16.01.2009,

Reportáž ze zápasu: Sparta Praha – České Budějovice 1:2p

V promrzlé TESLA ARENĚ se start utkání opozdil o několik minut, pořadatelé měli menší problémy s upevněním branek. Potom už ale úvodnímu vhazování nestálo nic v cestě a zápas mohl začít. V první třetině se oba týmy jen zvolna dostávaly do tempa. Hra se přelévala od jedné branky k druhé, mužstva nikam nespěchala se zakončením a šancí bylo pomálu. Největší možnost první třetiny měl na holi v 16. minutě sparťan David Merta, skóre se ale po jeho opakované dorážce neměnilo. Ani úvod druhé třetiny příliš vzruchu nepřinesl. Až v polovině zápasu to začalo vypadat, že se na ledě konečně začne něco dít, to když rozhodčí zapískal několik vyloučení. V přesilovce se po individuálních chybách sparťanských obránců dostali Budějovičtí do nebezpečných pozic před gólmanem Sedláčkem, na straně domácích byl nebezpečný hlavně kapitán Tomáš Rubeš. Přesto skončila i druhá třetina nerozhodně 0:0 a hrstka zmrzlých diváků si na góly muselo počkat ještě další přestávku.

Hned minutu a 45 sekund po začátku poslední dvacetiminutovky přišel první gól. Autorem byl Jan Trummer, který využil přesilovku a překvapil Sedláčka střelou nad rameno. Budějovičtí se ovšem neradovali dlouho. Tři minuty na to ujel obráncům sparťanský forvard David Merta a ranou pod horní tyč připravil o věneček i gólmana Jihočechů Ondřeje Bláhu. Tím však gólová potence obou mančaftů vyschla a zápas dospěl do prodloužení. A v tom se rozhodlo definitivně. Sparťané už měli vítězství nadosah, když se jim naskytla možnost dvouminutové přesilovky 4 na 3. Jeden ze sparťanů ale hrubě chyboval v rozehrávce a jeho obrovskou minelu potrestal forčekující Adam Přibyl. HC Mountfield porazil domácí dorostence Sparty 2:1 po prodloužení.

Jan Trummer (HC MOUTFIELD) : „Myslím, že dnes měl zápas na extraligu dorostu kvalitní úroveň. Na obou stranách byly malé chybičky, které jsme nedokázali ani my ani Sparta potrestat. Tím pádem bylo utkání vyrovnané. Dostali jsme se do vedení po přesilové hře. Pak jsme udělali hrubou chybu, Sparta toho využila na 1:1. V závěru jsme byli šťastnější, když jsme dali ten šťastný gól a odvážíme si dva body.“

Pavel Geffert (HC Sparta Praha) : „Hráli jsme výborný hokej. Šance byly na obou stranách a gólů mohlo být víc. Prohrát zápas tím, že si necháme dát gól v naší přesilovce 4 proti 3, je nepochopitelné. To snad ani nebyla chyba, on prostě uklouzl. Těžko k tomu něco říct.“