25.08.2009, Matěj Mayer

CEB - KOM 5:2 - Snadná výhra HC MOUNTFIELD

Č. B u d ě j o v i c e - V utkání s Kometou Brno HC MOUNTFIELD bez potíží zvítězil 5:2. Soupeři nedal šanci a přehrál ho. Nejlepším hráčem zápasu byl domácí útočník Milan Gulaš, který nejprve načal skóre utkání, a pak přidal během tří minut dvě další branky na začátku druhé třetiny. Na dvě trefy mu přihrával spoluhráč z útoku Štěpán Hřebejk, který tak potvrdil svou vzrůstající formu.

První třetina začala chybou domácí obrany, její rozehrávku zachytil Robert Kántor a nastřelil břevno. Už v čase 2:03 se domácí dočkali první branky. Hřebejk přihrál z rohu Milanu Gulašovi, který prostřelil Trvaje ránou nad lapačku. Pak hráli domácí přesilovou hru, při které měl největší šanci obránce Petr Gřegořek, který tvrdě střílel od modré, ale Trvaj jeho pokus vyrazil do sítě. Do šancí se pak dostávali hlavně Jihočeši. Z levého křídla pěkně pálil Veselý a Vak, ale ani jedna střela za Trvaje neprošla. Pak si zahrála přesilovou hru i Kometa. V ní si velkou šanci vytvořil Kántor, který si pěkně sjel až mezi kruhy a vystřelil tvrdě mezi betony Kováře, ten je ale včas srazil k sobě. Po skončení přesilové hry se úspěchu dočkali i hosté. Při signalizovaném vyloučení domácích se ve skrumáži před brankou prosadil Kamil Brabenec. Poté se do velké příležitosti dostali domácí. Nejprve Gulaš ve velké šanci přestřelil branku a pak Květoň po přihrávce od Mertla trefil břevno. Do konce třetiny už se stav nezměnil a po první části byl stav 1:1.

Druhou třetinu se dařilo více domácím. V první minutě střílel z pravého kruhu Šimánek, ale Trvaj chytil. O minutu později si chytře sjel z modré čáry Lukáš Poživil a vystřelil na lapačku, Trvaj jeho ránu kryl. Pak se dostala do tlaku Kometa, ale žádnou šanci neproměnila, i díky Jakubu Kovářovi. Pak hráli přesilovou hru hosté, Koma si sjel mezi kruhy a jeho střelu zprvní Kovář vyrazil. O pár sekund později unikl hostující obraně Kůrka, Trvaj byl na místě. Pak dostal přihrávku před odkrytou branku Kůrka, jeho střelu chytil Trvaj do lapačky. Minutu a půl před koncem třetiny vstřelil HC MOUNTFIELD druhou branku. Sailer poslal z levého kruhu přesnou přihrávku Jiřímu Šimánkovi, který trefil puk do odkryté branky. Minutu před koncem třetiny se povedlo domácím vstřelit i třetí gól. Milan Gulaš dostal přihrávku od Tomáše Vaka a dělovkou prostřelil Trvaje. Druhou třetinu vyhráli domácí 2:0 a v utkání po dvou třetinách vedli 3:1.

Třetí třetinu odstartovali lépe domácí. Už na začátku třetí minuty dal HC MOUNTFIELD svou čtvrtou branku v utkání. Štěpán Hřebejk přenechal na modré čáře puk Milanu Gulašovi, který důraznou střelou švihem prostřelil Trvaje a završil hattrick. O minutu později se domácí mohli radovat z již pátého gólu. Z modré čáry si najel mezi kruhy Josef Melichar, dostal přihrávku od Kůrky a trefil se nad rameno Trvaje. O další minutu později hosté snížili, když se po pěkné individuální akci prosadil Jaroslav Svoboda. Do další šance se dostal agilní Gulaš, jehož střelu z levé strany Trvaj vyrazil. V šanci se o chvíli později ocitl i Veselý, který byl sám před brankářem, ale bekhendem minul branku. Pak se do mírného tlaku dostali i hosté. Korhoň však nebyl dost důrazný. Půl minuty před koncem utkání se ještě hosté dopustili faulu a třicet sekund později opět. Do konce zápasu však zbývalo už jen 7 sekund, a tak už se domácí dalšího gólu nedočkali.