ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
02.11.2007, David Lukeš, Radek Papáček

CEB - UNL 4:1 - Důležité body před přestávkou zůstaly po zásluze doma

Č. B u d ě j o v i c e - Hokejisté MOUNTFIELDU se úspěšně popasovali s rolí favorita, s níž vstupovali do zápasu s ústeckým Slovanem. Do utkání vlétli zhurta, vítězný gól zaznamenal už v čase 4:09 Petr Gřegořek, který v dalším průběhu přidal ještě jednu pojistku. Svými prvními zásahy sezóny tak výrazně přispěl k vítězství 4:1.

Už v samotném úvodu se děly velké věci. Počáteční oťukávání šlo stranou. Již ve 3. min. otevřel skóre zápasu po osvědčené spolupráci s Hüblem Michal Hudec. Slovenský štírek to zkusil po ledě a mířil přesně - 1:0. Jen, co doznělo nadšení domácích fanoušků z úvodního gólu jejich miláčků, propukli v jásot podruhé. Ten spustil Petr Gřegořek. Českobudějovický bek napřáhl z levého kruhu a překonal Přikryla - 2:0. To byl pro hosty šok. Po čtyřech minutách prohrávali o dva góly.Jejich zmar mohl navýšit Brabenec, jenže při přesilovce netrefil prázdnou bránu. Ke Klimtovi na trestné lavici posléze usedl Hašek, což se pro Ústecké ukázalo být jako velmi zdrcující. Po deseti sekundách totiž dvojnásobnou převahu využil ranou od modré Petr Sailer - 3:0.

Svižnost pak ale prokázaly i hosté. Ti se vzepřeli pokračujícímu oslabení a po přihrávce Janků snižoval David Pazourek - 3:1. Gólové hody. Jinak úvod zápasu opravdu nazvat nešlo. Čtyři góly za osm minut se jen tak nevidí. Jediní, kdo z tohoto faktu asi neměl radost, byly fanoušci v sektoru hostí. Skupinka zhruba deseti nejskalnějších příznivců zažila další silný nápor na srdeční soustavu při Vakově střele do tyče. Divoký začátek zápasu se značně podepsal i na dalším vývoji. Jihočeši byli, jak se říká, na koni. Byl jich plný led a Turek v brance MOUNTFIELDU zasahoval jen ojediněle. Proti ráně Novotného z 19. min. však musel bleskurychle zapojit do činného procesu svou lapačku. Po následném vhazování na něj sprchlo několik pokusů Severočechů, ale Turek všem odolal.

V závěrečné minutě domácí Kůrka již překonal brankáře Přikryla, toho ale uchránila tyč jeho svatyně. První třetina vyzněla lépe pro tým Josefa Jandače. Severočeši ovšem do druhé třetiny nenastoupili nijak odevzdáni. Zápas byl stále zcela otevřený. Dramatickou zápletku měl na holi Šaffer. To by ale nesměl selhat ve vyložené šanci, kdy po střele Zápotočného nedokázal puk uklidit do prázdné branky. Na druhé straně pak Přikryl podržel své spoluhráče při střele Sailera.

Hosté ale nakonec doplatili na velmi nečistou hru, kterou se v utkání často prezentovali. V polovině duelu byl vyloučen Heřman. A pohotovost domácích borců byla opět velmi rychlá. Heřman strávil na lavici hanby pouhých dvacet sekund. Taková doba stačila k tomu, aby z mezikruží trefil svou druhou branku večera Petr Gřegořek - 4:1. S šancemi se pak doslova roztrhl pytel. Na jedné straně Přikryla nepřekonal Šimánek, na druhé nevyzrál Mrázek na Turka. Hosté pak dostali možnost hrát přesilovou hru, ale naopak v ní mohli opět inkasovat. Kotrla našel před brankou osamoceného Veselého, který ale neměl štěstí. Z další velmi ošemetné situace vešel vítězně domácí brankář, ve slibné příležitosti totiž Turka Klimt nepřekonal.

