ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
26.01.2005, Tomáš Kučera, David Lukeš

CEB - PIS 9:0 - Kanonáda desítkou neskončila

HC České Budějovice podle předpokladů přehrál poslední tým tabulky z Písku rozdílem třídy, utkání skončilo vítězstvím 9:0. V zápase se opět nejvíce prosadila formace Václava Prospala. Vůdce prvního útoku dosáhl úctyhodné bilance čtyř branek a dvou asistencí!
Očekávaná kanonáda českobudějovických lídrů tabulky se nakonec do Budvar Arény dostavila. Ale prvních deset minut utkání, ač pod kontrolou domácích, nepřineslo bleskové rozhodnutí. Stále ještě sedmnáctiletý Martin Hanzal sice po spolupráci se Sailerem hned ve druhé minutě odpanil hostující branku, ale další šance domácích končily nedůraznou koncovkou. Toho mohl využít k vyrovnání nejprve Zika a posléze po obrovské hrubce Gýny i zcela osamocený Kašpar, ale oba pokusy bravurně kryl jinak o nastydnutí si koledující Chábera. A tak přišla pasáž, která proměnila utkání v jednoznačnou záležitost domácích. Nejprve osvědčil ve 13. minutě zabijácký instinkt střelce Kropáč, když za záda Svobody protlačil v přesilovce odraženou střelu Sailera - 2:0. Minutu na to vpadl do píseckého hájemství Pletka, naseríroval puk Prospalovi a ten se zapsal poprvé mezi střelce - 3:0. Pak dostali hosté chvilku oddechu, ale hned v 16. minutě napálil odražený puk neomylně do šibenice zkušený Rob - 4:0. A přesně minutu poté uzavřel účet první třetiny Dvořák, který s Prospalovou přihrávkou vlastně ani nemohl dělat nic jiného - 5:0. To už byl v brance písecký náhradník Kubiš, který vystřídal Petra Svobodu, jenž v Českých Budějovicích v probíhající sezóně chytal přesně 46 minut a obdržel zde 10 branek.

Zápas byl rozhodnut, ale gólový hlad domácí neopustil. Hned po semnácti vteřinách druhé třetiny totiž Pletka našel z druhé vlny najíždějícího Prospala a ten opět neměl problém přesně zacílit - 6:0. Písek v prostřední části působil přece jen odvážněji, měl k dispozici i dvě přesilové hry, ale k žádné vyložené šanci jejich snaha nevedla. Nejvíce Cháberu vystrašil aktivní Zika právě při početní výhodě. Jenže ještě v té samé personální situaci obral Prospal v útočném pásmu o puk váhajícího Malinského, udělal Kubišovi Forsbergův blafák, při kterém ale na píseckého brankáře upadl a společně oba odjeli mimo branku. Kotouč zůstal ležet přesně na brankové čáře a ještě než stihl vracející se bek zasáhnout, šťouchl do něj ležící Prospal a zvýšil na 7:0. Poslední ošemetnější situaci musel řešit po střele Lály i Chábera, ale to už zápas nabral víkendové tempo, ze kterého vybředl jen gól navrátilce Gýny. Ten v přesilové hře šikovně tečoval střelu Stanislava Neckáře a uzavřel po dvou třetinách na hrozivých 8:0.

Poslední část se odehrála skutečně už jen z povinnosti. Domácí hráli už i s čtvrtou formací a zahrál si i rekonvalescent Jančařík. Hosté se snažili zejména o to, aby výsledek nenabral dvouciferného rozměru a to se jim nakonec povedlo. Poslední hřebíček do branky Písku zatloukl opět Václav Prospal, který tak zaznamenal již čtvrtý gól v utkání a Písku za tři zápasy nasázel celkem sedm branek a na další čtyři ještě přihrál. Diváky vzívanou desítku pak v posledních vteřinách odmítl Sailer, který jel na Kubiše úplně sám. Hosté mohli zaznamenat čestný úspěch deset minut před sirénou, ale Nouza přestřelil s ležícím Cháberou i celou českobudějovickou branku. Zápas tak skončil jasnou výhrou hráčů zpod Černé věže.

Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistent
1:13 M. Hanzal Salier Kropáč
12:14 Kropáč Sailer Neckář
13:34 Prospal Pletka
16:00 Rob Vampola
17:00 Dvořák Prospal Pletka
20:14 Prospal Pletka Dvořák
29:40 Prospal
37:53 Gýna Neckář Prospal
47:32 Prospal Pletka Dvořák
Střely na branku
České
Budějovice
IHC
Písek
Prospal5
Kropáč4
Pletka4
Vampola3
Hřebejk3
Dvořák3
Martínek3
Krstev3
Neckář3
Sailer3
M. Hanzal2
Rob2
Gýna2
Jančařík1
Mucha1
CELKEM42
Zika4
Nouza3
Kašpar1
Šimek1
Lála1
J. Polák1
Burkoň1
F. Procházka1
Malinský1
Jelínek1
CELKEM15
Statistika vhazování
České
Budějovice
IHC
Písek
Musil6/7 - 86%
Prospal17/23 - 74%
Vampola8/12 - 67%
M. Hanzal12/19 - 63%
Sailer1/2 - 50%
Rob0/3 - 0%
CELKEM44/66 - 67%
Kašpar6/13 - 46%
Filipi5/11 - 45%
J. Polák6/15 - 40%
Míka2/10 - 20%
Šimek3/16 - 19%
Řehoř0/1 - 0%
CELKEM22/66 - 33%
Nejlepší hráči
České
Budějovice
IHC
Písek
VÁCLAV PROSPAL
Stanislav Neckář
Václav Pletka
LUKÁŠ ZIKA
Tomáš Nouza
Jaroslav Polák
Ohlasy po zápasu
Josef Jandač (Č. Budějovice): Bylo vidět, že hrál první tým s posledním - na hře i na výsledku. Více nemám, co bych k tomu řekl.

Jindřich Setikovský (Písek): Chci pogratulovat Budějovicím k jasné výhře. Výsledek zhruba odpovídá tomu, jakým týmem soupeř disponuje. Sami jsme domácím dovolili získat náskok naším nedůrazem a přehnaným respektem. Na více jsme asi neměli, i když mě mrzí naše neproměněné šance. Šance zhruba na tři góly jsme určitě měli.

Sociální sítě

55. narozeniny dnes slaví bývalý obránce Motoru Jan Tomeček. V klubu hrál 2 sezony, celkem 55 zápasů, v nichž zaznamenal 1 gól, 2...

Z tohoto zápasu v rámci @chanceligacz se nakonec stala vcelku jasná záležitost. Jihočeši totiž v každé třetině vstřelili...

V Sokolově nastoupíme s několika změnami jak v útoku, tak v obraně. V útočných řadách delší dobu neuvidíme zraněného Romana...

Na ledě nováčka @chanceligacz ze Sokolova nastoupíme s několika změnami jak v útoku, tak v obraně. V útočných řadách delší dobu...

×
×
Dnes v 17:00 | U20
ČEZ Motor Č. Budějovice
HC Vítkovice Steel
×
×
Dnes v 16:00 | U17
ČEZ Motor Č. Budějovice
Salith Šumperk