MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE

Diskusní fórum


Vložení příspěvku do fóra
Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení. Klikněte pro vložení.
 pamatovat
 
prosím nevyplňovat

Zaregistrujte se ZDARMA nebo využijte výhody PROFI registrace. Více čtěte níže.
Filtr: výpis příspěvků ze dne "2020-10-13" |  vypnout filtr
 
<12345>
Další diskuse: 
 
 
Reakce na carramela: Byls trochu rychlejší, celkem úsměv...
Myslím, že si pan prezident zaslouží, aby ho někdo občas slušně poslal do háje. Jen škoda, že už nemá žádnou sebereflexi, takže je to vlastně jedno. Bohužel až je to silně neetické, tak měl jeden poslanec pravdu .... Smajlík Smajlík
 
 
 
Reakce na carramela: Byls trochu rychlejší, celkem úsměv...
Co je úsměvné? Jedině to, že by mu nadále pochleboval.
Řekl to dobře. Zeman se zachoval jak nejhůře může.
 
 
 
Reakce na ČB_Hrošík: Zpěvák Hůlka vrátí vyznamenání. Zkl...
Byls trochu rychlejší, celkem úsměvné zrovna od něho, ale nakonec, každý má nárok na změnu názoru.
 
 
alkacalkac | Budějce
Reagovat
13.10.2020, 10:04
 
Reakce na Evoorg: Z čistě ekonomického hlediska je mnohe...
A když ti zkolabuje ekonomika, z čeho budeš to zdravotnictví financovat? Ano, aktuální nápor třeba ustojíme, ale co výhled na řekněme další pětiletku? Jsou to spojené nádoby a nemůžeš při snaze o řešení jedno oddělovat od druhého.
 
 
 
Zpěvák Hůlka vrátí vyznamenání. Zklamal jsi jako prezident, napsal Zemanovi odkaz
 
 
zbyna-ckzbyna-ck | Dum spiro, spero
Reagovat
13.10.2020, 09:53
 
Reakce na Evoorg: Z čistě ekonomického hlediska je mnohe...
těch 100 tisíc je extrém, to by znamenalo obrovskou smrtnost. Jinak máš samozřejmě pravdu, všechno je provázaný. A přesně o tom píšu - nemá smysl řešit to z jednoho hlediska.
 
 
zbyna-ckzbyna-ck | Dum spiro, spero
Reagovat
13.10.2020, 09:51
 
Reakce na Ivánek48: Takže jsi vytáhnul pouze jedno hledi...
tak je vidět, že se ani v nejmenším nesnažíš pochopit, co píšu. Takže ještě jednou a úplně primitivně:

1) když se podíváme na čistě ekonomický hledisko, vychází to přibližně tak, jak jsem napsal.

2) Jen ekonomický hledisko je nesmysl, věc se má posuzovat ze široka

3) Náš problém je ten, že posuzujeme jen epidemiologický hledisko a na nic jinýho nekoukáme.

Už tomu rozumíš, když jsem to sepsal do tří izolovaných vět?

Mimochodem - neřekl jsi mi, jak se ti líbí představa zlikvidovaných živnostníků, restaurací, odvětví atd. A ta odmítá léčba těžkých chorob z ekonomických důvodů je v pořádku? Nebo není?
 
 
EvoorgEvoorg | České Budějovice
Reagovat
13.10.2020, 09:48
 
Reakce na zbyna-ck: Z čistě ekonomickýho hlediska je zaj...
Z čistě ekonomického hlediska je mnohem větší průšvih, když ti zkolabuje zdravotnictví, na kterém je ta ekonomika přímo závislá a bez níž nemůže reálně fungovat. Z čistě ekonomického hlediska je taky mnohem větší průšvih, když jsi považován za epicentrum pandemie, protože se ti celý zbytek Evropy uzavře, mezinárodní obchod se výrazně ztíží a turistika ti prakticky vyschne. Zároveň taková situace nemusí být výhrou ani pro tu kulturu a terciární sektor, protože lidi při pocitu nebezpečí dost možná voluntárně omezí sociální kontakt a přestanou daná odvětví navštěvovat, což byl třeba případ Švédska za onoho liberálního modelu na začátku pandemie, kdy Švédsko ekonomicky propadlo mnohem více než jeho skandinávští sousedi, kteří přitom zavedli restriktivnější opatření (což je nejspíš i důvod, proč posléze na restriktivnější model přešlo i Švédsko). No a zmiňování nějakého psychologického hlediska je pak dle mého už úplně pomýlené, protože si opravdu nemyslím, že strašení v médiích a na sociálních sítích může mít větší psychologický dopad, než tvých sto tisích pohřbených rodičů a dědečků ...
 
