ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE

Diskusní fórum


Vložení příspěvku do fóra
Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení.
 pamatovat
 
prosím nevyplňovat

Zaregistrujte se ZDARMA nebo využijte výhody PROFI registrace. Více čtěte níže.
Další diskuse: 
 
Hubl26Hubl26 | Česke Budějovice/MoooToooR!!!
Reagovat
16.05.2019, 20:41
 
Moc hezky si je vyškolil. Ač je to proti nám, tak moc hezká akce.
 
 
zbyna-ckzbyna-ck | Dum spiro, spero
Reagovat
16.05.2019, 20:40
 
Ty kráso! Smajlík
 
 
 
Reakce na zbyna-ck: Jenže mně mobil spodní uvozovky nepí...
To máš pravdu...
 
 
16.05.2019, 20:40
 
Mistři rohů Smajlík
 
 
 
K hokeji - bída, bída... + navíc naprosto zbytečně chodíme do oslabení.
 
 
zbyna-ckzbyna-ck | Dum spiro, spero
Reagovat
16.05.2019, 20:39
 
Reakce na full: Přesně v duchu diskuzního fóra... Proč b...
Jenže mně mobil spodní uvozovky nepíše Smajlík
 
 
 
Reakce na zbyna-ck: Full, drew: Cože? Tos myslel jako fó...
Přesně v duchu diskuzního fóra... Proč bych si měl něco foukat? Ten můj příspěvek byl spíše v lehkém tónu, nebyl útočný a tvoje reakce...
No nic, k podstatě problému - sám si nastuduj druhý odstavec z příručky, na níž si dal odkaz a třeba pochopíš, v čem byly ty tvé uvozovky špatně.
 
 
16.05.2019, 20:37
 
Zatím je to takové kostrbaté. Přesilovky ala Motor: Málo střel, nepřesné přihrávky. Hrajeme to zatím tak nějak složitě. Aspoň mě to tak přijde.
 
 
zbyna-ckzbyna-ck | Dum spiro, spero
Reagovat
16.05.2019, 20:36
 
Reakce na tuppu: Je to jen o pohybu...
Spíš mají daleko rychlejší a přesnější přihrávky.
 
 
tupputuppu | ČB
Reagovat
16.05.2019, 20:29
 
Reakce na zbyna-ck: Takhle se hraje presilovka...
Je to jen o pohybu
 
 
zbyna-ckzbyna-ck | Dum spiro, spero
Reagovat
16.05.2019, 20:27
 
Takhle se hraje presilovka
 
 
DrewDrew | Negativní p1ča a šestiletý kydač hnoje
Reagovat
16.05.2019, 20:19
 
Reakce na zbyna-ck: Full, drew: Cože? Tos myslel jako fó...
Vidíš, tak blbej jsem já a ještě k tomu si to špatně pamatuju. Smajlík

Souhlasím, že lidé, kteří se tím živí, by to měli zvládat, na druhou stranu obzvlášť psaná čeština je tak uměle složitej nesmysl, že se to dá s máločím srovnávat. Něco pochopím, jiné věci zase ne, například mně / mě. To je jen zbytečný výmysl někoho, kdo se asi zrovna nudil a podobných věcí je čeština plná. Určitě by bylo ku prospěchu zjednodušení jazyka, byť pro někoho by to mohl být konec světa a sváděl by to pouze na hloupost druhých.
 
 
zbyna-ckzbyna-ck | Dum spiro, spero
Reagovat
16.05.2019, 20:03
 
Reakce na Drew: Konec uvozovek se píše vždy až za interp...
Full, drew: Cože? Tos myslel jako fór, že jo?

odkaz

Jde o význam uvozovek...

A i kdyby to chyba byla, tak já nejsem novinář, psaním se nezivim, nemám vystudovanou školu zaměřenou na psaní a především - to, co píšu není určený širší veřejnosti.
 
 
quakquak | =M= FANATIC
Reagovat
16.05.2019, 19:42
 
Reakce na Drew: Konec uvozovek se píše vždy až za interp...
A Zlatého bludišťáka získává... 😉
 
 
DrewDrew | Negativní p1ča a šestiletý kydač hnoje
Reagovat
16.05.2019, 19:05
 
Reakce na jeníček: ...si děláš kozy a nebo sis fouknul b...
Konec uvozovek se píše vždy až za interpunkčním znaménkem, to je dost základ. Sám nejsem žádný češtinářský mág, ale když už si někdo na tu úroveň stěžuje a napíše tohle, vypadá to dost komicky.
 
 
16.05.2019, 18:49
 
Reakce na Piky: Ad quak: Nějaké vyložené pravidlo to nen...
A nejhorší jsou soukromá radia a jejich moderátoři.Tolik obecné češtiny, co slyším, je hrozný.No a pak takzo mluví i mladá generace, jelikož to slyší v radiu a berou to za normu, která je únosná.
 
