ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
25.09.2011, Matěj Mayer

CEB - PLZ 4:2 - Vydřené vítězství

Č. B u d ě j o v i c e - Domácí hráči HC MOUNTFIELD měli s Plzní v nedělním utkání hodně práce. Českobudějovičtí sice dobře začali a vedli už 2:0, pak se ovšem dostala ke slovu Plzeň a svým snížením ještě zápas zdramatizovala. Jihočeši dali v 51. minutě uklidňující branku na 4:2 a tím zápas rozhodli. Plzni nepomohla ani hra bez brankáře. Svou první extraligovou trefu zaznamenal obránce Roman Vráblík. Úspěšnější z bratrské dvojice Kovářů byl v tomto zápase Jakub, strážce domácí branky.

Na nedělní zápas se do Budvar arény dostavila přeci jen větší návštěva než na dva předešlé duely. Zápas začal aktivitou domácích, kteří se hned dostali do útočného pásma. Na první střelu na branku diváci čekali až do třetí minuty, ale od té doby se hrálo útočněji a střel na branku přibývalo. Jako první se do branky trefili domácí. Obránce Roman Vráblík vystřelil po ledě do růžku a jeho nepříliš tvrdá střela se třepetala v síti. Byl to první extraligový gól tohoto obránce v kariéře.

Po brance byli Jihočeši aktivnější než Plzeň a jejich další šanci měl Milan Gulaš, který hledal mezeru mezi betony Svobody, ale ten byl připraven. V další šanci se ocitl David Kuchejda, ten získal puk při dobrém napadání a měl k dispozici hned dva pokusy, které Svoboda lapil. První přesilovku v zápase si mohli zahrát domácí, když sedět šel Kaberle. Jedinou šancí domácích byla střela Podlešáka těsně vedle. Po ubráněné přesilovce tvrdě vystřelil Hlinka, ale Kovář neměl problém.

První velkou šanci Plzně měl také Jaroslav Hlinka,dorážející tvrdou střelu Kratěny, kterou Kovář vyrazil před sebe. Tato šance hosty trochu nastartovala a dokonce si vysloužili i přesilovku. Tam měl největší šanci Jan Kovář, když jeho bratr Jakub již ležel na ledě, ale přesto zabránil ve skórování. Plzeň měla ke konci třetiny převahu a podařilo se jí i přestřílet domácí tým. Přesto byl stav po první části 1:0.

Hned v úvodu druhé části hry domácím divákům zatrnulo. Jakub Kovář přihrál nechtěně přímo na hokejku svého bratra Jana, ale ten toho nedokázal využít. Za domácí jako první ohrozil Svobodu Jakub Langhammer, který se po buly dostal před plzeňského brankáře, ale byl moc blízko a Svoboda jeho střelu vyrazil.

K vidění byl sice pohledný a rychlý hokej, ale šancí a střel na branku moc nepřibývalo. Změnit to mohla další přesilovka Jihočechů. Ovšem šanci měli Hlinka a Kratěna, kteří jeli dokonce dva na jednoho. Nakonec přesilovku domácí využili. Aleš Krajnc střílel od modré a jeho střelu před Svobodou tečoval Pavel Kašpařík a Jihočeši vedli 2:0.

Přesilovku si zahrála i Plzeň a v šanci byl opět Jan Kovář a jeho bratr byl opět v tomto souboji úspěšnější. Vzápětí to zkoušel plzeňský útočník přímou střelou od mantinelu, ale domácí strážce branky byl na místě. Hosté tak přesilovku nevyužili.

Plzeň se snažila o vstřelení branky a opět to byl Jan Kovář, který byl na konci akce, kterou vymyslel Martin Straka. Bratrský souboj vyzněl znovu pro českobudějovického brankáře. Plzeň zvyšovala obrátky a Jihočeši se jen bránili a odpalovali puky. Domácí si koledovali o branku dlouho a tak skutečně přišla. Mezi kruhy si najel Jakub Jeřábek, dostal přihrávku od Dudy a prostřelil Kováře mezi betony. Bylo to spravedlivé vyjádření tlaku Plzně.

Ve druhé části hry byla Plzeň jasně lepším týmem a odměnou jim byla kontaktní branka. Jihočeši ve druhé části hry vystřelili na brankáře pouze šestkrát a to je málo. Po dvou třetinách vedli domácí 2:1.