 
 
Reakce na zbyna-ck: tímhle jsem radši argumentovat necht...
Zbyňo já to vím, že je to tvrdý údaj, ale někdo si to vůbec neuvědomuje. Tvůj příklad s neléčením znám také a né jeden.
 
 
Ivánek48Ivánek48 | České Budějovice
Reagovat
13.10.2020, 09:45
 
Reakce na Zbyna-CK: šmarjá, to jsi mimo, tak jsem to vůb...
Takže jsi vytáhnul pouze jedno hledisko a druhé je podle tebe jen marginální problém? Tak pak tvé argumenty mají vypovídající a relevantní hodnotu = 0.
 
 
 
Může to být pro někoho absurdní. Jak je uvedeno níže ještě před 6 lety to byla pevná částka 240tis. Až se zavedením Občanského zákoníku, se počítá cena lidského života jinak.
 
 
zbyna-ckzbyna-ck | Dum spiro, spero
Reagovat
13.10.2020, 09:43
 
Reakce na Paav: Odborníci představili zcela nová doporuč...
tímhle jsem radši argumentovat nechtěl, i když vím, že to existuje... Nelíbí se mi ten princip - "cenovka za život"
 
 
 
Odborníci představili zcela nová doporučení, jak vypočítat bolestné a vyčíslit ztížení společenského uplatnění. Stanovili ji soudci Nejvyššího soudu nebo lékaři z 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy. Hledali hranici toho, kolik stojí totální ztráta lidského zdraví a schopností. Došli k částce 10 051 200 korun.
Zdroj: odkaz

Do doby nastání platnosti nového občanského zákoníku (platí od 1.1.2014) byla situace velmi jednoduchá: Dle paragrafu 442 byla cena života pevně 240,000 Kč.
 
 
 
Reakce na zdcart: Ale dnes je jiná doba.Ihned by si na t...
No tak já už na Hlubokou nechodím nějakejch 12 let. Ale vzhledem k tomu, že pan učitel je tam stále, tak nevěřím, že by se něco změnilo. Smajlík Starýho psa novým kouskům nenaučíš Smajlík A navíc on jim tam ten telefon neházel, ale oni to dělali dobrovolně Smajlík A navíc ono i tak bylo celkem obtížný u něj mít alespoň čtyřku z fyziky, natož když by ho ještě někdo vytáčel svým chováním ...
 
 
Zbyna-CKZbyna-CK | Dum spiro, spero
Reagovat
13.10.2020, 09:34
 
Reakce na Ivánek48: To už snad nemyslíš vážně. Tak mě pr...
šmarjá, to jsi mimo, tak jsem to vůbec nemyslel... píšu "z čistě ekonomickýho hlediska". Samozřejmě, že je třeba zohlednit 50 dalších věcí. Jenže to je ten problém. My to řešíme jen z epidemiologickýho hlediska a na těch 50 dalších věcí úplně zapomínáme. To tady píšu dlouhodobě, že se nesmí řešit situace jen z jednoho pohledu.

Takže když tě tak strašně pobouřil ten čistě ekonomickej pohled, jaktože tě nepobuřuje ten čistě epidemiologickej? Ten totiž taky přináší zásadní škody, jen nejsou tak vidět, protože na ně není kolonka "úmrtí". Zničený podnikání jedince nevadí? Zničený celý odvětví taky nevadí? Zpřetrhaný sociální vazby jsou ok? Ztráta zájmu dětí o sport nevadí? Tohle všechno je cajk? Je to adekvátní?

