17.11.2007,

Reportáž ze zápasu: Tábor – České Budějovice 4:6

Již začátek utkání naznačil, že dnešní souboj dvou jihočeských rivalů nebude pro mužstvo HC Mountfield jednoduchý. Domácí se překonávali v obětavosti a v nasazení v osobních soubojích. V 5. minutě to však s důrazem přehnal hráč HC Tábor – Mikš a v přesilové hře po přihrávkách od R. Piegla a R. Prokeše prostřelil domácího brankáře J. Ťoupal. To bylo v 1. třetině vše podstatné a za stavu 0 : 1 se šlo do šaten. Do 2. třetiny šli domácí s velkým odhodláním po vyrovnání, ale v přemíře snahy zapomněli na zadní vrátka a L. Rob za 24. vteřin od zahajovací buly nekompromisně trestal - 0 : 2. Aby toho nebylo málo tak za dalších 35 vteřin se trefil P. Pýcha po nezištné přihrávce od L. Drbohlava – 0 : 3. Domácí byli z tohoto úvodu 2. třetiny evidentně zaskočeni. První šance na zkorigování výsledku se jim naskytla ve 23. minutě, kdy se nechal zbytečně vyloučit V. Pašek, ale tuto početní výhodu nedokázali využít. Po té následoval brutální zákrok Košaře z HC Tábor za který byl spravedlivě potrestán na 2 + 10 minut. Tentokrát hosté přesilovku nesehráli dobře, ale po skončení přesilovky ve 29. minutě překvapil nahozeným kotoučem z bekhendové strany domácího brankáře M. Koupal – 0 : 4. Ve 30. minutě se nechal vyloučit za podražení hostující J. Žáček, ale ani v této přesilovce domácí nic nevymysleli, a ve 36. minutě opět inkasovali, když L. Rob předložil puk před odkrytou klec J. Žáčkovi a ten upravil stav utkání na 0 : 5. Deset vteřin před ukončením 2. třetiny se nechal vyloučit ještě L. Drbohlav. Po přestávce v pokračující přesilovce vsítili domácí 1. gól z hole Michálka, když obranná dvojice HC Mountfield nechala beztrestně dorážet útočníky v brankovišti. Za další 4. minuty se situace opakovala a domácí opět z dorážky vsítili svůj 2. gól z hole Pospíchala – 2 : 5. Domácí to povzbudilo a před hostující brankou začalo být pěkné horko. Naštěstí z ojedinělého protiútoku po hezké kombinaci po ose P. Pýcha, V. Pašek skóroval K. Vácha – 2 : 6. Za tohoto stavu se zdálo být rozhodnuto, ale domácí ihned po buly do odkryté obrany zkorigovali z hole Košaře ve 48. minutě na 3 : 6 a opět se dostali do zápasu. Za další dvě minuty bylo ještě hůře, kdy Dudák střelou přes obránce snížil na 4 : 6. Od tohoto okamžiku existovalo na ledě pouze jedno mužstvo, a to byli aktivitou hýřící Kohouti. V těchto chvílích se však dostal do patřičné pohody hostující brankář a v klíčových okamžicích své mužstvo podržel, takže stav utkání zůstal nezměněn až do konce utkání.