21.11.2009, Tadeáš Nový

CEB - HKR 4:3 - Tři body až po boji

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Starší dorostenci si na svém ledě dokázali poradit se soupeřem z Hradce Králové v poměru 4:3. Mladíci předvedli velmi dobrý, bojovný výkon. Jedinou vadou na kráse byla velká nedisciplinovanost. Poměr vyloučených 9:2 je z pohledu domácího týmu velmi neobvyklý. Nejlepší hráčem domácích byl Lukáš Sedlák.
Do první třetiny vstoupili jednoznačně aktivněji domácí. Již po dvaceti sekundách hry se natlačili do útočného pásma. Z jejich snahy vyplynuly šance Bernata a Sedláka. Lukáš Sedlák se dostal do velké šance i na začátku sedmé minuty, kdy se po skvělé individuální akci řítil sám na brankáře hostí, ale se svým bekhendovým blafákem neuspěl. Na druhé straně se snažil odpovědět Půlpán, ale se svým pokusem neuspěl. V jedenácté minutě se opět předvedl Sedlák, který lehce protančil středním pásmem a dokázal i vystřelit, ale na pozorného Mahdala si nepřišel. Domácí se dočkali až o minutu později, kdy po pravém křídle proklouzl Eddie Turek a rychlou střelou překonal hostujícího brankáře. Hradečtí se pokusili okamžitě odpovědět, ale velkou Filipovu šanci neuvěřitelně zneškodnil Bláha. Ke konci třetiny šli domácí dvakrát do tří, ale i s trochou štěstí dokázali obě oslabení ustát.

Druhá třetina začala v nerovnovážném počtu hráčů. Hosté dohrávali přesilovku 5 na 3 a bylo to znát. Rychle se usadili v útočném pásmu a po sérii rychlých přihrávek se do puku opřel Zdeněk Čáp. Jeho ránu ideálně tečoval Daniel Filip a bylo vyrovnáno. Domácí se chvilku rozkoukávali, ale o tři minuty později se po rychlé akci prosadil Petr Koblasa a domácí znovu vedli. Do hry se postupně vkrádaly provokace, lehké háčky a nenápadné sekerky. Ondřej Liška oplácel faul a byl vyloučen. Domácí však oslabení 3 proti 5 přežili. Nedisciplinovanost domácích vyvrcholila Koblasovým vyloučením. Domácí útočník byl za faul kolenem vyloučen do konce zápasu. Pětiminutovou přesilovku nedokázali hosté ve druhé třetině využít. Naopak mohli inkasovat. Lukáš Sedlák ale prázdnou bránu netrefil.

Třetí třetina byla gólově nejbohatší. Na jejím začátku se Královehradečtí pustili do útoku ve snaze brzy vyrovnat. Dostali se do tempa i díky sérii přesilovek, kterou jim nedisciplinovaní domácí nabídli. V jedné z přesilovek se hosté prosadili. Ve 47. minutě přihrál Frk přesně Filipu Ropickému a ten chladnokrevně zavěsil. Hosté se neradovali dlouho. po minutě a půl se z kruhů prosadil Lukáš Sedlák a vrátil tak domácím hubené vedení. Budějovičtí se dostali na koně a dál se tlačili do útoku. V 54. minutě plácl do puku tak šikovně Jiří Bárta, že hostující brankář musel lovit puk ze své sítě počtvrté. Dramatickou zápletku vytvořil hned v 55. minutě Aleš Půlpán, který vložil hůl do Světlíkovy přihrávky a snížil. Na více se ale hosté nezmohli a tak zůstávají tři body v Českých Budějovicích.

Jaroslav Liška (HC MOUNTFIELD): Bylo to bojovné utkání. My jsme hráli teď během pěti dnů čtyři zápasy venku během šesti dnů a možná ty fauly pramenily z únavy. Ale dokázali jsme si to odbránit a myslím, že ve třetí třetině už jsme se uklidnili. Třetí třetina byla ve znamení naší převahy a jen mě mrzí, že jsme jí více nevyjádřili brankově. jinak jsem s utkáním spokojen.