ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
21.09.2007, Tomáš Zetek, Roman Šperňák

CEB - PCE 5:3 - Další domácí vítězství

Č. B u d ě j o v i c e - Druhý domácí zápas HC MOUNTFIELD a druhé vítězství. Po vlažné první třetině to na převratnou podívanou nevypadalo, ale už po první obrátce se zápas rozjel. V klíčových chvílích byli lepší domácí a i díky třem bodům Viktora Hübla zvítězili 5:3. Do prázdné branky pečetil výhru Jihočechů Petr Sailer.
Souboj dvou silných týmů, semifinalisty a finalisty play-off posledního ročníku extraligy sliboval výborný hokej. A předpoklady se naplnily, i když ne hned od začátku. Východočeši jsou v úvodu nového ročníku oproti ostatním týmům v nevýhodě. Nehrají ve vlastní hale a mají zraněného prvního brankáře. Ján Lašák se teprve začíná připravovat na ledě po operaci kolene a jeho neúčást v pardubické bráně je hodně znát. Když se k tomu přičte absence výborných domácích fanoušků a trocha smůly, dá to dohromady tři porážky v řadě. Start, který není hodný ambicí pardubického hokeje.

Podobné ambice jako celek Moelleru mají i v Českých Budějovicích. Ovšem výborní fanoušci, dobrý brankář a trocha štěstí určují rozdíl ve stávajícím postavení klubu i ve vzájemném zápase. Českobudějovický klub hrál podruhé za sebou doma a podruhé vyhrál. Nebylo to však vítězství jednoduché. Začátek duelu se nesl ve znamení oťukávání, zkoušení, co každý z týmů vydrží, a proto se o nějakém strhujícím tempu mluvit nedalo. Hosté navíc zaznamenali v osmé minutě citelnou ztrátu. Do šatny odkulhal střelec Petr Sýkora. S nataženým stehenním svalem si už do konce střetnutí nezahrál. I bez něj však hosté dokázali solidně zaplněnou Budvar arénu pěkně zmrazit. Dušan Andrašovský se dostal po přihrávce Blažka od mantinelu sám před Turka, jednu střelu mu českobudějovický brankář vyrazil, ale druhé nezabránil – 0:1. Puk se třepetal v síti a domácí měli o čem přemýšlet.

Do konce třetiny zbývalo zhruba osm minut a českobudějovičtí trenéři už mohli vymýšlet, co svým svěřencům řeknou. Ať jim řekli, co jim řekli, evidentně to zabralo. Domácí dali ve druhé třetině tři góly, jeden dostali a celkem ve zdraví přežili pekelně dlouhé oslabení. Přežili okamžik, který se ukázal jako klíčový pro další průběh zápasu i konečný výsledek. Běžela 31. minuta. Stav už v tu chvíli byl nerozhodný, protože ve 30. minutě se tečí Gřegořkovy rány prosadil Viktor Hübl – 1:1. Rozhodčí Šindler rozehrál šílenou partii. Na obě strany. Nejprve se postupně odebrali na trestnou lavici domácí Petr Sailer a hostující Aleš Píša. Za chvíli k nim postupně přibyli Melichar, Veselý a Kůrka a domácí čekali těžké chvíle v dvojnásobném oslabení. Přesilovky hostující celek umí. Snopek napřáhl, Michal Tvrdík tečoval a hosté znovu vedli – 2:1. V tu chvíli ještě nevěděli, že naposledy. Protože hned za několik okamžiků už se tísnili na trestné lavici hosté a přesilovku pěti proti třem zase měli domácí. Naložili s ní podobně. Milan Toman propasoval v chumlu puk za Hyláka – 2:2 a Petr Sailer střílel už v klasické početní výhodě od modré přesně mezi betony hostujícího gólmana – 3:2. Stav byl rázem úplně jiný a sliboval drama až do konce.

Už od druhé třetiny se dal na českobudějovickém ledě sledovat skvělý hokej. Skvělý z obou stran a bylo jedno, jestli se hrálo v oslabeních nebo přesilovkách. Oba celky ukazovaly, že budou opět patřit ke špičce extraligy. Postupem doby však přece jen přebírali taktovku domácí. Ve 46. minutě využili Viktorem Hüblem další přesilovku – 4:2. V tu chvíli už obíhala stadionem mexická vlna a zdálo se, že Jihočeši mají zápas plně ve své režii. Až do 53. minuty. Malý důraz před brankou znamenal, že se k odraženému puku dostal Hlinka, přiťukl ho Liboru Pivkovi a ten bekhendem skóroval – 4:3. Hosté ožili a o definitivní podobě výsledku se rozhodovalo až v závěrečných okamžicích zápasu. Hosté mohli ještě v předposlední minutě vyrovnat, ale proti byl Turek. Na druhé straně už nebyl nikdo, kdo by gólové střele zabránil a Petr Sailer přidal z protiútoku pátou pojišťovací branku svého týmu. Ten získal další tři body a ukázal, že v domácím prostředí bude hodně silný.

Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistent
12:41 Andrašovský Blažek
29:31 Hübl Gřegořek
31:58 Tvrdík Snopek
35:04 Toman Hübl
38:36 Sailer Šimánek
45:26 Hübl Hudec
52:44 Pivko Hlinka
58:52 Sailer Kůrka
Střely na branku
MOU Pardubice
Sailer7
Hübl 4
Vydarený4
Veselý3
Kůrka3
Gulaš2
Melichar2
Toman2
Gřegořek2
Šimánek1
Sičák1
Hřebejk1
Vak1
Květoň1
Brabenec1
Hudec1
CELKEM:36
Andrašovský4
Píša4
Pivko3
Cetkovský2
Posmyk2
Tvrdík2
Hlinka1
Ondřej1
Somík1
Šeda1
Pucher1
Linhart1
Rolinek1
CELKEM:24
Statistika vhazování
MOU Pardubice
Gulaš1/1 – 100 %
Veselý1/1 – 100 %
Hřebejk3/2 - 66 %
Hübl 23/13 - 56 %
Květoň8/4 - 50 %
Vak15/7 - 46 %
Šimánek17/6 – 35 %
Brabenec3/1 - 33 %
Kotrla3/1 - 33 %
Sailer6/0 - 0 %
Hudec2/0 - 0 %
CELKEM:83/36 – 43 %
Cetkovský1/1 – 100 %
Pucher25/19 - 76 %
Koukal10/7 - 70 %
Somík3/2 - 66 %
Ondřej5/3 - 60 %
Rolínek8/4 – 50 %
Hlinak13/6 – 46 %
Blažek15/5 - 33 %
Pivko3/0 - 0 %
CELKEM:83/47 - 57 %
Nejlepší hráči
MOU Pardubice
Viktor HÜBL
Roman TUREK
Petr Sailer
Aleš PÍŠA
Peter PUCHER
Dušan ANDRAŠOVSKÝ
Ohlasy po zápasu
Josef Jandač, trenér HC Moutfield: Z mého pohledu jsme hráli špatně první třetinu. Neměli jsme dostatečný pohyb. Ve druhé třetině jsme to trochu přeházeli a začali jsme hrát úplně jinak. Klíčový okamžik vidím v dlouhých oslabeních a přesilovkách, které jsme zvládli lépe. Přežili jsme takovou klinickou smrt v tom zápase, když jsme soupeře nepustili na dvougólový rozdíl a pak jsme v přesilovkách byli šťastnější. Ale poslední třetinu jsme sehráli dobře. V klíčových momentech nás navíc podržel Eda Turek. Lituju prvního a třetího gólu, které padly po našem malém důrazu před bránou. Vítězství nad Pardubicemi si hodně cením, protože nebudou pořád prohrávat.

Miloš Říha, trenér HC Moeller Pardubice: Zápas jsme rozehráli dobře. Vzadu jsme chtěli hrát na nulu a vedlo se nám to. Dali jsme dokonce branku a dostali se do vedení, ale rozhodla druhá třetina. Bylo tam hodně přesilovek a oslabení, v kterých jsme byli neukáznění. Nechali jsme si dát gól v době, kdy už zbývalo do konce několik vteřin a nebo jsme měli kotouč na holi a ztratili ho. Byli jsme málo důrazní a myslím si, že tam se ten zápas zlomil. Hráče musím pochválit, že se dokázali ještě zvednout za stavu 4:2 pro domácí a bojovat až do konce.

Sociální sítě

#REPORT: @RytiriKladno - Motor 2:3 ?Po velkém obratu bereme všechny tři body, vítěznou branku obstaral ve třetí třetině Zdeněk...

#PREVIEW: 23. kolo @RytiriKladno Už ve středu nás čeká těžké utkání na ledě Rytířů z Kladna. Více??bit.ly/2DAEyxZ

Proti Kadani odbila populární pátá! Motor se vrátil vítězně. youtu.be/YDOQ6t7xkMs?a

#OHLASY: Zdeněk KutlákKapitán Zdeněk Kutlák, který zhodnotil utkání proti Kadani, se na výhře podepsal přesnou...

×
×
Dnes v 17:30 | Jun.
HC Olomouc
ČEZ Motor Č. Budějovice
×
×
Dnes v 18:00 | Dor.
ČEZ Motor Č. Budějovice
BK Mladá Boleslav