ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
19.10.2007, David Lukeš

CEB - KVA 5:6sn - Z výborné partie pouze s bodem

Č. B u d ě j o v i c e - Souboj prvního s druhým přinesl v Budvar Aréně strhující partii, v níž se oba týmy přetahovaly o vedení. Na úvodní dvoubrankový náskok Energie odpověděl HC MOUNTFIELD čtyřmi góly. Přesto nakonec musel dotahovat a zásluhou Milana Tomana v 50. minutě vyrovnal na 5:5. Rozhodly nájezdy, v nichž si hosté z Karlových Varů počínali suverénně a připisují si body dva, zatímco MOUNTFIELD jen jeden.
Oba dva týmy od začátku dokazovaly, proč jim v tabulce patří nejvyšší pozice. Pálily ostrými, ale zejména karlovarský Mensator proti budějovickým šutérům vytasil neprůstřelnou vestu. V prvních minutách se ocitl pod sprškou jedovatých střel domácích forvardů, což navíc podnítila brzká přesilovka Budějovic. Hübl, Hudec, Vak, Novák i další Jihočeši pálili na Mensatora nebezpečně, ale hostující gólman předváděl výjimečné zákroky. Nebylo tedy divu, že spálené šance MOUNTFIELD mrzely. Hostům stačily dva rychlé brejky k dvoubrankovému vedení. Nejprve Petr Kumstát a následně František Skladaný po rychlých výpadech, oba z levého kruhu, přesně a prudce zakončili švihem do horního růžku Turkovy svatyně - 0:2. A to ještě jejich zásahy prošpikoval budějovický Vak po teči Veselého střely břevnem! Parádní představení pokračovalo i za výhodného stavu pro hosty. Ti ukázali, že nabyté sebevědomí jim nedovolí tradičně betonovat a podnikali dál nebezpečné útoky. Naštěstí pro Budějovice se i domácí prosadili. Nejprve v 11. minutě Michal Hudec zblízka po skvostném oslovení Viktorem Hüblem zakončil pod horní tyčku - 1:2 a v čase 19:49 Kamil Brabenec dorážkou v čase 19:49 vyrovnal na 2:2! Tak pestrou první třetinu budějovické publikum v této sezóně ještě nevidělo!

Pokud někdo čekal, že ve druhé třetině tempo hry poklesne, hodně se mýlil. Do druhého dějství opět vlétli Jihočeši jako uragán, avšak tentokrát měl jejich nápor kýžený efekt. Nejprve se dvakrát ve vyložené pozici zastřeloval Hübl. Vykoledoval alespoň přesilovku, v níž se dorážkou prosadil Jiří Šimánek - 3:2. Atmosféra v hale gradovala a obě mužstva se nerozpokovala útočit. Hostům šly k duhu fauly Veselého a Hudce, po nichž měli k dispozici 47 vteřin dlouhou dvojnásobnou přesilovku. Tu dokonce umocnil Petr Sailer, který ztratil při bránění hokejku, takže hosté hráli nějakých 20 vteřin pět na dva! Zejména díky parádnímu výkonu Romana Turka ale Jihočeši přežili a co víc, po návratu Veselého nečekaně udeřili. Prsty v tom měl nešťastný Lukáš Mensator, který se jinak prezentoval výborným výkonem. Po budějovickém vyhození se pokusil od branky vysunout spoluhráče dlouhým pasem. Namazal ale na modrou čáru Štěpánu Hřebejkovi, který udělal tři kroky na pravý kruh, napřáhl a golfákem varského gólmana propálil - 4:2. Hala v tu chvíli div že neexplodovala. Hosté ale ukázali bojovného ducha a dokazovali, že nejsou druzí náhodou. Uzamkli domácí MOUNTFIELD v jeho obranné třetině a zkoušeli Turkovu pozornost. Štěstí zkoušeli Dobroň, Řezníček, Duben a Hluchý, ale Turek se proměnil v neprůstřelnou skálu. Tempo hry a tep přihlížejících pod dvousetbodovou hranici poklesly až ke konci druhé třetiny, kdy se Budějovičtí uklidnili při přesilovce a drželi sníženíchtivé hosty daleko od své branky.

Pokud první i druhou třetinu začali Budějovičtí velkým náporem, pak ta třetí se nesla logicky v jiném duchu. Západočeši dotahovali a průběh hry tomu odpovídal. Energie ale jasně ukázala, proč je v tabulce tak vysoko. Karlovarští bojovníci připravili vyprodané hale šok. V rychlém sledu se prosadili Milan Hluchý dorážkou v přesilovce, následně si s Turkem poradil po samostatné akci Petr Kumstát a aby toho nebylo dost, nahození Marka Melenovského si Roman Turek srazil do branky - 4:5! Doslova šílený začátek třetí třetiny výborně zapadnul do koloritu celého zápasu, který diváky zvedal ze sedadel a v 48. minutě vrátil euforii do asi padesátičlenného kotle Energie. Netrvalo ale dlouho a bylo opět srovnáno. V 50. minutě zahrávali Budějovice přesilovku, v níž Milan Toman zachytil na modré čáře kotouč, poslal k Mensatorovi pokus švihem a touš k radosti domácích rozvlnil síťku v pravém horním rohu karlovarské branky! V dalším průběhu třetí třetiny se žádný karlovarský nebo budějovický beton nekonal. Hráči pobláznění strhujícím vývojem zápasu zkoušeli střelit za Turka či Mensatora zdrcující šestý gól. Nemá cenu jmenovat jednotlivce, neboť jich bylo hodně. Body mezi týmy rozdělila až milosrdná a spravedlivá třetí siréna.

