17.11.2002, Milan Dvořák, Radek Vokál

CEB-KVA 0:5: Nejtěžší domácí porážku zařídila karlovarská Energie

Poprvé v této sezóně nevstřelili Budějovičtí na svém ledě branku a hostující Petr Franěk se stal největší hvězdou zápasu. První a hned vítěznou branku vstřelil v deváté minutě první třetiny Opatovský. Ve 36. minutě dával junior Polák už na 0:4 a Hudáček pustil do branky Josefa Kučeru, který inkasoval už jen jedinkrát.
Každý kdo očekával od první třetiny pěkný útočný hokej, který dokáží budějovičtí borci zahrát, musel být nutně zklamán. Úvod zápasu by se dal nejvýstižněji vyjádřit slovem "boj". Energetici nedali domácím ani píď ledu zadarmo, pozorně bránili a vyráželi do nebezpečných protiútoků. Jihočeši hráli v utkání 9 přesilovývh her, ani jednu však nedokázali využít. Nejslabším článkem budějovického celku byla bezpochyby střelba. Když už se domácí osmělili a vypálili na bránu, buď minuli jako osamocený Michálek, nebo ztroskotali na bezchybném Fraňkovi. Štrba se dokonce dostal před hostujícího brankáře úplně sám, položil si ho, ale opuštěnou branku přestřelil. Naopak karlovarští udělili Jihočechům lekci z produktivity. Jejich první nebezpečnější akce totiž skončila gólem. Němčický se vrátil z trestné lavice a zapojil se do přečíslení domácí obrany, která jen bezmocně pozorovala jak Martin Opatovský překonává z bezprostřední blízkosti Hudáčka - 0:1. Na druhé straně zahrozil při přesilové hře Rob. Ale od 10. minuty se mohli fanoušci ukousat nudou, Turek si pobyt na trestné lavici alespoň zpestřoval podepisováním hokejových kartiček pro své fanynky. První část hry nakonec skončila 0:2, protože minutu před koncem ujel domácím, hrajícím další tragickou přesilovku, Richard Bauer a v pohodě zavěsil.

O přestávce bylo asi v kabině domácího celku pěkně horko. Jihočeši začalilépe bruslit a napadat, začalo se i lépe dařit v útoku. Chvíli po vhození buly mohli domácí hned snížit, Franěk ale Škodovu střelu vyrazil maskou. Následně zahrozil z blízkosti Rob, svou střelu ale nedokázal dorazit ze vzduchu do odkryté klece. Na Frańkovi si vylámal zuby po Brožové přihrávce zpoza brány i Šimánek. Tak přišlo na řadu otřepané "nedáš - dostaneš". Sailer nastřelil tyč karlovarské svatyně a kotouč se dostal ke Krajíčkovi jehož bombu od modré čáry tečoval pohotově nad Hudáčkovo rameno Vlček - 0:3. Budějovické poslal inkasovaný gól do kolen, Západočeši je začali přehrávat ve všech aspektech hry. Domácí dostali také lekci ve využívání přesilových her. Mladý Vojtěch Polák převzal v rohu kluziště kotouč a projel až před Hudáčka kde s pukem naložil tím nejlepším možným způsobem, ukázkovou střelou jej totiž napálil pod břevno branky domácích - 0:4. To už nevydržel brankář Hudáček a odjel na střídačku. Novým strážcem budějovické svatyně se stal Kučera. Ten hned s ledovým klidem vychytal přečíslení tří karlovarských útočníků na jednoho domácího beka.

Poslední část hry začala chvilkovým náporem domácích, z kruhů střílel Šimánek, ale pozorného brankáře hostí nepřekonal. Poté Jasečko vzteky zlomil čepel své hole. Jeho bombu od modré čáry totiž zlikvidoval bezchybně chytající Franěk bleskovým semaforem. Budějovičtí se sice snažili vstřelit branku, všechny střely ale létaly z velké dálky, nebo byly moc slabé a Franěk neměl sebemenší potíže. Za zmínku stojí jen tvrdá střela Suchánka. Na druhé straně ještě hosté rozsvítili červené světlo, tentokrát však už za Kučerovými zády. Ten ale za inkasovaný gól nemohl, jeden z budějovických beků totiž nedokázal odpálit kotouč ležící před bránou, do bezpečí, a Libor Pavliš jej poslal do sítě - 0:5.

Jaroslav Liška (České Budějovice): "Třetí zápas po sobě jsme špatně zahájili, už předchozí duel v Plzni ukázal, že něco není v pořádku. Dnes se potvrdil u některých hráčů dlouho trvající pokles formy. V první třetině to bylo trápení, museli jsme zamíchat sestavou, naši mladíci pak alespoň bojovali. Narozdíl od soupeře jsme ale bohužel neproměnili šance."

Marek Sýkora (Karlovy Vary):> "V úvodu jsme vytěžili z minima maximum, přestože domácí útočili a my bránili. Pak se projevilo, že hráči si věřili a dokázali zužitkovat příležitosti. Za podpory brankáře Fraňka jsme dotáhli zápas do vítězného konce. Výsledek 5:0 je však zavádějící, domácí tak špatní nebyli."