A mimochodem - není to právě u nás tak, že když vychází nějaká léčba příliš draho, tak jí pojišťovna neproplatí a pacient prostě umře? Třeba u vážných onkologických onemocnění? A nerozhoduje se tak třeba i o dětech? Včil moralizuj, proč nejde proplatit léčbu za 50 milionů dítěti, ale tohle jde? To tě netrápí? Mě teda jo. To tě netrápí, že na invalidní vozík pro dítě se tu sbírají víčka, protože "nejsou peníze"?

A má smysl se ptát, jestli jsme zachránili život víc lidem, než jsme ho opatřením zničili. To je zcela na místě. Odpověď ukáže čas.
 
 
Ivánek48Ivánek48 | České Budějovice
Reagovat
13.10.2020, 09:25
 
Reakce na zbyna-ck: Z čistě ekonomickýho hlediska je zaj...
To už snad nemyslíš vážně. Tak mě prosím tě spočítej cenu lidského života. Na kolik přijde cena dítěte, na kolik cena tvých rodičů a prarodičů a na kolik cizích lidí. Děkuji
 
 
 
Reakce na zbyna-ck: Z čistě ekonomickýho hlediska je zaj...
odkaz
 
 
 
Reakce na zbyna-ck: Z čistě ekonomickýho hlediska je zaj...
odkaz
 
 
zbyna-ckzbyna-ck | Dum spiro, spero
Reagovat
13.10.2020, 08:39
 
Budějovický kouč Prospal nevěří, že pauza potrvá jen dva týdny

odkaz
 
 
zbyna-ckzbyna-ck | Dum spiro, spero
Reagovat
13.10.2020, 08:38
 
Reakce na mrskman: Jaky velky posuny bys cekal, kdyz jsm...
Z čistě ekonomickýho hlediska je zajímavý se ptát, kolik lidí jsme tedy zachránili.

Dejme tomu, že je to cca 100 tisíc (takový počet by byl vzhledem k počtu obyvatel u nás astronomický).

Náklady na celou tuhle "legraci" jsou momentálně cca 700 mld. korun (sekera z jara + schodek příštího roku, nepočítám přímé náklady). To je prosím 7 milionů korun na jednoho. Připomínám, že při počtu 100 tisíc možných obětí, což je 1% obyvatel! Teď do toho připočítejte "vedlejší náklady" - zavřené restaurace, hotely, služby obecně, co se už neotevřou (a že jich bude). Připočítejte všechny exekuce, které přijdou, náklady na ně, osobní bankroty a insolvence, druhotné platební neschopnosti. Připočítejte zvýšení nezaměstnanosti a nákladů s ní spojených (o 2,5% nezaměstnaných si můžeme jen nechat zdát). Připočítejte škody na vzdělání. Připočítejte škody na kultuře. Připočítejte škody na zdraví, prokazatelně se totiž zvyšuje počet lidí, kteří musejí vyhledat pomoc psychologů a psychiatrů. Připočítejte totální nedůvěru lidí v systém, vládu, odcizení a přetrhání sociálních vazeb.

Vychází to krásně, no ne?
 
 

Zaregistrujte si své uživatelské jméno a nikdo se za vás již na fóru nebude vydávat! Základní registrace je zdarma.

Jsou diskuse vaším denním chlebem? Pořiďte si profi-registraci s vlastní ikonkou, prohledáváním dalšími službami. To vše jen za jednu SMS! více o profi registraci.

 
  • Chcete-li udělat nový řádek, stačí zařádkovat enterem, netřeba používat html tagy.
  • Děkujeme, že se zde na fóru budete chovat jako slušní lidé.
    Redakce si vyhrazuje právo ve výjimečných případech smazat vulgární, urážlivé nebo nesmyslné příspěvky.
 
 
Sociální sítě

Motor s Litvínovem padl 3:4. REPORT ??hcmotor.cz/zapas.asp?id=C…

Dnešní sestava proti @hcverva ??

Dnes hrajeme a to znamená, že vychází HOKEJKLUB!Najdete v něm rozhovor s Matějem Tomanem, plakát, informace o @hcverva, se kterým...

Motor ještě pro závěr sezony nic nevzdává a vyzkouší osvěžit kádr nefalšovaným trejdem. Do Motoru přichází borec, který umí dát i...

×
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
Madeta Motor Č. Budějovice