25.11.2007, Roman Šperňák

CEB - LIT 4:3 - Litvínov sahal po bodech, ale odjel s prázdnou

Č. B u d ě j o v i c e - Body z Třince jsou potvrzené. Hokejisté HC MOUNTFIELD dokázali vyhrát hned v dalším těžkém zápase v řadě. Na jih Čech přijel Litvínov a domácím fanouškům pořádně zahrál na nervovou strunu, protože se ukázal jako velice zdatný soupeř. Nicméně odjel s prázdnou. O třech bodech pro Jihočechy rozhodla poslední třetina a vítězná branka Jiřího Šimánka
Uf. Tak to bychom měli. Přesně tohle si mohli říct hokejisté HC MOUNTFIELD po domácím duelu s Litvínovem. Byla to náročná fuška, ale dílo se podařilo. I když to některé fanoušky mohlo stát několik nových vrásek na tváři, body zůstaly na jihu Čech a litvínovskými hokejisty tolik vzývaný export na sever a zároveň toužebně očekávané oholení vousů, se nekonaly.

Ale upřímně! Nebylo k tomu daleko. Protože solidně zaplněnou Budvar arénu zmrazil hned na začátku bývalý českobudějovický junior Jakub Černý, když špatně trefil puk, ale přesto tím a možná právě proto dokázal zaskočit brankáře Jihočechů Romana Turka – 0:1. A mohlo být daleko hůř, kdyby Poživil dokázat proměnit svoje sólo proti českobudějovickému gólmanovi. Jihočeši se pomalu začali dostávat do hry na konci první desetiminutovky hned z jejich první větší šance uhodilo. Když se do českobudějovické sítě trefil bývalý Jihočech Černý, na druhé straně měl štěstí při své brance litvínovský odchovanec Tomáš Kůrka - 1:1. Poprvé v utkání vyrovnal. V tu chvíli jistě nikdo nečekal, že podobný kousek budou muset on i jeho spoluhráči zopakovat ještě dvakrát.

Podruhé v utkání musel vyrovnávat Ondřej Veselý ve 39. minutě a to ještě ve vlastním oslabení, protože v tu chvíli měli Severočeši všechny trumfy v ruce. Hosté vedli po rychlé reakci Lukeše z 35. minuty o jednu branku – 1:2. Dostali možnost přesilovky, ale domácí zčistajasna vyrovnali. Ačkoliv se po většinu druhé třetiny trápili proti obětavě hrajícím Chemikům a nevyužili ani přesilovky pěti proti třem, dokázal puk za solidně chytajícího Hübla protlačit. Obránce Hranáč viditelně podcenil situaci za vlastní brankou, kde ho důrazně obral o puk Ondřej Veselý a po vyjetí zpoza klece nadvakrát překonal gólmana – 2:2.

Do kabina tak šly obě mužstva za nerozhodného stavu, který se však hned na začátku posledního dějství radikálně změnil a jestli si někdo myslel, že HC MOUNTFIELD to v pohodě dohraje, mýlil se. Hned v úvodu třetiny se řítil do další šance chemik Lukeš, ale Turek byl na místě. Další možnost hostí měl Robert Reichel a odražený puk dokázal s přehledem uklidit bekhendem do domácí klece 2:3. V tu chvíli to se svěřenci Josefa Jandače vypadalo zle, nedobře. Konec však byl dobrý.

Během necelých dvou minut dokázali otočit stavem utkání. Kamil Brabenec dokázal tečovat ze vzduchu střelu Tomana přímo za Hüblova záda – 3:3 a dílo zkázy z pohledu černožlutého fanouška dokonal fantastickou akcí Jiří Šimánek. Při tlaku hostujícího celku se dostal k puku a raketovou rychlostí ujel všem obráncům. A zakončení? Exkluzivní. Perfektně a v rychlosti provedený bekhendový blafák znamenal vedení českobudějovického celku – 4:3. Bylo to poprvé, kdy se dostali Jihočeši do vedení a zároveň to byl i vítězný gól, protože Roman Turek v závěru ukázal svou extratřídu a několika fantastickými zákroky za sebou dokázal v leže vychytat Roberta Reichela. I díky němu si tak mohli domácí znovu zakřičet po závěrečné siréně vítězný pokřik.

František Lukeš
Josef Jandač, trenér HC MOUNTFIELD: "Z naší strany to nebylo vůbec dobré utkání, více jsme bojovali než hráli. Soupeř byl od počátku aktivnější, nám tentokrát body spíše spadly do klína. Hřebejk hrál se zdravotními obtížemi, od druhé třetiny se to zhoršilo, proto jsme ho stáhli ze sestavy."

Petr Rosol, asistent trenéra HC Litvínov: "Proti nebezpečnému soupeři, který má velice kvalitní kádr, jsme sehráli absolutně vyrovnanou partii. Bohužel opět se špatným koncem. Protože nevyhráváme venku, neholí si hráči kníry a vypadá to, že někteří budou brzy vypadat jako dědové Mrázové."