09.02.2008,

Reportáž ze zápasu: Hradec Králové – České Budějovice 2:2

Od utkání v Hradci se očekávalo naše vítězství a nakopnutí k příštím lepším výsledkům, které hlavně po výsledcích v tomto roce, potřebujeme. Od začátku bylo jasné, že se nebude jednat o žádný pěkný zápas s množstvím šancí, což se potvrdilo. Hra začala ospale, Hradec nikam nespěchal a my jsme se jeho hře přizpůsobili. První šanci jsem si vypracovali ve čtvrté minutě, kdy Rob zpoza branky přihrál na Hepplera, ale ten brankáře nepřekonal. Pak se hrálo chvíli před brankou domácích, chvíli u nás, ale bez nějaké šance. Ve 12. minutě byl Hradec přeci jen ve větším tlaku a dokonce vystřelil. První střelu brankář Gába kryl, ale na dorážka skončila už v síti. O minutu později bylo ještě hůř. Jeden z hradeckých útočníků se obtočil okolo obránce Bernada a nádherně vymetl horní růžek naší branky. Brankář Gába neměl na tuto střelu nárok. Pořádně si nesáhl na puk a už ho podruhé lovil ze své sítě. Na naše hokejky sedala nervozita, nešly přihrávky, kombinace vázla, zapomínali jsme puky. Důkazem toho byla v 18. minutě šance dva na jednoho Švec a Hron. Švec předložil pěknou přihrávku na Hrona, ale ten ani nevystřelil. V poslední minutě jsme měli několik dobrých střel na branku Krcho, Bernad a Rob, ale v této chvíli domácí podržel brankář. Po první třetině byl stav 2:0.

Probuzení se ve druhé třetině nekonalo. První šance přišly opět v páté minutě a to Krcho a Hron, ale nic z toho. V šesté minutě jsme hráli oslabení a Hradec nás pořádně zmáčknul před vlastním brankářem. Ten musel dvakrát vytáhnout těžký zákrok a udržel tak mužstvo v zápase. Další šance měli Hájek, Susko a Švec, ale zakončení nebylo důrazné a domácí brankář neměl moc práce střely zlikvidovat. Pak přišla 11. minuta druhé třetiny a konečně gól. Luboš Rob se už nemohl dívat na střeleckou nemohoucnost svých starších spoluhráčů, vzal si v rohu puk, vybruslil před branku a nedal domácímu brankáři šanci. Dalších pár střel měli Heppler a Krcho, ale nic z toho nebylo. Ve 14. minutě měl naopak šanci Hradec, když střelu jednoho z útočníku zastavila pouze tyčka. V patnácté minutě byla k vidění nejhezčí akce zápasu a měli ji na svědomí naši hráči. Obránce Bernad ideální přihrávkou našel na červené najetého Luboše Roba a ten svůj samostatný nájezd proměnil. Hned po vyrovnání se nám naskytla přesilová hra pět na tři. Sevřeli jsme Hradec v pásmu, obránce Bernat třikrát vystřelil, ale jeho střely neměli razanci a brankář domácích si s nimi poradil a přesilová hra zůstala nevyužita. Po dvou třetinách 2:2

Úvodní část třetí třetiny patřila přeci jen nám. Švec našel před brankou ideálně Hrona, ale ten odmítl trefit prázdnou branku. Snažili jsme se dát vedoucí gól, ale akce neměli důraz. Střelec Rob nedostával potřebné přihrávky. Pak začal hrát aktivněji Hradec a do konce třetiny jsme se do výraznější šance nedostali. Naopak několikrát se předvedl brankář Gába a nakonec zápas skončil remízou, kterou domácí vítali jako vítězství a my jsme po průběhu hry byli za bod rádi. Diváci i trenér si vychutnali kalich hořkosti až do dna. Předvedená hra dosahovala úrovně spíše krajského přeboru, mužstvo postrádalo týmového ducha. Chvílemi to vypadalo, že hraje dvacet individualit. Pochvalu zaslouží Luboš Rob, ukázal, že za osmou třídu by měl hrát více. V důležitých chvílích podržel brankář Gába.