Následovalo prodloužení, jež začali domácí přesilovkou, v níž branka visela na vlásku. Brabence betonem v jasné pozici vychytal Mensator, z dorážky Brabenec netrefil horní růžek a přestřelil. Oba týmy se pokusily ještě získat prémiový bod v prodloužení, rozhodnout přesto musely nájezdy. V nich začaly Vary, jejichž všichni střelci si počínali suverénně. Za domácí se trefil pouze ve druhé sérii Hübl, zatímco Roman Turek za svá záda propustil všechny pokusy - v první sérii Josefa Řezníčka, ve druhé nakonec vítězný Vítězslava Bílka a ve třetí Jana Košťála - 5:6. Oba týmy by si za předvedený výkon zasloužily rovnou dělbu bodů. Protože ale v současném hokeji existuje "nespravedlnost" v podobě samostatných zájezdů, připisují si nakonec jeden navíc hokejisté Energie.

Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistent
5:07 Kumstát Skuhravý
9:12 Skladaný Kristek
10:37 Hudec Hübl
19:49 Brabenec Hübl
21:22 Šimánek Kůrka
28:42 Hřebejk
45:06 Hluchý Kraft
46:15 Kumstát Kristek
47:23 Melenovský
49:36 Toman Hudec
Střely na branku
MOU Karlovy Vary
Gřegořek6
Brabenec5
Gulaš4
Vak4
Hübl4
Toman3
Hudec2
Kůrka2
Šimánek2
Vydarený2
Hřebejk2
Novák1
Bolf1
Sičák1
Kotrla1
CELKEM40
Dobroň7
Kumstát4
Kristek3
Řezníček3
Košťál2
Skuhravý2
Hluchý2
Bílek2
Grof1
Skladaný1
Procházka Milan1
Duben1
Melenovský1
CELKEM30
Statistika vhazování
MOU Karlovy Vary
Kotrla1/1 - 100%
Brabenec1/1 - 100%
Mertl4/5 - 80%
Hudec4/6 - 67%
Vak10/17 - 59%
Hübl15/28 - 54%
Šimánek8/16 - 50%
Gulaš1/4 - 25%
Sailer1/7 - 14%
CELKEM45/85 - 53%
Procházka Milan1/1 - 100%
Skladaný5/7 - 71%
Kraft10/17 - 59%
Skuhravý16/28 - 57%
Pech5/15 - 33%
Kristek2/8 - 25%
Hluchý1/5 - 20%
Košťál0/2 - 0%
Melenovský0/2 - 0%
CELKEM40/85 - 47%
Nejlepší hráči
MOUNTFIELD Karlovy Vary
KAMIL BRABENEC
Michal Hudec
Viktor Hübl
PETR KUMSTÁT
Václav Skuhravý
Michal Dobroň
Ohlasy po zápasu
Josef Jandač (České Budějovice): "Vary byly nejsilnějším týmem, který jsme letos doma hostili. Hokej byl z obou stran kvalitní, hrálo se nahoru dolů, pro diváky to muselo být zajímavé. Jsme rádi i za bod, kdyby nám někdo před startem do soutěže řekl, že po první čtvrtině jich budeme mít jednatřicet, brali bychom to všemi deseti."

Zdeněk Venera (Karlovy Vary): "Zápas byl hodně divoký, na takové zvraty nejsme zvyklí. Diváci museli být spokojeni, ale pro nás trenéry to byla muka. Domácí začali aktivně, ale my jsme paradoxně dvakrát skórovali, ve druhé třetině soupeř potrestal naše chyby. Do závěru jsme šli s tím, že nemáme co ztratit a Jihočeši jakoby přestali hrát. Remíza byla spravedlivá, v nájezdech jsme měli víc štěstí."

Sociální sítě

#REPORT: @RytiriKladno - Motor 2:3 ?Po velkém obratu bereme všechny tři body, vítěznou branku obstaral ve třetí třetině Zdeněk...

#PREVIEW: 23. kolo @RytiriKladno Už ve středu nás čeká těžké utkání na ledě Rytířů z Kladna. Více??bit.ly/2DAEyxZ

Proti Kadani odbila populární pátá! Motor se vrátil vítězně. youtu.be/YDOQ6t7xkMs?a

#OHLASY: Zdeněk KutlákKapitán Zdeněk Kutlák, který zhodnotil utkání proti Kadani, se na výhře podepsal přesnou...

×
×
Dnes v 17:30 | Jun.
HC Olomouc
ČEZ Motor Č. Budějovice
×
×
Dnes v 18:00 | Dor.
ČEZ Motor Č. Budějovice
BK Mladá Boleslav