První velkou šanci ve třetí třetině měli Západočeši. Před Kovářem byl volný Dvořák, ale domácí brankář byl úspěšnější a stále držel naděje domácích. Najednou udeřili domácí jako blesk z čistého nebe. Pavel Kašpařík vybojoval puk v rohu hřiště a ihned přihrál na Jiřího Šimánka, který tečoval puk do branky. Byla to první střela na branku od domácích ve třetí třetině.

Hosté snížili vzápětí. Radek Duda ujel Mikušovi, který ho v pádu fauloval, ale Duda i tak vystřelil a trefil puk pod horní tyčku domácí branky.

Po chvíli oddechu, kdy se mužstva připravovala na závěr zápasu znovu domácí odskočili o dvě branky. Lukáš Květoň přihrál před branku, kde se dokázal již podruhé prosadit Jiří Šimánek a protlačil puk po ledě do branky. Plzeňští tak měli před sebou dvougólové manko a ještě devět minut hry.

Pomoci jim mohla i další přesilovka, ale nepodařilo se jim ani dostat se pořádně do útočné třetiny. Postupně se zdálo, že hostům přeci jen ubývá sil a jejich útoky už nebyly tak časté. Naopak domácí se zlepšili a dařilo se jim častěji vyvážet puk a útočit. Hosté měli velkou příležitost při další přesilovce, když dokonce odvolali brankáře a hráli v šesti v poli. Martin Straka vystřelil od modré a Kovář puk vyrazil před Ondřeje Kratěnu, který se snažil položit domácí brankáře a zasunout puk za jeho záda. Kovář zázračně položil na led ruku a puk chytil.

Plzeň si vzala oddechový čas na poradu a Svoboda již zůstal na střídačce. Domácí se úspěšně bránili a Milan Gulaš dokonce trefil z těžké pozice tyčku. V posledních vteřinách zápasu byla před Kovářem strkanice ve která byli Jan Kovář a Pavel Kašpařík, ale horké hlavy se uklidnily. Před závěrečným buly Budvar aréna stála a aplaudovala domácímu týmu za vydřené vítězství.

Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistent
5:38 Vráblík Podlešák Mikeska
28:08 Kašpařík Kranjc Gulaš
37:46 Jeřábek Duda Dvořák
44:43 Šimánek Kašpařík
46:03 Duda Dresler
50:02 Šimánek Květoň Novák

Střely na branku
MOU PLZ
Gulaš4
Šimánek3
Langhammer2
Kuchejda2
Pšurný R.1
Vráblík1
Kašpařík1
Podlešák1
Němeček1
Martynek1
Novák1
Vydarený1
CELKEM19
Kovář5
Hlinka4
Jeřábek4
Johnson3
Kratěna3
Vlasák2
Straka2
St.Pierre2
Kaberle2
Dvořák2
Duda2
Mrňa2
Růžička1
Hanzlík1
Dresler1
CELKEM36

Statistika vhazování
MOU PLZ
Květoň4/4 - 100%
Podlešák1/1 - 100%
Červený4/6 - 66,7%
Mikeska8/13 - 61,5%
Kašpařík16/28 - 57,1%
Langhammer8/19 - 42,1%
CELKEM41/71 - 57,7%
Kovář5/10 - 50%
Vostřák2/4 - 50%
Pitule5/11 - 45,5%
Straka9/21 - 42,9%
Hlinka9/21 - 42,9%
Johnson0/2 - 0%
Dvořák0/2 - 0%
CELKEM30/71 - 42,3%
Nejlepší hráči
MOUNTFIELD PLZEŇ
JIŘÍ ŠIMÁNEK
Pavel Kašpařík
Jakub Kovář
RADEK DUDA
Jan Kovář
Adam Svoboda
Sociální sítě

Třetím nejlepším střelcem v jednom zápase nejvyšší soutěže v historii je i českobudějovický Vintíř Němec. Podívejte se na celou...

Obránce Motoru Václav Svach dnes slaví 18. narozeniny. Tak všechno nejlepší a co nejvíc startů a úspěchů v extralize! ??

Před 30 lety zemřel ve věku nedožitých 74 let bývalý útočník Leopold Vávra. V ČB 16 sezon, cca 100 mistrovských zápasů, min. 53...

Obra´nce JAKUB SUCHA´NEK rozebi´ra´, jak se prˇipravuje na novou sezonu nebo co rˇi´ka´ na novy´ forma´t souteˇzˇe. Nejen na to...