ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
17.03.2004, Radek Vokál, Tomáš Kučera

CEB - JIH 2:3 p.p. - Jihočeši si zasadili první úder sami

Nešťastně vstoupili hokejisté Českých Budějovic do série, ve které budou objahovat účast v extralize. Po bezgólové 1.třetině jim přinesl vedení rychlým gólem Bělohlav, Hlouch ale brzy srovnal. Podruhé domácí vedli poté, co Suchan propustil střelu Kristka. Hosté se ale nevzdali a Padělek pět minut před koncem podruhé srovnal. V prodloužení pak přišla náhlá smrt už po 24 vteřinách - Bakus využil špatného rozestavení domácích v oslabení a rozhodl.
První barážové utkání svléklo do naha veškeré předpoklady a poukázalo na to, že v baráži nebude rozhodovat jen hokejový um, ale především bojovnost a hokejové nadšení. První třetina byla z obou stran velice nervózní a hráči spíše čekali na to, co předvede soupeř. Jako první se probrali z třítýdenního zimního spánku domácí a Kostourek ohrožoval bezgólový stav, ale Suchan tentokráte podržel. Na druhé straně zase na Mezina nevyzrál velice agilní Kaňkovský. Poté se projevila větší zkušenost domácí sestavy, ale převahu nedokázal proměnit v gól podvakráte Štrba. V přesilové hře pak domácí dusili jihlavské hráče ve vlastní šťávě, jenže střelba byla pro Jihočechy stejnou slabinou, jako v celé sezóně. Úvodní dějství celé série tak skončilo za mírného tlaku Budějovic, ovšem když odkrytou klec netrefil ani Ondřej, odcházelo se do kabin za bezgólového stavu.

Druhá třetina pak byla pro oko hokejového labužníka už mnohem lahůdkovější. Zapříčinil to velice rychlý gól domácích, to Štrba od mantinelu na Suchana spíše nahodil, brankář puk jen odrazil ke zcela volnému Bělohlavovi a ten konečně rozvlnil síť v horácké brance - 1:0. Domácí dostali křídla a vydatně s nimi začali mávat, jenže pak si zasadili první sebevražedný úder. Vyloučení 5 na 4 ještě zcela zbytečně znásobil faulem Jasečko a výhodu dvou hráčů ukončil svou první skvostnou přihrávkou Kaňkovský a svým gólem Hlouch - 1:1. Domácí obdržená branka trochu zbrzdila, ale probral je Kristek - nejprve v oslabení famózně projel mezi třemi bránícími Jihlavany, ale jeho střela se odrazila od tyče zmrazeného Suchana. Ve 38. minutě se už ale nemýlil, domácí vyhazovali puk ze sevření, hostující obránce ho jen prodloužil do jízdy Kristkovi a ten po samostatném úniku prostřelil hostujícího gólmana - 2:1. Do konce třetiny už drželi otěže hry domácí hokejisté, ale překvapivě - hostující diváci. Ti, podpořeni vimperskými trubači, vytvořili zápasu více než důstojnou kulisu a domácí kotel jim nestačili konkurovat.

Třetí část hry musela začít aktivněji Dukla, pokud chtěla vyrovnat, a tak se také stalo. První velké varování vyslal domácím Bakus, který vsítil gól, ale protože branka za Mezinem byla v pohybu, nemohl být uznán. Následovala část hry v níž domácí spálili několik šancí, Bartoš dvakrát, Sailer ba ani Ondřej však nedokázali zasloužené vedení pojistit, a tak se smála Jihlava. Zmatená dvojice obránců Kolda - Jindra nedokázala vyhodit puk z pásma, toho využil zlatoruký Kaňkovský, jehož pas nemohl neproměnit Padělek - 2:2. Závěrečné hektické minuty již rozhodnutí nepřinesly a tak zápas dospěl do prodloužení.

V něm ještě půl minuty pykal za Mezina na trestné lavici Rob a další netaktičnost domácí obrany a smolíčka zápasu Koldy přinesla rozhodnutí. Morava napříč pásmem našel najetého Bakuse a ten blafákem oklamal jinak celkem nezaměstnaného Mezina. Hosté si tak, zatím jen do hotelu, odvezli první výhru v sérii a vykročili pravou nohou do baráže. Jihočeši se sklopenými hlavami při odchodu do kabin moc dobře věděli, že se porazili víceméně sami.

