24.02.2004, David Lukeš

CEB - LIB 2:6 - Budějovická křeč nemá konce

Budějovičtí hokejisté nevyhráli ani poslední domácí utkání základní části. Dvě třetiny dokázali udržet koncentraci, ale v posledním dějství je v pohodě hrající soupeř zlomil. Jednu branku Jihočechů zaznamenela Peter Bartoš
Cirka 1100 diváků bylo zvědavo na to, co předvedou dva celky ze samého dna tabulky v zápase, v němž šlo snad jen o prémie. A drtivá většina z nich odcházela domů s pocity jak po středověkém mučení. Nezáživná hra plná chyb a nepřesností slavila vítězství hlavně v první třetině, v níž obě mužstva jen bezcílně bruslila pásmy a za šance bylo možné označit snad jen snahu Rolínka a Korhoně na jedné straně a pokus Sailera na té opačné. V první části zkrátka zvítězila nuda nad lží a nenávistí.

Druhé dějství přecejen přineslo trochu lepší hru, ale horší už to být nemohlo, tudíž se nestal žádný zázrak. Do nepěkného utkání zapadla vcelku i dvojice hlavních arbitrů, která vylučovala za každý náznak faulu, což zmateným celkům příliš nepomohlo. První skutečně vyloženou šanci měl při úniku Tvrdík, ale Mezin skvěle zasáhl a ještě lépe se předvedl proti dorážce Rolínka. Tvrdík zlobil i nadále, ale i podruhé narazil na připraveného běloruského internacionála. Na následný kolotoč v pásmu a střelu Korhoně skrz klubko těl už ale reagovat nemohl - 0:1. Naštěstí pro domácí hned z protiútoku bekhendem zametl puk za Svobodu Mrázek a vyrovnal - 1:1. Jenže netrvalo ani 2 minuty a při zmatku obrany plácl do odraženého puku Kašpařík a díky teči domácího obránce puk přeplachtil ležícího Mezina - 1:2. Nejsilnější pětiminutovku utkání pak zakončili šance Tvrdíka a Kristka, ale oba brankáři už se překvapit nenechali.

Závěrečnou část pak pro sebe rozhodli jasně hosté, jejichž brejky byly pro domácí naprosto neřešitelné. Ve 42. minutě při signalizovalizovaném faulu Jasečka domácí téměř přestali hrát a Jiruš je za to vytrestal bombou do šiběnice, když předtím čaroval 2x Mezin proti Korhoňovi - 1:3. Od té chvíle domácí úplně rezignovali na hokej a na ledě až na výjimky krasobruslili. A Liberec trestal - Ťupa a dokonce v oslabení Tvrdík donutili jinak ledově klidného Mezina k naštvanému opuštění klece - 1:5. Za Budějovice v přesilové hře korigoval na dvakrát ještě Bartoš, ale poslední slovo proti nerozchytanému Cháberovi měl Novák, který podtrhl účet na cifrách 2:6. Asi nejen diváci, ale všichni aktéři neextraligové podívané byli jistě rádi, že zápas záhy skončil. České Budějovice musí zpytovat svědomí asi jako masový vrah Manson, pokud chtějí uspět v baráži, protože s hokejem, který předvedly proti Liberci by prohráli snad i s... New York Rangers.

HC Bílí Tygři Liberec

29  Pavel Kašpařík       23/30        77% (posledních 19 buly za sebou vyhrál!!!)

38  Stanislav Jasečko  obránce   3 střely
12  Peter Bartoš       útočník   3 střely (1 branka)
19  Radek Bělohlav     útočník   2 střely
29  Jaroslav Kristek   útočník   2 střely
26  František Mrázek   útočník   2 střely (1 branka)
82  Jan Fadrný         útočník   1 střela
31  Ivo Kotaška        obránce   1 střela
20  Petr Sailer        útočník   1 střela
21  Ladislav Kolda     obránce   1 střela
 4  Roman Čech         obránce   1 střela
 9  Josef Jindra       obránce   1 střela

22  Michal Tvrdík      útočník   5 střel  (1 branka)
66  Lubomír Korhoň     útočník   5 střel  (1 branka)
 2  Martin Čakajík     obránce   4 střely
25  Tomáš Rolínek      útočník   3 střely
13  Václav Novák       útočník   3 střely (1 branka)
36  Valdemar Jiruš     obránce   2 střely (1 branka)
16  Martin Ťupa        obránce   2 střely (1 branka)
12  Leoš Čermák        útočník   2 střely
23  Miroslav Hájek     útočník   1 střela
 8  Jiří Hanzlík       obránce   1 střela
29  Pavel Kašpařík     útočník   1 střela (1 branka)

Zásahy brankářů

1  Oldřich Svoboda  Liberec           27 zásahů  2 góly   93,1% úspěšnosti
30  Andrej Mezin     České Budějovice  22 zásahů  5 gólů   81,5% úspěšnosti
33  Jan Chábera      České Budějovice   1 zásah   1 gól    50,0% úspěšnosti
Radek Ťoupal (České Budějovice): "Chtěli jsme zápas využít k přípravě na další fázi sezony, ale bylo to fiasko a ostuda z naší strany. Hráči nedodrželi taktické pokyny, které jsme jim dali. Je záhadou, že i zkušení borci nedokáží prodat to, co umí. Dlouhodobý standard odvádí pouze Mrázkova řada, ale zůstává osamocená. V současné době nevíme, jak zastavit výkonnostní propad."
Karel Dvořák (Liberec): "Viděli jsme extraligový podprůměr, bylo znát, že oba týmy nemají o co hrát. U našich hráčů mě štve, že mohli konečně hrát bez nervů, ale první dvě třetiny to byla hrůza. Teprve v závěru se trochu zvedli."