MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
04.12.2004, David Lukeš

CEB - OPA 8:2 - Proti Opavě opět vysoké vítězství

Opava byla pro favorizované Jihočechy opět snadným soustem a po dvou výhrách 6:1 z první poloviny základní části tentokrát veze osmibrankový příděl. Obnovenou premiéru před vlastním publikem si odbyl brankář Roman Turek, v zápase zazářil také kanadský obránce Andrew Ference, který jednu branku sám vstřelil a na další přihrál. Dvě branky a jednu asistenci zaznamenali shodně Radek Kropáč a Tomáš Mertl. V dobrém světle se ukázala i mladá naděje David Kuchejda.
Pokud domácí fandové předpokládali, že jejich posílený tým vlétne na hosty ze Slezska s velkou vervou a bude je dusit od samého začátku, museli být nemile překvapeni. Jihočeši si v první třetině totiž nikterak velkou převahu nevypracovali a co víc, po vlažném úvodu hráčů v útoku si vybral slabší chvilku i Roman Turek, který v 7. minutě nahrál přesně na hůl Kašíkovi. Ten zazmatkoval a trefil jenom domácího gólmana, ale odražený kotouč dorazil do odkryté branky Kamil Suchánek. Po brankovém úspěchu Opavští ještě více stáhli obrannou uzdu a bez problémů přečkali první přesilovku svého soupeře. Stejně ale poté naložili se svojí početní výhodou. Budějovice nakonec přece jen dokázaly svého soupeře dohnat ještě před přestávkou. V 19. minutě nabruslil Martínek do útočné třetiny, na pravém kruhu naznačil střelu, čímž položil beka Opavy, vrátil ale za sebe Bělohlavovi, jehož střelu dokázal umně tečovat Radek Kropáč za Masného záda.

Trenér Jandač svým svěřencům v kabině nejspíš důrazně domluvil, protože do druhé třetiny nastoupilo jiné mužstvo. Už po patnácti vteřinách druhého dějství nedokázal po přihrávce Kropáče zasunout z úhlu do prázdné branky Prospal, ve 23. minutě nepotrestal Martiníkovo vyloučení Kropáč, když nedokázal prošťouchat kotouč za opavského brankáře. Co se nepovedlo jemu, vykonal novic v týmu Andrew Ference, který propálil ležícího opavského gólmana v čase 23:01, a strhl vedení na stranu Jihočechů. Za stavu 2:1 ale naděje hostů ještě žily. Ve 26. minutě tvrdě pálil nejlepší Opavan v zápase Kašík, avšak Turek už byl pozorný. O chvílí později předvedli pohlednou akci Kropáč s Robem, ale druhý jmenovaný nedokázal ztečovat do odkryté branky střílenou Kropáčovu přihrávku. Utkání se zlomilo ve své polovině. Po Musilově šanci ze 31. minuty se o chvíli později v brankovišti dobře orientoval Václav Prospal, jenž protlačil puk do branky. V 37. minutě zajistil Budějovicím klid do poslední třetiny Luboš Rob, jenž ukončil pohotovou dorážkou Martínkovy střely dlouhé obléhání opavské klece.

Poslední třetinu zahájila akce Ference, jenž před brankou ještě hledal dobře postaveného Šimánka. Ve 43. minutě se už ale početná návštěva radovala. Další Martiníkovo vyloučení potrestal Ivo Kotaška, který vlétl do otevřené obrany Slezanů a napálil kotouč do horního růžku Masného svatyně. Hosté rezignovali, přestali s domácími borci bruslit, což mělo za důsledek přestěhování hry do jejich obranného pásma, dlouhé kolotoče okolo Radka Masného a zákonitě i branky. Ve 46. minutě nechala opavská obrana spoustu času Krstevovi, který objel branku a krásně našel křížnou přihrávku přes brankoviště Tomáše Mertla, kterému stačilo jen nastavit čepel své hole, aby zvýšil na 6:1. Tlak Jihočechů pokračoval, nejprve Kropáč zblízka přestřelil, následně Krstev vypustil jedovatou ránu z kruhu, ale Masný byl pozorný. Červené světlo za jeho zády se znovu rozsvítilo ve 48. minutě, kdy na 7:1 zvyšoval tečí Kotaškovy střely opět Tomáš Mertl. Když Radek Kropáč v čase 53:01 ukončil přesnou ranou z prostoru mezi kruhy dlouhý zámek v útočném pásmu, začali si diváci důrazně žádat populární desítku. Husarský kousek Chomutova z předchozího kola se ale budějovickým hokejistům zopakovat nepovedlo, protože hosté zvedli hlavu a zažehnali potupu dvouciferného výsledku zvýšeným úsilím. V závěru nakonec ještě zkorigovali konečný výsledek, když si mladý slovenský bek ve službách Opavy Juraj Sadloň nabruslil mezi kruhy a pěkně trefil nad Turkovo pravé rameno. Tím ale už jen zmírnil debakl svého celku. Budějovice se díky vysokému vítězství opět dostaly na solidní průměr čtyř vstřelených branek na zápas!

Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistent
6:54 Suchánek Kašík
18:13 Kropáč Bělohlav Martínek
23:01 Ference Mertl Bělohlav
32:43 Prospal Ference Rob
36:53 Rob Martínek Kropáč
42:14 Kotaška Hřebejk
45:12 Mertl Krstev
48:37 Mertl Kotaška Šimánek
53:01 Kropáč Rob Prospal
56:26 Sadloň Kašík Martiník
Střely na branku
České
Budějovice
Slezan
Opava
Krstev4
Rob4
Mertl4
Martínek4
Ference3
Kropáč2
Prospal2
Kotaška2
Dvořák1
Bělohlav1
Havelka1
Musil1
Hřebejk1
Šimánek1
Jindra1
CELKEM32
Procházka3
Kašík2
Suchánek2
Adamčík1
Martiník1
Sadloň1
CELKEM10
Statistika vhazování
České
Budějovice
Slezan
Opava
Musil7/10 - 70%
Prospal17/26 - 65%
Bělohlav5/11 - 45%
Mertl3/8 - 38%
Květoň0/3 - 0%
Havelka0/3 - 0%
CELKEM32/61 - 52%
Adamčík2/2 - 100%
Boháč5/8 - 63%
Kašík9/18 - 50%
T. Lhotský1/2 - 50%
Harazim10/21 - 48%
Martiník1/4 - 25%
L. Lhotský1/5 - 20%
Suchánek0/1 - 0%
CELKEM29/61 - 48%
Nejlepší hráči
České
Budějovice
Slezan
Opava
TOMÁŠ MERTL
Luboš Rob
Andrew Ference
JAN KAŠÍK
Robert Procházka
Daniel Boháč
Ohlasy po zápasu
Josef Jandač (HC ČB): "Budu opět stručný. Prosadili jsme se dnes střelecky. Jsem rád, že přišla dobrá návštěva. Se hrou jsem poměrně spokojený, jen mě trochu mrzí zbytečné vylučování. Většina faulů byla totiž útočných. Je to takový stín na našem výkonu, jinak jsem samozřejmě spokojený."
Pavel Hulva (Opava): "Věděli jsme, co nás tady čeká. Myslím, že hráči domácích nejsou jenom jména, ale opravdu výborní hokejisté. Drželi jsme krok půl zápasu, kdy se nám dařilo narušovat hru ve středním pásmu. Vcelku nás držel i brankář Masný. Pak jsme ale nebyli schopní uhlídat domácí hráče před naším brankářem v různých rotacích a kvůli tomu jsme vysoko prohráli. Měli jsme málo hráčů kvůli početné marodce. Mladí beci bohužel nezvládli některé herní situace."
Sociální sítě

Před 115 lety se narodil první brankář našeho klubu František Albrecht. V týmu byl 4 sezony a odchytal cca 7 mistrovských duelů a...

Pár zápasů stihla i první liga, ve které působí několik hráčů Motoru na hostování. Jak se jim daří?hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

Co čeká Motor v příštích dvou týdnech? Nejen to se dozvíte v článku. ??hcmotor.cz/clanek.asp?id=…

50. narozeniny slaví bývalý útočník Miroslav Barus. V ČB 3 sezony, 150 zápasů, 41 gólů (4 v přesilovkách, 4 v oslabení, 4 vítězné...