pro shrnutí. Díky pofidérní metodologie vedení začínáme prakticky každý rok přebudovávat tým. To samozřejmě trvá (obvykle minimálně 2-3 roky). Nadávat tedy na to, že nám nejdou přesilovky, hráči nejsou úplně sehraní je výtka, která by měla směřovat na vedení, nikoli na hráče a trenéry.

K hodnocení zápasu tak, jak ho prezentoval Venca Prospal mám určité výhrady. Například gól Litoměřic na 4:3 jde jednoznačně za trenérem, který posílá beky do hry. Když jsem viděl, že Vydarený jeden z nejvzdálenější části útočné modré střídat, říkal jsem si, že budeme muset poslat nějakého rychlého a spolehlivého beka, který to rychle zavře. Místo toho naskočil Kutlák a v tu chvíli jsem začal čout průšvih (pravda, očekával jsem, že propadne už na modré). A to rozhodně nepatřím mezi infarktové jedince, kteří se hroutí pokaždé, když soupeř přejede naší obranou modrou. Nicméně došlo k tomu, co jsem čekal, jen o chvíli později. Kutlák v pozici kdy mu zbytek týmu dostřídává hodil celkem ledabyle puk na mantinel do prostoru, kde byli široko daleko pouze hráči soupeře. Nic ve zlém, ale když to vidím já, měl by tohle být schopen vyhodnotit i trenér. Gól na 4:4 padl v přesilovce, následující po faulu, který vyplynul z prakticky stejně laxního odehrání puku na stejném místě, jako před tím Kutlák.

Teď trochu suchých čísel. Naše produktivita rozhodně není špatná. Máme úspěšnost střelby asi 9,3 %, což je ucházející. Pro představu, v loňské NHL se úspěšnost střelby u týmů pohybovala od 7,7 % až po 10,7 %. Ono to celkem odpovídá průměrné úspěšnosti zákroků brankářů, která je mezi 90 % - 92 %. A prosím neargumentujte mi tu čísly ze serveru hokej.cz. Podle jejich čísel je např. celková úspěšnost brankářů 90,2 % což by odpovídalo úspěšnosti střelby týmů 9,8 %. Zatímco podle nich je průměrná úspěšnost střelby přes 10,7 %. Jinými slovy střelcům bylo připočteno o 45 gólů víc než kolik jich brankáři dostali.

Na závěr. Platíme daň za další "začátek". Oba trenéři teprve získávají praktické zkušenosti se soutěží. To samé platí pro značnou část hráčů. Je na místě zachovat klid. To neznamená mít nasazené růžové brýle a nesmět nic kritizovat. Ale spíše používat rozum, než začnu někoho vyhazovat a znovu přebudovávat tým (což bych naivně čekal, že snad po pěti letech pochopil i běžný fanoušek).
 
 
JeníCzechJeníCzech | České Budějovice
Reagovat
11.10.2018, 08:08
 
Reakce na KohyCZ: BTW: Někdo tu zmiňoval loňský karlovar...
Přesně tak. Když se na to podíváme z těchto úhlů pohledu, tak: KV jako vítěz ZČ v uplynulé sezoně získaly 109 bodů ze 156 možných. To je 70%. My zatím máme za 12 zápasů 26 z 36 možných, 72%. To mě trošičku uklidňuje. A pak mě ještě dovede uklidnit panika na jihlavském fóru. Nicméně, je hodně brzo na hodnocení čehokoliv.
 
 
JeníčekJeníček | =to by bylo ..aby prasečích hodů jednou nebylo!!!
Reagovat
11.10.2018, 08:07
 
Reakce na Zbyna-CK: Já si třeba celkově nemyslím, že nás...
...letos máme opravdu dobře natrénováno a většina teamů, které se letos u nás představily, tahala v poslední třetině za kratší konec.. respektive, odpadala fyzicky (včetně Kladna, či Slávie). Nikoliv včera "Dukla"!! ..Změna stylu hry (zanďour) by dle mého v závěru včerejšího klání, na dobře trénované a individuálně šikovné litoměřické mladíky neplatila.. Včera nás o body nepřipravil systém, ale individuální chyby! Smajlík
 
 
 
Záznam : odkaz
 
 
11.10.2018, 06:05
 
Reakce na Zbyna-CK: Já si třeba celkově nemyslím, že nás...
Ty by jsi mohl dělat asistenta.😉
 
 
 
Četl jsem hodnocení VP po zápase. Musím uznat, že je to opravdu formát, tedy Trenér. Umí přesně a pregnantně popsat, kde nás tlačí bota. Nevýhodou je, že holt nemá tu přímou možnost zasáhnout na ledě. Možná, že to na postup ještě letos nebude, ale prožíváme neuvěřitelný obrat v koncepci klubu, kdy konečně někdo přesně ví, co chce. I když to nejsou body, je to velká škola.
Jen doufám, že zarputilost neználků a neumětelů, nezlomí VP. To by pak bylo moc špatné na dlouhé roky.
 
 
KaulKaul | Ústí nad Labem
Reagovat
10.10.2018, 23:47
 
Saamozřejmě souhlas se Zbyňou CK
 
 

Zaregistrujte si své uživatelské jméno a nikdo se za vás již na fóru nebude vydávat! Základní registrace je zdarma.

Jsou diskuse vaším denním chlebem? Pořiďte si profi-registraci s vlastní ikonkou, prohledáváním dalšími službami. To vše jen za jednu SMS! více o profi registraci.

 
  • Chcete-li udělat nový řádek, stačí zařádkovat enterem, netřeba používat html tagy.
  • Děkujeme, že se zde na fóru budete chovat jako slušní lidé.
    Redakce si vyhrazuje právo ve výjimečných případech smazat vulgární, urážlivé nebo nesmyslné příspěvky.
 
 
Sociální sítě

60. narozeniny slaví bývalý útočník Jan Tlačil. V ČB 8 sezon, 285 zápasů (38+39). Člen stříbrného týmu 1981 a týmu, který v roce...

Ve věku 76 let zemřel bývalý vynikající obránce Motoru Karel Masopust. V ČB 4 sezony, 157 zápasů (27+28). Nejvyšší soutěž si...

Letní příprava probíhá trochu jinak, než jsme v Česku zvyklí. Co všechno hráče čeká, prozradil asistent trenéra Aleš Totter....

A máme další posilu! Dnes podepsal s Motorem smlouvu dosavadní kapitán @lhkjestrabiprostejov Matouš Venkrbec! Matouši vítej v...