ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
06.01.2016, Miroslav Mayer

CEB - JIH 3:2 - Ve vyhecovánem zápase Jihočeši vyhráli a jsou druzí

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Zápasy s Duklou Jihlava jsou vždy hodně vyhecované a nejinak tomu bylo tentokrát. Hráči z Jihlavy předváděli místy až zákeřnou hru a postupně vyřazovali domácí borce ze hry. Jihočeši se však nezlomili a ve třetí části odskočili o dvě branky a svému soupeři povolili jen snížit. Díky vítězství se Motor posunul na druhé místo.
Na zápas kola Motoru s Jihlavou se přišla potřetí za sebou podívat vyprodaná Budvar aréna, která byla zvědava, zda má Motor formu i v roce 2016 a zda se posune tabulkou výše.

Do zápasu vlétli domácí jako vítr a hned z prvního útoku třikrát ohrozili branku, kterou hájil Honzík. Po zásluze se tak vedení ujali Jihočeši, když se v mezikruží dostal k puku Josef Straka a bekhendem trefil puk pod horní tyčku. Po obdržené brance naopak hosté zvýšili úsilí a najednou měl i Gába plné ruce práce. Dukla měla i přesilovou hru, ale tu odehrála špatně a vůbec Gábu neohrozila. To druhá přesilovka už byl ze strany hostů lepší a Gába byl v permanenci. Pěknou přesilovku předvedli i Budějovičtí a do krásné kombinaci trefil Rok Pajič horní tyčku. Velkou nevoli fanoušků způsobil Martin Kohout, který mimo puk nalej do brankáře Gáby, podrazil ho a ten pro zranění musel vystřídat. Domácí hráli dlouhou přesilovku, ale do konce třetiny už branky nepadla.

Začátek druhé části se nesl ve vlažnějším tempu a to i v situaci, kdy se hrálo ve čtyřech hráčích na obou stranách. Hra byla trochu strnulá a z ničeho nic uhodili hosté. Michal Důraz našel před brankou nepokrytého Josefa Skořepu a ten z první trefil po ledě k tyči a Bláha se už nestačil přemístit. Jihočeši pak přeci jen přidali a šance přibývaly, jenže po chvíli šlo tempo hry hodně dolů a čekalo se na zlom v zápase. Tempo se opět zvedlo po sérií osobních potyček a střetů. Přesilovky přeci jen opět udělaly zápas atraktivnějším. Největší šance měl Tomáš Nouza, který mohl dvakrát skórovat, ale Honzík vše vyrazil. Zákroků na hraně přibývalo a domácí hráči postupně opouštěli hru a odcházeli do šatny se zraněním.

Snový nástup do třetiny předvedl Motor. Nejprve Pajič zachytil puk na útočné modré a předložil ho Květoňovi. Jeho střelu ještě Honzík vyrazil před sebe, ale tam už byl Michal Chovan a ten dorazil puk do branky. Další šanci měli Budějovičtí při přesilovce, ale Honzík své mužstvo podržel. Kapituloval až po teči Luboše Roba po nahození Lukáše Žálčíka od modré čáry. Na druhé straně se ukázal Ondřej Bláha, který vyrážečkou vyrazil ostrou ránu Lukáše Jíchy. Svoji první přesilovku využila i Dukla. Diviš přihrál před branku na volného Lukáše Jíchu a ten trefil mezi nohy Bláhy. Do konce třetiny zbývalo ještě deset minut a zápas ještě sliboval drama. Očekávaný tlak Dukly se otupil, když Důraz fauloval Straku a musel na trestnou lavici. Padesát vteřin před koncem třetiny odvolali Jihlavští brankáře a hráli power-play. Zápas by vyhecovaný do posledních vteřin. Přesto se Motoru podařilo svoje vítězství udržet a připsat si tři body na konto.

Ohlasy po zápasu

Petr Rosol (České Budějovice): Hokej s Jihlavou je důrazný. Ale to, co se stalo s Gábou, je velká prasárna. Udělat faul na gólmana mimo hru, za to by si ten hráč zasloužil velký distanc. Jinak diváci viděli v parádní atmosféře tvrdou hru, kluky chválím za bojovnost, hlavně tedy pět našich beků a Bláhu, jenž do zápasu skočil rovnýma nohama.

František Zeman (Jihlava): Vyprodaná aréna viděla výborné utkání z obou stran. Domácí byli v závěru šťastnější a tři body tady zůstaly. Nás to mrzí, přijeli jsme odehrát náš hokej, který bolí. Bohužel se ale vracíme s prázdnou.

Sociální sítě

70. narozeniny slaví bývalý útočník František Čech. V A týmu 12 sezon, 414 zápasů, 161 gólů (26 vítězných, 6 remízových), 235...

Před 25 lety náš klub vyhrál třetí duel série o 3. místo s nabitým týmem @RytiriKladno a slavil tak bronzové medaile ?? Nejvíc se...

Tak jednoho brankáře už máme ??hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

Vzpomínáte? ?? #tbt #15letzpět