17.03.2004, Radek Vokál, Tomáš Kučera

CEB - JIH 2:3 p.p. - Jihočeši si zasadili první úder sami

Nešťastně vstoupili hokejisté Českých Budějovic do série, ve které budou objahovat účast v extralize. Po bezgólové 1.třetině jim přinesl vedení rychlým gólem Bělohlav, Hlouch ale brzy srovnal. Podruhé domácí vedli poté, co Suchan propustil střelu Kristka. Hosté se ale nevzdali a Padělek pět minut před koncem podruhé srovnal. V prodloužení pak přišla náhlá smrt už po 24 vteřinách - Bakus využil špatného rozestavení domácích v oslabení a rozhodl.
První barážové utkání svléklo do naha veškeré předpoklady a poukázalo na to, že v baráži nebude rozhodovat jen hokejový um, ale především bojovnost a hokejové nadšení. První třetina byla z obou stran velice nervózní a hráči spíše čekali na to, co předvede soupeř. Jako první se probrali z třítýdenního zimního spánku domácí a Kostourek ohrožoval bezgólový stav, ale Suchan tentokráte podržel. Na druhé straně zase na Mezina nevyzrál velice agilní Kaňkovský. Poté se projevila větší zkušenost domácí sestavy, ale převahu nedokázal proměnit v gól podvakráte Štrba. V přesilové hře pak domácí dusili jihlavské hráče ve vlastní šťávě, jenže střelba byla pro Jihočechy stejnou slabinou, jako v celé sezóně. Úvodní dějství celé série tak skončilo za mírného tlaku Budějovic, ovšem když odkrytou klec netrefil ani Ondřej, odcházelo se do kabin za bezgólového stavu.

Druhá třetina pak byla pro oko hokejového labužníka už mnohem lahůdkovější. Zapříčinil to velice rychlý gól domácích, to Štrba od mantinelu na Suchana spíše nahodil, brankář puk jen odrazil ke zcela volnému Bělohlavovi a ten konečně rozvlnil síť v horácké brance - 1:0. Domácí dostali křídla a vydatně s nimi začali mávat, jenže pak si zasadili první sebevražedný úder. Vyloučení 5 na 4 ještě zcela zbytečně znásobil faulem Jasečko a výhodu dvou hráčů ukončil svou první skvostnou přihrávkou Kaňkovský a svým gólem Hlouch - 1:1. Domácí obdržená branka trochu zbrzdila, ale probral je Kristek - nejprve v oslabení famózně projel mezi třemi bránícími Jihlavany, ale jeho střela se odrazila od tyče zmrazeného Suchana. Ve 38. minutě se už ale nemýlil, domácí vyhazovali puk ze sevření, hostující obránce ho jen prodloužil do jízdy Kristkovi a ten po samostatném úniku prostřelil hostujícího gólmana - 2:1. Do konce třetiny už drželi otěže hry domácí hokejisté, ale překvapivě - hostující diváci. Ti, podpořeni vimperskými trubači, vytvořili zápasu více než důstojnou kulisu a domácí kotel jim nestačili konkurovat.

Třetí část hry musela začít aktivněji Dukla, pokud chtěla vyrovnat, a tak se také stalo. První velké varování vyslal domácím Bakus, který vsítil gól, ale protože branka za Mezinem byla v pohybu, nemohl být uznán. Následovala část hry v níž domácí spálili několik šancí, Bartoš dvakrát, Sailer ba ani Ondřej však nedokázali zasloužené vedení pojistit, a tak se smála Jihlava. Zmatená dvojice obránců Kolda - Jindra nedokázala vyhodit puk z pásma, toho využil zlatoruký Kaňkovský, jehož pas nemohl neproměnit Padělek - 2:2. Závěrečné hektické minuty již rozhodnutí nepřinesly a tak zápas dospěl do prodloužení.

V něm ještě půl minuty pykal za Mezina na trestné lavici Rob a další netaktičnost domácí obrany a smolíčka zápasu Koldy přinesla rozhodnutí. Morava napříč pásmem našel najetého Bakuse a ten blafákem oklamal jinak celkem nezaměstnaného Mezina. Hosté si tak, zatím jen do hotelu, odvezli první výhru v sérii a vykročili pravou nohou do baráže. Jihočeši se sklopenými hlavami při odchodu do kabin moc dobře věděli, že se porazili víceméně sami.

20  Petr Sailer        útočník   3 střely
19  Radek Bělohlav     útočník   3 střely (1 branka)
10  Milan Kostourek    útočník   2 střely
 4  Roman Čech         obránce   2 střely
 9  Josef Jindra       obránce   2 střely
21  Ladislav Kolda     obránce   2 střely
11  Luboš Rob          útočník   2 střely
26  František Mrázek   útočník   2 střely
29  Jaroslav Kristek   útočník   2 střely (1 branka, 1 tyč)
14  Robin Bacul        útočník   1 střela
 7  Tomáš Jakeš        obránce   1 střela
 3  Ján Mucha          obránce   1 střela
38  Stanislav jasečko  obránce   1 střela

14  Oldřich Bakus      útočník   3 střely (1 branka)
13  Jaroslav Mareš     útočník   3 střely
17  Tomáš Kolafa       obránce   2 střely
10  Roman Hlouch       útočník   2 střely (1 branka)
22  Marián Havel       útočník   2 střely
 4  Marián Morava      obránce   2 střely
19  Petr Kaňkovský     útočník   1 střela
30  Patrik Fink        útočník   1 střela
66  Ladislav Rytnauer  útočník   1 střela
 7  Petr Punčochář     obránce   1 střela
93  Aleš Padělek       útočník   1 střela (1 branka)

Zásahy brankářů

30  Andrej Mezin     České Budějovice  16 zásahů  3 góly   84,2% úspěšnosti
35  Jaroslav Suchan  Jihlava           30 zásahů  2 góly   93,8% úspěšnosti
Radek Ťoupal (České Budějovice): Obávali jsme se jihlavských přesilovek, z nichž jsme také dostali dva góly. Hosté hráli velice dobře do těla, to na nás platilo. Rozhodujícím momentem bylo, že jsme za stavu 2:1 nedokázali odskočit dalším gólem. Vyrovnání přišlo po naší hrubé chybě, prodloužení bylo jen loterií, při níž se štěstí přiklonilo na stranu Jihlavy.
Petr Vlk (Jihlava): Z naší strany byla hra ze začátku trochu zakřiknutá, čekali jsme, s čím na nás soupeř vyrukuje. Potom byl zápas vyrovnaný, na obou stranách byly šance urvat vítězství. Nám se to povedlo a jsme spokojeni.