17.09.2020, Filip Kortus

CEB - MHK 1:5 - Motor v prvním kole podlehl Hradci Králové

Úvodní utkání po návratu do extraligy se Motoru nepovedlo. Na domácím ledě prohrál s Hradcem Králové, který o své výhře rozhodl v úvodních minutách zápasu. O jedinou vstřelenou branku Českých Budějovic se postaral Karel Plášil, který snižoval v první třetině. K dalšímu zápasu jedou svěřenci Václava Prospala do Mladé Boleslavi, kde budou hrát v neděli.

Vstup do zápasu se budějovickému týmu ani trochu nepovedl. Už po osmi vteřinách se hostující Hradec Králové dostal do vedení, když Cingel před brankou našel volného Jakuba Orsavu a ten trefil odkrytou branku – 0:1. Špatný vstup domácích do utkání pokračoval. V následné přesilové hře se pěknou dělovkou prosadil Filip Hronek a Mountfield vedl už 2:0. Svěřencům Vladimíra Růžička se ve čtvrté minutě povedlo prosadit i v oslabení. Obraně ujel Radovan Pavlík a mazácky zakončil – 0:3. Naději pro Motor vykřesal Karel Plášil, když jeho tečovaný pokus prošel až za Mazance – 1:3. Poslední slovo v první třetině ale měl znovu Hradec. Perret v přečíslení našel Jakuba Lva a rázem to bylo 1:4.

Druhá třetina přinesla pouze jeden gólový moment. Opět snížit mohl Vít Jonák, ale ve velké šanci netrefil branku. Na druhé straně se mohl trefit zkušený Radek Smoleňák, ale bombou z první minul. Tentýž hráč se ale radoval o pár chvil později. Od Vladimíra Růžičky dostal kotouč před branku a nadvakrát pokořil Čiliaka – 1:5. Po polovině zápasu navíc Motor přišel o Víta Christova, který za svůj zákrok dostal trest do konce utkání.

Ve třetí třetině měl Motor dvě přesilové hry, ve kterých se mohl dostat alespoň na dostřel soupeře. Bohužel, ani jednu z nich nevyužil a Mountfield si tak hlídal vysoký náskok. Diváci v Budvar aréně už zvedali ruce po pokusu Václava Karabáčka, ale kotouč rozvlnil pouze boční síť. Další branka už nepadla, takže necelé čtyři tisícovky budějovických diváků viděly v prvním kole prohru svého oblíbeného týmu.

Václav Prospal (Motor): "Měli jsme katastrofální vstup do utkání, když jsme už ve čtvrté minutě prohrávali 0:3. Přestože jsme potom dali gól, tak se ukázal rozdíl v proměňování šancí ze strany naší a soupeře. Start do utkání se nám nepovedl a udal ráz dalšímu průběhu. Nemohu klukům vytknout, že by přestali pracovat, ale soupeř vyhrál zaslouženě. O tom, že bychom po třetím gólu střídali gólmana Čiliaka, jsme neuvažovali."

David Kočí (Hradec): "Vyšel nám vstup do zápasu, za to jsme byli rádi. Odehráli jsme zápas dobře a jsme rádi, že jsme zvítězili. Všichni hráči poctivě pracovali. Hráli jsme jednoduše a zbytečně jsme si hru nekomplikovali."