23.09.2015, Filip Kortus

CEB - KAD 3:2 - Motor doma vydřel výhru s Kadaní

Náročné utkání s Kadaní hokejisté Motoru zvládli a připsali si další tři body po domácím utkání. Všechny tři branky zařídila druhá útočná formace Jihočechů, kdy se prosadili postupně Heřman, Nouza a vítěznou branku vstřelil kapitán Straka. ČEZ Motor si výhrou pojistil první místo v tabulce, další utkání čeká svěřence Petra Rosola v sobotu v Šumperku od 17:00.

V sestavě Motoru se poprvé neobjevila předsezónní posila. Josef Mikyska nedohrál utkání v Ústí a Motoru bude několik zápasů scházet. Na jeho místo se postavil Vladimír Škoda, který se po jednozápasové odmlce vrátil do sestavy.

Kadaň od úvodních minut potvrzovala, že ve středeční podvečer bude pro Motor nepříjemným soupeřem, tak jak už to u Severočechů bývá. V úvodních deseti minutách produkovali svěřenci Jaroslava Becka nátlakový hokej, se kterým měli domácí hokejisté problémy. V první vážnější možnosti zápasu byl Vaněk, puk se k němu dostal až před brankoviště, ale hostující útočník ho netrefil ideálně. Za Jihočechy měl dvě dobré šance Nouza, v obou případech ho vychytal zkušený Miroslav Hanuljak. První branky se fanoušci dočkali až ve druhé přesilovce Motoru. Tomáš Nouza střílenou přihrávkou našel přesně čepel Martina Heřman, který potvrdil šikovnost v tečování střel a otevřel účet utkání – 1:0. Další branku mohl přidat důrazný David Kuchejda, pozorný Hanuljak ovšem nepropustil puk za svůj beton.

V úvodu druhé třetiny si při přesilové hře sjel zkušený obránce Jaroslav Mrázek pro přihrávku a střelou z první donutil Bláhu k dobrému zákroku. Ve stejné početní převaze nakonec padly dvě branky. Nejprve si na rozdíl od úvodního gólu vyměnili Tomáš Nouza s Martinem Heřmanem role. Tentokrát Heřman střílel a Tomáš Nouza přesně tečoval do víka hostující branky – 2:0. Na druhé straně přišlo snížení zásluhou kapitána Jakuba Trefného. Jeho tečovaná střela od modré prošla až za záda domácího brankáře – 2:1. Brankové hody v úvodu druhé třetiny pokračovaly. Tomáš Nouza z rohu kluziště našel přesně před brankou volného Josefa Straku, který z první sklepl puk do sítě hostující branky – 3:1. Dále se činila i Kadaň. Gumanovi se nepodařilo vyhodit puk z pásma, ten se dostal před volného Štovíčka, jenž podruhé rozvlnil domácí síť – 3:2. Dvoubrankové vedení mohl Motoru vrátit Lukáš Žálčík. V samostatném úniku ho vychytal Hanuljak. Pět minut před koncem druhé periody došlo ke spornému momentu. Ján Mucha napřáhl od modré a podle sudího Bejčka nastřelil pouze tyč. Domácí se ještě dožadovali branky, ale muž v pruhovaném dresu pouze vyloučil faulujícího Rohana při dorážce Roba.

Čtvrtou branku mohl zkraje poslední třetiny přidat Rok Pajič. Brejk dva na jednoho zakončil centr první lajny střelou do boční sítě. Kadaň se nadále držela, Motor soupeře nijak výrazně nepřehrával. Velkou možnost přidat uklidňující branku měl Žálčík. Po dobrém pasu od Luboše Roba vystřelil těsně vedle. Kadaň mohla srovnat čtyři minuty před koncem. Darek Hejcman vypálil mezi kruhy těsně vedle, pro Motor to bylo dvojnásobné štěstí, jelikož Bláha měl úplně zakrytý výhled. Severočeši v závěru utkání zatlačili na soupeře, domácí si však s jejich náporem poradili a připsali si vybojované tři body.

Petr Rosol (HC ČEZ Motor): „Od Kadaně jsme očekávali přesně to, co předvedla, tedy agresivní styl, hodně bruslení a hru do těla. Její výsledky budily respekt, a tak jsme šli do duelu nabuzení a koncentrovaní. Byl to náš nejtěžší soupeř v této sezoně, takže jsem za tři body moc rád."

Jaroslav Beck (SK Kadaň): „Prohra o gól je vždycky buď hloupá, nebo nešťastná. Snažíme se prát o body úplně všude, hokej máme založený na pohybu, hrajeme aktivně a důrazně. Je škoda, že když se nám povedlo ubránit tým, který se drží velmi špatně na uzdě, tak jsme si dáme tři góly prakticky sami podceněním jednoduchých situací. Nemůžeme si dovolit být nepozorní proti takovému mužstvu, jako jsou České Budějovice.“