28.12.2020, Petra Bicková

CEB - KVA 3:4 - Sváteční dresy Motoru body nepřinesly

V Budvar aréně se odehrál charitativní zápas pro Bazalku, ve kterém Motor přivítal Karlovy Vary. Domácí se dostali do vedení po trefě Zděnka Doležala, který skóroval dokonce dvakrát. Svěřenci Václava Prospala však dlouho prohrávali o tři branky. Náskok soupeře sice stáhli, bohužel na vyrovnání to však nestačilo.

České Budějovice se hned na začátku dostaly do oslabení po faulu Matěje Tomana, který byl vyloučen za podrážení. Jiří Patera však svou svatyni uchránil. Svěřenci Václava Prospala pak využili přesilové hry čtyři na tři, když Pavel Pýcha pálil od modré a před bránou stál dobře postavený Zdeněk Doležal, který dostal Jihočechy do vedení. Energie však nedopustila, aby domácí šli do kabin ve vedení a v závěru první třetiny vyrovnala, když Václav Skuhravý ve vlastním oslabení poslal dobrou přihrávku před prázdnou bránu, kde neměl Petr Koblasa problém se zakončením.

Začátek druhé třetiny nebyl příliš atraktivní pro oko diváka. Až ve 25. minutě Jiří Černoch poslal kotouč před branku, kde byl postavený Martin Kohout. Ten ukázal dobrou pohotovost a kotouč nacpal v rychlosti k hornímu růžku. Paterovi nedal příliš šancí. Netrvalo dlouho a hosté šli do dvoubrankového vedení. O náskok se postaral Jakub Flek, kterému nahrál David Kaše. Hostům to ale nestačilo a dvacetiletý Jakub Lauko zvýšil na 4:1. David Voženílek se střetnul s Petrek Koblasou, který po střetu zůstal ležet na ledě. Domácí útočník trefil zřejmě ramenem Koblasu do hlavy. Ten chvíli ležel na ledové ploše, ale následně za asistence lékaře a svých spoluhráčů odjel na střídačku. Rozhodčí shledali, že nešlo o faul, a tak domácí pokračovali v pěti. Dvě minuty do konce druhé třetiny Karel Plášil hákoval v samotném úniku Davida Kašeho. Sudí nařídili trestné střílení. Patera však nepustil a výsledek druhé třetiny se nezměnil. Do kabin odešli domácí za nepříznivého stavu 4:1 pro Energii.

V úvodních vteřinách poslední třetiny se dostal Albert Michnáč do útočného pásma. Společně se spoluhráči z útoku pak vymyslel zajímavou akci. Vrátila se mu přihrávka přesně před branku. Odtud mířil na vzdálenější tyč, nakonec ale zacílil jen velmi těsně levé tyče z brankářova pohledu. Motor byl v poslední třetině aktivnější a změnil svou hru. Náskok Varů snížil Zdeněk Doležal, který si připsal svůj druhý gól v zápase. Jihočeši nic nevzdali a o další gólovou trefu se postaral kapitán Pavel Pýcha, který se trefil od modré. Domácí to ještě zkoušeli bez brankáře, bohužel ale body brala Energie.

Václav Prospal:Průběh našich zápasů se pořád opakuje. Uděláme spoustu zbytečných chyb a faulů, které pak nejsme schopni kompenzovat produktivitou v útoku. Výsledek je pak takový, že o gól prohrajeme.

Tomáš Mariška: První třetině byla rozmělněna řadou zbytečných faulů na obou stranách a mohli jsme být rádi, že skončila 1:1. Ve druhé jsme si vytvořili tlak a šance. Soupeři jsme odskočili. Ve třetí jsme udrželi vedení jen díky gólmanu Novotnému. Za vítězství jsme rádi, ale třetí třetinu bychom měli odehrát lépe.