Po druhé třetině tak vedli Jihočeši 4:1. A ač Lvi projevovali i ve třetí třetině velkou bojovnost, na výsledku už nic změnit nedokázali. Svou snahu si navíc komplikovali vyloučeními. V závěrečné části diváci několikrát sledovali souboje domácího Tomana a ústeckého Přikryla. Vítězem minisoubojů byl pokaždé ústecký brankář, který pokryl řadu střel domácího obránce. A nutno říci, v žádném případě se nejednalo o propagační pozdravy. Nepřekonán zůstal Přikryl i při šanci Brabence. Přikryl se skutečně nenudil, zatímco Turek mnoho práce neměl. Dění ke konci zápasu tak oživili jen dvě drobné rozmíšky mezi hráči obou týmů.

Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistent
2:42 Hudec Hübl
4:09 Gřegořek Novák
8:00 Sailer Sičák
8:11 Pazourek Janků
31:18 Gřegořek Hübl
Střely na branku
MOU UNL
Toman8
Gřegořek5
Kůrka4
Brabenec3
Sailer3
Šimánek3
Vak2
Sičák2
Kotrla1
Hudec1
Vydarený1
Mertl1
Veselý1
Frolo1
Novák1
CELKEM38
Špirko4
Martinec2
Zeman2
Hořava1
Pazourek1
Antoš1
Ficenc1
Novotný1
Zápotočný1
Klimt1
Houdek1
Šaffer1
CELKEM17
Statistika vhazování
MOU UNL
Mertl2/2 - 100%
Vak13/16 - 81%
Brabenec2/3 - 66,6%
Květoň2/3 - 66,6%
Šimánek10/16 - 62,5%
Hübl12/20 - 60%
Veselý0/2 - 0%
Sailer0/1 - 0%
Kůrka0/2 - 0%
CELKEM41/65 - 63%
Klobouček1/1 - 100%
Mrázek1/1 - 100%
Pazourek5/7 - 71%
Antoš8/13 - 61,5%
Nedorost Andrej2/4 - 50%
Skuhravý16/28 - 57%
Martinec5/13 - 38,5%
Špirko2/8 - 25%
Hašek0/3 - 0%
Šaffer0/1 - 0%
CELKEM24/65 - 37%
Nejlepší hráči
MOUNTFIELD HC Slovan Ústečtí Lvi
PETR GŘEGOŘEK
Viktor Hübl
Michal Hudec
DAVID PAZOUREK
Pavel Janků
Petr Přikryl
Ohlasy po zápasu

Milan Černý, asistent trenéra HC MOUNTFIELD: Měli jsme dobrý vstup do utkání, ale trochu nás přibrzdil gól, kterým hosté snížili na 3:1. V tom momentu jsme ještě vítězství neměli jisté, ale po čtvrtém gólu už bylo rozhodnuto. Ve zbylém čase jsme náskok kontrolovali.

Vladimír Evan, hlavní trenér HC Ústečtí lvi: Domácí splnili roli favorita, naopak my jsme jenom potvrdili, že se nám v poslední době nedaří zejména střelecky. Udělali jsme šňůru prohraných zápasů, hrajeme opravdu špatně. Musíme věřit, že se to co nejdřív zlepší.

Sociální sítě

#REPORT: @RytiriKladno - Motor 2:3 ?Po velkém obratu bereme všechny tři body, vítěznou branku obstaral ve třetí třetině Zdeněk...

#PREVIEW: 23. kolo @RytiriKladno Už ve středu nás čeká těžké utkání na ledě Rytířů z Kladna. Více??bit.ly/2DAEyxZ

Proti Kadani odbila populární pátá! Motor se vrátil vítězně. youtu.be/YDOQ6t7xkMs?a

#OHLASY: Zdeněk KutlákKapitán Zdeněk Kutlák, který zhodnotil utkání proti Kadani, se na výhře podepsal přesnou...

×
×
Dnes v 17:30 | Jun.
HC Olomouc
ČEZ Motor Č. Budějovice
×
×
Dnes v 18:00 | Dor.
ČEZ Motor Č. Budějovice
BK Mladá Boleslav