14.12.2008, David Lukeš

CEB - KLA 4:1 - O výsledku rozhodla druhá třetina

Č. B u d ě j o v i c e - MOUNTFIELD opět na domácím ledě nezaváhal, když porazil Geus Okna Kladno v poměru 4:1. Až do 25. minuty byl osud utkání na vážkách, když se v průměrné podívané ani jeden celek nedokázal brankově prosadit. Pak ovšem v rychlém sledu Jihočeši dvakrát brankově udeřili, o osm minut později pojistil náskok důležitou brankou navrátilec do sestavy Tomáš Vak. Potěšilo i střelecké probuzení Radka Dudy, či další dva kanadské body Tibora Melichárka. Svůj tým výrazně podržel Jakub Kovář.

První třetina příliš vzruchu nenabídla. Jako první se osmělili domácí. Gřegořek se obtočil kolem branky a nebezpečně zakončoval. Orct vleže zakročil. Pak přišla dvě kladenská oslabení, která paradoxně gólmana hostí vůbec nezaměstnala. V početní výhodě měl nejblíže k ohrožení soupeřovy svatyně Kůrka, ale před brankou se neprosadil. Dvě Dudova vyloučení darovala přesilovky i Kladnu. Ale ani hosté Kováře příliš nezaměstnali.

Největší šanci úvodní pasáže měl Tomáš Frolo. Domácí ujeli dva na jednoho a Duda poslal kotouč na střed přímo na hůl slovenského beka. Ten v tutovce přestřelil. Chvilku před tím se ještě protlačil před Orcta Vak, ale odvážnou kličku do zdárného konce nedotáhl. Na druhé straně se nejvíc zapotil Kovář při výpadu Kuchlera, který skončil na betonech domácího gólmana. V první třetině branka nepadla.

Jihočeši do té druhé vlétli a došlo i na branky. Ve 25. minutě Jareš střílel a Radek Duda tečoval před Orctem puk do branky - 1:0. Rozhodčí uznal gól po poradě s kolegou u videa, protože se potřeboval ujistit, že branka nebyla dosažena vysokou holí. Dvacet čtyři vteřin po tom se v brankovišti po dobré práce Hudece prosadil Tibor Melichárek - 2:0.

Následovaly další příležitosti aktivních hráčů HC MOUNTFIELD. Kotrla a Kůrka ale Orcta nepřekonali. Převaha byla vyjádřena třetí brankou ve 34. minutě. Tomáš Vak nabral rychlost ve středním pásmu a jeho střela skončila pod horní tyčí kladenské branky – 3:0.

Až pak se dostali ke slovu i hosté. V přesilové hře měl nejblíže Kovářově překonání Diviš, ale domácí brankář zasáhl lapačkou přesně. Stejně bezchybně si počínal i při Kuchlerově dorážce u levé tyčky. Domácí vedli po dvou třetinách zaslouženě 3:0.

I ve třetím dějství byl HC MOUNTFIELD lepším celkem. Domácí dál pravidelně zaměstnávali Orcta. Hned ve 41. minutě předvedli krásnou kombinaci Melichárek s Hudecem. Chybělo jen gólové zakončení druhého jmenovaného. Kladno se pokusilo vsadit vše na jednu kartu, ale do tlaku se nedostalo. Až ve 49. minutě našel přesně před brankou Patera hokejku Radka Bělohlava. Českobudějovický odchovanec neměl problém zasunout puk do branky - 3:1.

Snížení domácí nepoložilo. Velké šance v 53. minutě spálili Kotrla s Humlem. Definitivní tečku za duelem udělal dvě minuty před koncem využitou přesilovkou Ivan Huml. Melichárek už mohl mezi kruhy zakončovat, ale ještě přihrál na stranu a domácí střelec na dvakrát překonal Orcta - 4:1.

Pavel Patera
Ernest Bokroš (České Budějovice): "Těší nás, že jsme potvrdili sérii vydařených utkání na domácím ledě. Chtěli jsme překonat čtyřicetibodovou hranici, což nás stále drží v boji o play off. Za stavu 2:0 se hráči uklidnili a byli aktivní."

Zdeněk Müller (Kladno): "Nepodali jsme dobrý výkon, domácí byli lepší v koncovce. O výsledku rozhodla druhá třetina, kdy jsme propadli v obraně a dostali tři góly. Vytvořili jsme si ještě nějaké šance, ale na zvrat bylo pozdě."