22.03.2009, David Lukeš

CEB - KLA 2:3 - Poslední body sezóny pro Kladno

Č. B u d ě j o v i c e - Hokejisté HC MOUNTFIELD se rozloučili s věrnými fanoušky zápasem s HC Geus Okna Kladno, který již nemohl změnit nic na jejich konečném jedenáctém místě. Přesto se hrál pohledný hokej, který sice přinesl vítězství hostům, přítomní diváci si ale svižnou podívanou dokázali užít a hráče obou týmů nakonec vyprovodili potleskem na otevřené scéně. Prvním gólem Jihočechů srovnával skóre na 1:1 Jiří Šimánek, další úder hráčů MOUNTFIELDU obstaral František Ptáček, pohříchu ovšem jen korigoval na konečných 2:3.
Do branek svých týmů se postavili takřka novicové na obou stranách - Tomáš Klestil a Lukáš Cikánek. Mezi nimi se odehrával překvapivě a sympaticky svižný hokej plný brankových příležitostí. Tu první využil už ve 3. minutě šikovný Tomáš Polanský, když si nabruslil z mezikruží a nikým neatakován zakončil k tyčce - 0:1.

Pak následovalo množství menších a větších příležitostí, z nichž vynikla ta Tomáše Horny v 18. minutě, při níž z mezikruží rozezvučel levou tyčku za Klestilovými zády. Jihočeši však stihli odpovědět ještě před první sirénou. Pět vteřin před koncem úvodní dvacetiminutovky předvedli krásnou kombinační akci Milan Gulaš s Jiřím Šimánkem, jenž zakončil pohodlně do odkryté branky - 1:1.

Druhá část vděčně kopírovala tu úvodní. Opět se hrálo svižně a bezstarostně a opět se poměrně rychle ujali vedení hosté. V 25. minutě odpustili čároví sudí hostím jasnou ofsajdovou pozici, z níž nakonec skóroval Martin Frolík - 1:2.

V následujícím průběhu opět trefil Tomáš Horna tyčku a opět padnul gól v čase 19:55. Tentokrát ovšem nevyrovnali domácí, nýbrž hosté navýšili svůj nádkok. Petr Hořava utěšenou střelou švihem od modré zvýšil v přesilovce na 1:3.

V poslední třetině byla znatelná snaha Jihočechů po vyrovnání. Jejímu naplnění se dočkali pohříchu až v 57. minutě, když se od modré čáry nekompromisně trefil František Ptáček - 2:3. Přestože nakonec domácí Jihočeši tento poslední souboj sezóny prohrály, nebylo to kaňkou ukončení sezóny. Vděční diváci, jichž se sešlo přes čtyři a půl tisíce, si konec ročníku užili a vyprovodili všechny aktéry pohledného zápasu potleskem.

Jan Tlačil (HC MOUNTFIELD): "Věřil jsem a doufal, že mužstvo v posledním utkání na vlastním ledě před domácím publikem předvede něco jiného, než ukázalo. Teď nastane čas na změny. Postavili jsme některé juniory, kteří ukázali dobrý pohyb a vůli. Jsme rádi, že je máme a chceme jim dát další příležitost, aby se mohli vyhrát."

Zdeněk Müller (Kladno): "Hrálo se ve vlažném tempu a bylo vidět, že je to poslední utkání sezony. Hráči na obou stranách byli hodně unaveni, ale na naší straně byla větší vůle po vítězství. S výsledkem jsme spokojeni i proto, že jsme nechali odpočívat největší opory, především gólmana a celou první pětku. Byli jsme dopředu domluveni, že dáme šanci juniorům a těm, kteří v sezoně tolik nehráli."