ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
12.04.2019, Denisa Józsová

B7: PCE - CEB 2:0 - Motor znovu padl, navíc opět nedal ani branku

Co si budeme povídat. Šance na postup Českých Budějovic do nejvyšší soutěže byla před tímto zápasem už jen v hodně teoretické rovině. A po tomto zápase už to nejspíš není ani teorie, jelikož Motor dnes padl 0:2, což znamená, že znovu vyšel střelecky naprázdno. Budějovice na druhé místo ztrácí třináct bodů, zatímco se jich dá získat už jen patnáct. Naopak Pardubice se jednou nohou drží v extralize.

První třetina byla často přerušovaná vyloučeními, a tak si diváci v pardubické aréně příliš hry v pěti neužili. Jako první si zahrálo přesilovku Dynamo. To se snažilo útočit a drželo se v útočném pásmu, ale žádnou ožehavou situaci Kváča řešit nemusel. Ihned potom si zahrál početní výhodu také Motor. Ani České Budějovice však nic kloudného nevymyslely. První velkou šanci v zápase měl Martin Heřman, jenž se dostal do samostatného úniku, ovšem svou střelu namířil jen mimo branku. Na druhé straně měly Pardubice gólovku hned vzápětí. Hovorka měl před sebou prázdnou branku, avšak jen trestuhodně trefil spoluhráče, jenž stál vedle klece. První perioda nadále pokračovala častými vylučováními. Žádná velká příležitost ale k vidění nebyla. Do kabin se tak šlo po první části za bezbrankového stavu.

Vstup do druhé části rozhodně vyšel lépe domácímu celku. Východočeši rychlými přihrávkami rozebrali budějovickou obranu. Petr Sýkora poslal kotouč na Patrika Poulíčka, který měl před sebou odkrytou část branky, jež bez potíží trefil – 1:0. Dynamo bylo následně lepší a připsalo si dvě zajímavé situace. Nejprve Jihočeši vytvořili chybu při rozehrávce ve vlastním oslabení. Ke kotouči se dostal Tomáš Rolinek, ale jeho rána minula branku. Následně se dostal ještě do šance Ihnačák, ovšem ani on si na budějovického gólmana nepřišel. Poté konečně přišel také nějaký závar na straně Motoru. Ten se snažil několikrát dorážet na hranici brankoviště, nakonec ještě do puku plácl Gilbert, jenže toho Kacetl vychytal. Poté se hra už hra vyrovnala a Jihočeši se mohli vrátit do zápasu při početní výhodě na konci druhé části. Dostali se do rychlého protiútoku, ze kterého pálil David Gilbert, jenže jeho pokus šel přesně doprostřed brány. K vidění byla ještě jedna střela, ovšem s tou neměl Kacetl nejmenší problémy. Domácí tak šli do kabin s jednogólovým vedením.

Hned na začátku periody si Dynamo zahrálo početní výhodu a mělo dobrou šanci. Machala se dostal za obranu Budějovic, ovšem jeho rána nakonec nešla mezi tři tyče. Po odpykání trestu se do asi největší šance Českých Budějovic dostal Václav Karabáček. Ten jel sám na gólmana, chtěl poslat puk pod horní tyčku, jenže na poslední chvilku mu puk sjel z hole. Tak o chvilku později přišel trest na druhé straně. Pardubice se dostaly do rychlého přečíslení. Machala našel přihrávkou Luboše Horkého, který se prosadil střelou do protipohybu Kváči – 2:0. Obrovskou šanci měli Východočeši obrovskou šanci, když se v oslabení dostali do přečíslení dvou na gólmana. Machala s Hovorkou si několikrát vyměnili puk, načež se ke střele dostal prvně jmenovaný, ale už byl hodně blízko gólmana, kterého překonat nedokázal. Na druhé straně, už při hře pět na pět, do puku spíše píchl David Gilbert, ale jeho dorážka šla těsně vedle. Jihočeši se sice ještě snažili, bojovnost se jim rozhodně nedala upřít. Přesto v druhém zápase za sebou nevstřelili branku a stále jsou na posledním místě barážové tabulky s dvěma body.

Ohlasy po zápasu

Richard Král (HC Dynamo Pardubice): „Potřebovali jsme nutně získat tři body, abychom nenechali soupeře se na nás dotáhnout, takže z tohoto pohledu jsme spokojení. Kdybychom na začátku zápasu proměnili přesilovky, tak by to bylo jednodušší, takhle zůstaly Budějovice ve hře až do konce a byly to trošičku nervy. Navíc nám třikrát jely samy na branku, což by se stávat nemělo, ale Ondřej Kacetl podal spolehlivý výkon. Jsme spokojení se třemi body.”

Václav Prospal (HC Motor České Budějovice): „Cokoliv řeknu, bude lež, takže nebudu říkat vůbec nic. Prohráli jsme, nedali jsme gól a odjíždíme s prázdnou.”

Sociální sítě

Škola pořád ještě naplno nezačala a učit se s dětmi doma je někdy hodně náročné. Jedna naše fanynka ale přišla na zlepšovák, jak...

Škola pořád ještě naplno nezačala a učit se s dětmi doma je někdy hodně náročné. Jedna naše fanynka ale přišla na zlepšovák, jak...

65. narozeniny dnes slaví bývalý útočník Motoru Karel Caldr. V klubu hrál 3 sezony, celkem byl připraven do 45 zápasů a v nich...

???? Ve čtvrtek ráno se našemu obránci Niklasovi a jeho přítelkyni Alvě narodil syn Lukas! Gratulujeme a přejeme hodně zdraví, a...