 
16.05.2019, 18:46
 
Reakce na Piky: Ad quak: Nějaké vyložené pravidlo to nen...
Ale vadí, ale je zde problém, že generace v 90.letech přestala řešit pravopis a mají s ním velké problémy, takže oni to ani nepoznají nebo nepostřehnou, že to je špatně.Takže to vadí starší generaci.No a my začínáme být v menšině, takže na nás se již nebude brát takový zřetel.
 
 
 
Ad quak: Nějaké vyložené pravidlo to není, ale obvykle to bývá tak, že zkratkou se podepisují ohlasy. Buďto ze zahraničí nebo i z české ligy - když to vezmu podle sebe, původní články, rozhovory atd. jsem si podepisoval celým jménem, rozhovor z mixzóny ze Slavie, kde jsme přes sebe řvali deset novinářů a všude pak vyšlo víceméně to samé, jenom zkratkou. Ale je to různé, znám i novináře, kteří si všechno zásadně podepisují jménem a trvají i na tom, aby u toho (v novinách) byla jejich fotka. Smajlík

Co se týče té obecnější debaty o úrovni Sportu, potažmo sportovních médií obecně. Bohužel je to tak, stojí to za prd. Jedno samotné téma je obsahová stránka, kde samozřejmě ta bulvarizace a důraz na to, že kliky jsou na prvním místě hraje prim ("úroveň" tady vážně nikoho nezajímá). Co se týče tej jazykovej a stylistickej stránky věci, to hodně těžce nesu já. Líbilo se mi vyjádření operního pěvce Adama Plachetky, že ho štve, že si operu nemůže užít jako běžný fanoušek, protože jak jste jednou "inside", už se na to díváte tím okem někoho, kdo ví, o co jde - všímáte si nedostatků, režijních nesmyslů, každého tónu mimo. A já úplně to samý zažívám při čtení téměř jakýhokoliv článku. Špatnej slovosled, de**lní větná skladba, mnohdy opravdu i pravopisné nebo gramatické chyby. To, co píše Zbyňa, že by novinářova čeština měla být naprosto bezchybná, je samozřejmě pravda. To ale dneska neplatí. Sám jsem s tím měl v minulosti problémy, když jsem při nějakém hodnocení upozornil na to, že má borec v blogu dvě pravopisné chyby, blbě syntax a jedno slovo používá v jiném významu, než jaký skutečně má. A akorát jsem pak slyšel, jaký jsem ko*ot. Smajlík Víceméně není dne, abych si nepřečetl, že někdo chybí "díky zranění", někdo jedná "narovinu" atd. Přál bych si, aby čtenářům, kterým to bude vadit (protože si objektivně myslím, že de**lně napsaný text se i tomu nejobyčejnějšímu člověku prostě blbě čte), bylo co nejvíc, ale většina lidí asi v dnešní době jenom přelítne obsah a formu už neřeší. Ostatně jestli sledujete aktuální zpravodajství z MS na českých serverech, tak jeden ze zúčastněných novinářů regulérně neumí napsat souvětí a každý odstavec se u něj skládá třeba z pěti holých vět. Vedlejší věty oddělené tečkou a postavené jako samostatné věty. Číst se to nedá, ale nikomu to nevadí, protože se občas dovolá někomu známému. Smajlík

Ale tohle je na delší debatu...
 
 
jeníčekjeníček | =to by bylo ..aby prasečích hodů jednou nebylo!!!
Reagovat
16.05.2019, 18:36
 
Reakce na full: Souhlas s tebou, ale do očí bijící jsou ...
...si děláš kozy a nebo sis fouknul brko? Smajlík
 
 
Ja1Ja1 | České Budějovice
Reagovat
16.05.2019, 18:30
 
Prosím
CZE-LAT 4:2
CZE-ITA 7:1
CZE-AUT 5:2
CZE-SUI 3:2
Děkuji
 
 

Zaregistrujte si své uživatelské jméno a nikdo se za vás již na fóru nebude vydávat! Základní registrace je zdarma.

Jsou diskuse vaším denním chlebem? Pořiďte si profi-registraci s vlastní ikonkou, prohledáváním dalšími službami. To vše jen za jednu SMS! více o profi registraci.

 
  • Chcete-li udělat nový řádek, stačí zařádkovat enterem, netřeba používat html tagy.
  • Děkujeme, že se zde na fóru budete chovat jako slušní lidé.
    Redakce si vyhrazuje právo ve výjimečných případech smazat vulgární, urážlivé nebo nesmyslné příspěvky.
 
 
Sociální sítě

Po otevřeném tréninku probíhá autogramiáda hráčů. #autogramiada #hcmotor

Autogramiáda po otevřeném tréninku v plném proudu!

Juniorka si na domácím turnaji O letní pohár hejtmanky Jihočeského kraje připsala první výhru, @bilitygrilbc porazila 5:3!

Ještě než sportovní vedení klubu došlo k rozhodnutí, zda si Ben Hawerchuk vybojuje smlouvu do konce sezony, přišel sám hráč za...

×
×
Odehrané v 12:30 | U20
ČEZ Motor Č. Budějovice
SC Bern