31.10.2019, Petra Bicková

CEB - BNJ 5:2 - Motor prodloužil nad Benátkami vítěznou sérii

České Budějovice v devatenáctém kole Chance ligy na svém ledě hostily Benátky nad Jizerou. V první třetině se dostali do vedení hosté, domácí ale brzy vyrovnali gólem Martina Nováka. V druhé třetině se dostal Motor do dvougólového vedení, které mu na závěr druhé dvacetiminutovky Benátky sebraly. Ve třetí třetině si svěřenci Václava Prospala pojistili svůj náskok a připsali si tak devátou výhru v řadě.

Začátek první třetiny byl spíše opatrný, a to z obou stran. Ani jeden tým nevyvíjel velký tlak. Do vedení se nejprve dostali hosté. Benátky se udržely v obranném pásmu Motoru a v souboji u mantinelu pak vybojoval puk Radek Duda. Ten našel volného Jiřího Průžka, který dostal puk do Kloučkovy svatyně. Domácím se ale podařilo vyrovnat. Lukáš Endál se dostal k puku a sám se pokusil vypálit. Jeho střela byla sražena přesně na hokejku Martina Nováka, který svou střelou branku neminul a pomohl tak Motoru k vyrovnání. Do kabin se tedy šlo po první třetině za stavu 1:1.

Do druhé třetiny vešel aktivněji Motor. Hned na úvod druhé dvacetiminutovky měli Jihočeši šanci dostat se do vedení. Roman Přikryl vypálil od modré, kotouč se odrazil od Matěje Žajdlíka. Jiří Šimánek se ještě snažil dorážet, jeho střelu ale brankář hostů vyrazil. Velkou šanci měli na opačné straně i hosté. Mladý útočník Benátek Vojtěch Jirouš dostal šikovnou přihrávku od svého spoluhráče a jel sám na branku. Milan Klouček podržel svůj tým a vyrazil puk mimo. Do vedení se nakonec dostaly České Budějovice. Velmi dobrou kombinaci vytvořil Václav Karabáček s Ivanem Lytvynovem. Karabáček zavezl puk do útočného pásma Motoru a v dobré střelecké pozici našel Lytvynova, který svou ránou z první prostřelil Žajdlíka. Dvě minuty před koncem se trefil Roman Přikryl a využil tak přesilovou hru. O dvoubrankový náskok Motor připravil ještě v závěru třetiny Jiří Průžek, který se se dostal k brankovišti a svou střelou se trefil Kloučkovi mezi betony. Druhá třetina skončila příznivě pro Motor 3:2.

Začátek třetí třetiny byl z obou stran spíše vlažný a připomínal tu první. Až v paté minutě vystřelil od modré čáry Karel Plášil a jeho rána trefila Romana Přikryla do zápěstí, odkud se odrazila přesně mezi betony brankáře hostů. Do rychlé protiakce se vydal Lukáš Endál se svými spoluhráči. Nakonec střílel sám, jeho střelu ale vyrazil Žajdlík betony. Motor měl další šanci, a to dokonce ve vlastním oslabení, kdy byl vyloučen René Vydarený za hákování. Matouš Venkrbec se dostal do samostatného úniku, nepovedlo se mu ale překonat brankáře hostů, který Venkrbcovi vypíchl puk. Motor ještě vstřelil pátou branku, která definitivně rozhodla o vítězství. o poslední branku se postaral Matouš Venkrbec, který dostal nádhernou přihrávku přihrávku do prázdné branky od Karla Plášila. České Budějovice porazily Benátky nad Jizerou 5:2.

Václav Prospal (Motor): "Kluci se teď vezou na vítězné vlně, i když jsme neodehráli zase tak dobrý zápas. Benátky se snažily, hodně bruslily, což nám dělalo problémy. Když jsme konečně odskočili na dvoubrankový rozdíl, tak se hned vrátily do zápasu. Udělaly nám to těžší a jsme rádi, že máme tento duel zase sebou, protože je to tým, na který se nám nehraje vůbec dobře."

Antonín Nečas (Benátky): "Odehráli jsme kvalitní utkání s favoritem celé soutěže. Neodehráli jsme špatný zápas. To se nám stává často, ale body poslední dobou nezískáváme."