28.10.2009,

Reportáž ze zápasu: Hradec Králové – České Budějovice 4:5sn

Vstup do utkání se domácím hráčům vydařil. V 5. minutě byl sice vyloučen Daniel Žoch, ale Hradec se prosadil v oslabení. Chybu hostující obrany potrestal Tomáš Půlpán, který prostřelil brankáře Gábu mezi betony - 1:0. Tato branka domácí tým nakopla a Gába se měl ve své kleci co ohánět. Budějovice v polovině třetině vyrovnaly hru, ale Denis Hermann své spoluhráče podržel, zejména proti šancím Roba a Bílka. V minutě 16. udeřil opět Hradec. Lob Martina Bartoně zpracoval Drahoš Jebavý a své sólo hravě proměnil - 2:0. Za minutu se Hradec opět radovala vedl již o tři branky. Přesilovku za deset sekund využil přesnou střelou Filip Žák – 3:0. Ve zbytku třetiny již branka nepadla a do šaten se poprvé odcházelo za stavu 3:0. Hned v začátku druhé třetině se gólově prosadil i Mountfield. Přihrávku Švece dostal za záda Hermanna Luboš Rob – 3:1. Na tuto branku si domácí připravili bleskovou odpověď. Chybu brankáře Gáby potrestal kapitán Martin Bartoň – 4:1. Po této brance se však Hradec naprosto vytratil z ledu a přenechal aktivitu Jihočechům. Trest za pasivitu a nepřesnosti na sebe nenechal dlouho čekat. V polovině utkání snižoval David Bílek – 4:2. V minutě 36. se Jihočeši dostali na rozdíl jedné branky. Nenápadnou střelu Luboše Roba propustil Denis Hermann za svá záda a bylo to 4:3. Další branka již ve druhém dějství nepadla. Začátek třetí třetiny se nesl v hodně opatrném duchu, zejména domácí tým rezignoval na útočnou činnost. Bylo tedy jen otázkou času kdy se Jihočeši dočkají vyrovnání. Ještě než se tak stalo měl možné rozhodnutí na holi Drahoš Jebavý, ale své sólo neproměnil. V polovině třetí třetiny přišlo to co muselo. Emil Švec napřáhl kousek za modrou čarou a kotouč se zastavil až v horním růžku branky Denise Hermanna - 4:4. Posledních deset minut třetí třetiny byl ve znamení snahy Jihočechů strhnout utkání na svou stranu. Švec a Rob však své šance neproměnili a rozhodnout mohl paradoxně Hradec. V poslední minutě najížděl na Píchu Tadeáš Ouzký, ale ani dorážkou brankáře hostů nepřekonal a utkání se tak muselo prodlužovat. Prodloužení nepřineslo vážnějších šancí a rozhodnout se muselo v samostatných nájezdech. V první sérii byl za Hradec úspěšný Vlastimil Dostálek, ale na jeho branku nedokázal navázat Michal Procházka ani Martin Bartoň a tak si slovo vzal hostující David Bílek. Tento útočník hostů ve třetí sérii nejprve vyrovnal a ve čtvrté rozhodl o zisku bonusového bodu pro Jihočechy.