26.02.2010, Michal Špírek

CEB - CHM 5:4 - Přetahovaná vyzněla lépe pro Jihočechy

Č. B u d ě j o v i c e - Trenéři domácího celku měli k dispozici do zápasu s Chomutovem jen patnáctku hráčů do pole. Ani to ale České Budějovice nezastavilo k cestě za třemi body. Chomutov se sice dostal do vedení, ale Jihočeši dokázali otočit až na rozdíl tří branek. Hosté se nevzdali a dostali se znovu do zápasu a jen Hnízdil v bráně zabránil tomu, aby si Chomutovští odvezli z jihu bodový zisk. Rozhodující gól si nakonec připsal Stanislav Polodna.

Domácí tým juniorů nastoupil do zápasu jen o patnácti hráčích a to i kvůli tomu, že ve stejný čas nastoupili českobudějovičtí starší dorostenci, kteří tak nemohli vypomoci. V obranných řadách se pak ohánělo jen kvinteto budějovických hráčů!

Běžela dvacátá vteřina zápasu a domácí trenéři už mohli nevěřícně kroutit hlavou, do úniku se totiž dostal chomutovský Kůs. Na poslední chvíli ho beci zpacifikovali a od té chvíle byli Českobudějovičtí aktivnějším celkem. Na domácí straně neuspěl v nájezdu Babka ani Jáchym, střelu Semráda našel Hollý v lapačce. A tak přišel trest. V šesté minutě domácí pokazili rozehrávku za bránou a zatímco Hnízdil vůbec nepředpokládal, že by mohl mít nějakou práci, zasunul puk do brány Jaroslav Kůs. Puk se totiž odrazil od hrazení do brankového oblouku a Kůs už neměl s dokončením práce sebemenší problém. České Budějovice ale zůstaly v náporu a brzy se dočkaly srovnání. Seidlovu střelu z dobré pozice Hollý ještě vyrazil betonem, ale puk doputoval znovu na mezikruží, kde už stál připraven Jaroslav Šaršok a puk napálil nádherně do šibenice brány - 1:1. V chomutovské přesilovce pak Hnízdilova lapačka nepustila do sítě Mazancovo zakončení. Na druhé straně si připsal perfektní zákrok lapačkou i Hollý, neuspěl Klement. V 15. minutě zařídil domácí vedení Adam Přibyl - 2:1. Hostující beci ho nechali trestuhodně po buly zakončit bekhendem a Hollý se zrovna nevytáhl, když mu puk prošel výstrojí až za brankovou čáru. Po hezké akci pak neuspěl v jasné pozici Šaršok. A když Jihočeši zahodili i dvě minuty dlouhou přesilovku pěti proti třem, šlo se do kabin za stavu 2:1.

Kůsova nabídka Málovi, to byla první šance druhé třetiny. Chomutovský útočník ale na Hnízdila nevyzrál. Ve 27. miutě se prosadili domácí junioři, vyloučení Kloučka potrestal Radek Seidl - 3:1. A o minutu později už to bylo dokonce o tři branky! Pohodlný náskok dopřál svému mužstvu Ladislav Boška, který byl úspěšný v boji před brankovištěm a dopravil puk za Hollého. Jihočeši ale polevili a Chomutovští toho dokázali využít. Nejprve přišla na řadu ve 33. minutě krásná akce hostů. Bek Lukáš Karlík zavezl puk za bránu a nádhernou zadovkou ho vrátil před brankoviště, kam si najel Lukáš Zeman a zamířil přesně na vzdálenější tyč - 4:2. Chomutov se definitivně dostal zpátky do zápasu v čase 37:40. Jaroslav Kůs podruhé v zápase skóroval, tentokrát se prosadil důrazem na hranici brankoviště a rázem to bylo 4:3 a domácí mančaft se mohl do třetí třetiny bát o výsledek

V závěrečném dějství nejprve domácí přežili oslabení po vyloučení Makovského a poté sami udeřili. Jediný hráč z českobudějovické soupisky, který byl ročníkem 89 byl Stanislav Polodna a právě tento forvard uklidnil brankou svůj tým - 5:3. Asistoval mu Jakub Marek a právě tento útočník posléze neuspěl ve své šanci. A tak Chomutov znovu zareagoval a snížil. Radek Hrabák si poradil s českobudějovickými obránci a Hnízdilem a za stavu 4 proti 4 hráčům na ledě snížil na rozdíl jediné branky! Hnízdil se poté ocitl pod palbou a mnohokrát podržel svůj tým. Chomutovu ale začal čas utíkat pekelnou rychlostí a i když hrál s pukem na hokejkách, stále nepřicházela vyložená šance. Hosté si vzali v 58. minutě i time out, ale Hnízdil už svou bránu v posledních minutách uhájil.