ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
04.08.2009, Michal Špírek

CEB - CHM 1:0 - Na úvod Tipsport Cupu hubené vítězství

Č. B u d ě j o v i c e - Brankové hody se při prvním přípravném zápase na ledě Budvar Arény zrovna nekonaly. HC MOUNTFIELD vstřelil jedinou branku a přesto mu to stačilo k výhře. Skóre v 8. minutě otevřel a zároveň i uzavřel po Mertlově přihrávce bek Lukáš Poživil. Chomutov odpověď nenašel a utkání tak skončilo fotbalovým výsledkem. V domácím brankovišti se o čisté konto podělili rovným dílem Roman Turek a Jakub Kovář.
Dlouho nebylo jasné, zda budou mít českobudějovičtí diváci možnost vidět HC MOUNTFIELD v akci v prvním přípravném zápase na domácím stadionu. Poruchu chlazení se však podařilo včas odstranit, a protože počasí v den zápasu nebylo zrovna na opalování se u bazénu, našly si uprostřed léta do Budvar Arény cestu necelé dvě tisícovky diváků.

Ty byly svědky poklidného začátku, prostředku, a konce. Týmy toho moc nepředvedly, bylo znát, že zápasové zatížení po delší době dělalo hokejistům potíže. Jak HC MOUNTFIELD, tak Chomutov se soustředil hlavně na precizní obrannou hru a snaha vymyslet něco dopředu byla k vidění pomálu. Osmá minuta se jako jediná zapsala do historie utkání tučným písmem. Mertl přesně našel z druhé vlny najíždějícího obránce Lukáše Poživila a ten zamířil švihem mimo dosah Hanuljakovy vyrážečky - 1:0.

Následovaly dvě přesilovky domácího týmu, při jedné z nich zkoušel štěstí mladík v sestavě Jihočechů, Bohumil Jank, Hanuljak zakončení pokryl. Před dalším vyloučením Chomutov ukázal drápky a moc nechybělo ke srovnání. Bombic si pohlídal touš před dotírajícími domácími hráči a předal ho volnému Lukáši Půlpánovi, jenž orazítkoval tyč Turkovy brány. Ani třetí přesilovka HC MOUNTFIELD úspěch nepřinesla a rychle odehraná první třetina se stala minulostí.

Ve 25. minutě chyboval při vyhození kotouče domácí Frolo a hasit nebezpečí musel při Trochtově zakončení Turek. O dvě minuty později byl faulován při zakončení Šimánek a rozhodčí nařídil trestné střílení. Jiří Šimánek ale po bekhendové kličce nenabral puk na čepel ideálně a branku netrefil. Ve 31. minutě došlo v domácí bráně k výměně stráží, ale ještě předtím než Turek pustil na led Kováře, předvedl zákrok z kategorie fámozních. Po krásně sehrané akci Chomutova zakončoval Jiří Charousek, Turek se ale stihl včas přemístit a hřbetem lapačky vytěsnil puk letící do sítě nad břevno. Druhých deset minut se pak zdárně doplazilo k siréně, aniž by si jeden z týmů vytvořil šanci.

A ani poslední dvacetiminutovka nebyla festivalem šancí. Ve 44. minutě se uvolnil za bránou Vak, Hanuljak přízemní zakončení bez problémů pokryl. A když chomutovský Lukáš Pék neuklidil puk do poloodkryté brány, začali diváci věřit, že Poživilův gól byl jediným, který se jim v utkání naskytl. Pohnout s brankovým ukazetelem odmítl i domácí centr Ivan Huml, jehož blafák k překonání Hanuljaka nevedl. A protože Chomutovu k náporu nedopomohl ani oddechový čas a odvolání brankáře, skončilo vyrovnané utkání v prospěch HC MOUNTFIELD.

Sociální sítě

Ve včerejším večerním utkání jsme prohráli s Lincem, o jedinou naší trefu se postaral Jan Veselý. Foto: @bwlinz #priprava

REPORTÁŽ | Ani v dalším venkovním přípravném utkání jsme nedokázali zvítězit, na ledě Lince jsme prohráli 1:4. bit.ly/2HcRHgC

Dnes v 19:30 nastoupíme na ledě rakouského celku EHC Black Wings Linz!

Dnes v 19:30 nastoupíme na ledě rakouského celku EHC Black Wings Linz! Jedete Motor podpořit? #hcmotor #dnesnisestava #practice...