ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
09.01.2016, Matěj Mayer

BNJ – CEB 4:1 – Na ledě dvanáctého týmu Motor padl. Prosadil se jedinkrát

BENÁTKY NAD JIZEROU — Ve 39. kole WSM Ligy se Jihočeši přestavili na ledě Benátek nad Jizerou, které jsou třetím nejhorším týmem soutěže, a cílem Motoru tedy byly jednoznačně tři body. Benátečtí se však v polovině zápasu ujali vedení už 2:0 a ani snížení z hole Květoně je nevystrašilo. České Budějovice nenaplnily roli favorita utkání, ale díky porážce Jihlavy se stále drží na druhé příčce. Šanci na nápravu budou mít už v neděli, kdy hostí Havířov (17).

Tým Benátek nad Jizerou přivítal dnes 9. ledna 2016 na svém domácím ledě druhý tým WSM ligy HC Motor České Budějovice. Oba týmy měly o co hrát. Benátky o dotažení na jedenáctou příčku a České Budějovice o osamostatnění na 2. místě, kde měly před dnešním zápasem stejně bodů jako Jihlava. Benátky však nedovolily hostujícímu týmu, aby přerušil sérii porážek na venkovních kluzištích, a díky tomu zůstaly po velmi atraktivním utkání tři body u Jizery.

První třetina přinesla soustavné napadání obou týmů. Již od úvodních minut první třetiny bylo vidět, že domácí tým nechce ponechat nic náhodě. Již v úvodní minutě prověřil Dlouhý střelou od modré hostujícího brankáře Bláhu. Na druhé straně musel Schwarz vytáhnout zákrok proti střele Straky. V polovině úvodní dvacetiminutovky se domácí dostali do početní výhody poté, co byl vyloučen Guman za podražení. V této přesilovce zkoušeli benátečtí především střely od modré čáry. Tlak domácích vyústil v první gól, který vstřelil Vojtěch Havlas po křižné přihrávce Ondřeje Vitáska. Benátečtí poté mohli vylepšit skóre v další přesilové hře, která jim přinesla hned čtyřminutovou výhodu, v níž zatlačili Motor do jeho obranného pásma, ale gól už diváci v první třetině neviděli. Co mohlo domácí potěšit, byl fakt, že v první třetině si Schwarz moc nezachytal.

Prostřední třetina se nesla ve znamení přelévání akcí z jednoho konce kluziště na druhý. Diváci se dočkali tvrdých osobních soubojů a oba brankáři museli být ve střehu. Oba týmy opět spoléhaly na uchycení střel od modré čáry pomocí dorážek, ale s většinou z nich si brankáři poradili. Na nepříznivém skóre pro hosty nezměnila nic ani střela Lukáše Žalčíka z bezprostřední blízkosti. Následovalo několik pěkných sólových akcí, ať už v podání domácího Víška či hostujícího Květoně. Hosté se dočkali dvou přesilových her v těsném sledu, v nichž se opět spolehli na dalekonosné střely od modré čáry, ale Schwarz byl proti. Diváky ze sedaček mohl zvednout až druhý gól Benátek, o který se postaral opět Vojtěch Havlas, který využil nepozornosti hostující obrany při zablokované střele. Tečku za druhou třetinou udělal pěstní souboj mezi Černochem a Švihálkem, po němž byli oba aktéři vyloučeni za hrubost.

Do třetí třetiny vlétli hosté opravdu na plný Motor. Hned v první minutě korigoval skóre na 1:2 z pohledu hostů Lukáš Květoň, který se proháčkoval z rohu útočného pásma až před Schwarze a zavěsil střelu pod víko. Po tomto zásahu se na hokejky Benáteckých začala vkrádat nervozita a hosté tak měli více příležitostí, jak prověřit Schwarzovu pozornost. V polovině třetiny se mohli domácí uklidnit díky přesilové hře, ale ani v té nedokázali zklidnit svou rozehrávku a za celé dvě minuty se neusadili v útočném pásmu. Motor na posledních pět minut zavřel domácí ve své útočné třetině, ale Schwarzovy zákroky byly jisté. Poslední dvě minuty odehráli budějovičtí hokejisté bez svého maskovaného muže a Benátky nad Jizerou využily prázdné brány hned ve dvou případech. Jiří Černoch a Daniel Špaček tak upravili v posledních dvou minutách zápasu na konečných 4:1 pro domácí.

Ohlasy po zápasu
Antonín Nečas (Benátky nad Jizerou): Po dlouhé době jsme vyhráli na domácí půdě. Hráli jsme s favoritem soutěže, proto jsme se třemi body velmi spokojení. Naše výkony nyní mají vzestupnou tendenci. Doufám, že tímto zase potěšíme naše fanoušky.

Radek Bělohlav (České Budějovice): V prvních dvou třetinách jsme podali žalostný výkon. Za tohle jsme si body nezasloužili. Ve třetí třetině jsme začali hrát. Ale jak říkám čtyřicet minut bylo z naší strany hodně špatných.

Sociální sítě

Úvodní fázi sezony hodnotil asistent trenéra ALEŠ TOTTER. Pro klubový web hovořil o skvělém bodovém počinu či zranění Romana...

Smutná zpráva zasáhla celý český hokejový národ. Nejstarší žijící český ligový hokejista pan Václav Lenc dnes bohužel ve věku 99...

Smutná zpráva doputovala do našeho klubu. Zemřel nejstarší ligový hokejista Václav Lenc. Bylo mu 99 let. Celé rodině a všem...

Vítězem G-car indexu za měsíc listopad se stal kapitán Pavel Pýcha, který posbíral 10 plusových bodů. A může se těšit na víkend s...

×
×
Dnes v 17:45 | U17
VHK Robe Vsetín
ČEZ Motor Č. Budějovice