Statistiky zápasu:

(zpracoval Tomáš Kučera)

Statistika buly:

40:38 (14:9, 17:18, 18:11 - 1:0)

HC České Budějovice

          Vyhraná/Celkem Procenta
11 Luboš Rob       1/1    100%
13 Martin Štrba     19/32    59%
12 Peter Bartoš     6/11    55%
78 Jiří Šimánek     3/6     50%
26 František Mrázek   2/4     50%
19 Radek Bělohlav    1/2     50%
37 Zdeněk Ondřej     5/11    45%
10 Milan Kostourek    2/6     33%
14 Robin Bacul      1/5     20%
20 Petr Sailer      0/1     0%

HC Dukla Jihlava

          Vyhraná/Celkem Procenta
19 Petr Kaňkovský    16/26    62%
22 Marián Havel     3/5     60%
13 Jaroslav Mareš    9/17    53%
14 Oldřich Bakus    11/29    38%
91 Ota Lazorišák     0/1     0%
21 Zbyněk Sklenička   0/1     0%

Statistika střel na branku:

32:19 (13:6, 10:7, 9:5 - 0:1)

HC České Budějovice


13 Martin Štrba    útočník  4 střely
12 Peter Bartoš    útočník  4 střely
20 Petr Sailer    útočník  3 střely
19 Radek Bělohlav   útočník  3 střely (1 branka)
10 Milan Kostourek  útočník  2 střely
 4 Roman Čech     obránce  2 střely
 9 Josef Jindra    obránce  2 střely
21 Ladislav Kolda   obránce  2 střely
11 Luboš Rob     útočník  2 střely
26 František Mrázek  útočník  2 střely
29 Jaroslav Kristek  útočník  2 střely (1 branka, 1 tyč)
14 Robin Bacul    útočník  1 střela
 7 Tomáš Jakeš    obránce  1 střela
 3 Ján Mucha     obránce  1 střela
38 Stanislav jasečko obránce  1 střela

HC Dukla Jihlava


14 Oldřich Bakus   útočník  3 střely (1 branka)
13 Jaroslav Mareš   útočník  3 střely
17 Tomáš Kolafa    obránce  2 střely
10 Roman Hlouch    útočník  2 střely (1 branka)
22 Marián Havel    útočník  2 střely
 4 Marián Morava   obránce  2 střely
19 Petr Kaňkovský   útočník  1 střela
30 Patrik Fink    útočník  1 střela
66 Ladislav Rytnauer útočník  1 střela
 7 Petr Punčochář   obránce  1 střela
93 Aleš Padělek    útočník  1 střela (1 branka)

Zásahy brankářů

30 Andrej Mezin   České Budějovice 16 zásahů 3 góly  84,2% úspěšnosti
35 Jaroslav Suchan Jihlava      30 zásahů 2 góly  93,8% úspěšnosti
Ohlasy po zápasu
Radek Ťoupal (České Budějovice): Obávali jsme se jihlavských přesilovek, z nichž jsme také dostali dva góly. Hosté hráli velice dobře do těla, to na nás platilo. Rozhodujícím momentem bylo, že jsme za stavu 2:1 nedokázali odskočit dalším gólem. Vyrovnání přišlo po naší hrubé chybě, prodloužení bylo jen loterií, při níž se štěstí přiklonilo na stranu Jihlavy.
Petr Vlk (Jihlava): Z naší strany byla hra ze začátku trochu zakřiknutá, čekali jsme, s čím na nás soupeř vyrukuje. Potom byl zápas vyrovnaný, na obou stranách byly šance urvat vítězství. Nám se to povedlo a jsme spokojeni.
Sociální sítě

Tak tohle byla paráda! Motor nasázel Kadani 7 branek, zatímco inkasoval jen jednou. Třemi góly ?????? se na výhře podílel JAN...

PREVIEW: 2. kolo - SK Trhači KadaňDnes nás čeká druhý mistrovský zápas, a to proti kadaňským Trhačům. Utkání začíná v 17:00....

NHL Global Fan Tour míří na jih Čech!Muzeum, které vzdává hold NHL, a spousta atrakcí se ve středu 18. září od 13 do 18 hodin...

Úvodní zápas má Motor za sebou a hned z toho byla výhra! Na dvě trefy Jana Veselého i vítězný gól navrátilce Radka Prokeše se...