ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
14.10.2003, Milan Dvořák, David Lukeš

CEB-SLA 0:0 - Pomyslný vrabec zůstal v jihočeské hrsti

Čtvrtý extraligový bod si připsali v zápase proti Slavii českobudějovičtí hokejisté, když dvakrát jim ve skórování zabránila tyčka Málkovy branky. Na druhé straně Josef Kučera vychytal první nulu ve své kariéře, když i jemu jednou pomohla branková konstrukce od inkasování.
Budějovičtí se po zemětřesení v kádru pokoušeli rozšířit svou chudou sbírku bodů. Díky bezbrankové remíze si tak připsali na konto jeden bodík, celkem má jihočeské mužstvo čtyři. Budějovičtí na soupeře vlétli a dostali jej rychle pod tlak, chyběla ale finální přihrávka nebo štěstí v koncovce. První vážnější akci mohli diváci v poloprázdné Budvar Aréně vidět až ve 13. minutě, když domácím obráncům ujel Šaffer a po prudké střele příklepem rozezněl tyčku za Kučerovými zády. Slávisté ale postupně vyrovnali hru, a první třetina se stala jasnou záležitostí obran.

Druhá třetina začala stejně jako ta první, a to velkým tlakem, tentokrát však pražského celku. Po půl minutě pálil nebezpečně Beránek, poté musel Kučera zasahovat i proti rychlé střele Nováka. Z protiútoku zahrozil Ondřej, nedokázal ale poslat kotouč podél ležícího Málka do brány. Šance se přelévaly ze strany na stranu. Po slávistickém nahození se zapoměl za bránou Kučera, a kotouče se chopil před odkrytou klecí osamocený Čermák (v zápisu o utkání byl uveden s jiným číslem než měl ve skutečnosti na dresu), který nepochopitelně přestřelil. Podobná situace byla i na druhé straně, budějovické přečíslení vyřešil Ondřej výbornou přihrávkou na najíždějícího Kristka, ten však prováhal příležitost ke střele. Skóre se mohlo měnit přesně v polovině zápasu. Pět vteřin po Muchově vyloučení pálil po křižné přihrávce bez přípravy Hruška, Kučera vyrazil jen se štěstím lapačkou. Budějovičtí kontrovali Štrbou, když se utrhl k samostatnému nájezdu, po precizně provedeném blafáku ale zastavil kotouč Málek ve spolupráci s vracejícím se Graňákem. Své schopnosti předvedl i mladý Kučera když zastavil Jarošovu střelu bleskovým semaforem.

Budějovičtí vstoupili do třetí části hry v oslabení, největší šanci si ale slávisté připravili při hře 4 na 4. Beránkovu přihrávku převzal na útočné modré Sup, a zpoza obránce vypálil na domácího brankáře. Kučera, se zacloněným výhledem, zastavil střelu jen díky tomu že jej trefila do hrudi. Za dvě minuty později znovu prováhal neuvěřitelnou příležitost Sup. Mohl kotouč dopravit pohodlně do prázdné branky, tedy pokud by trefil rychlou přihrávku, kterou jej hledal před Kučerou Hruška. Budějovičtí zahrozili osm minut před koncem, když si vytvořili drtivý tlak, a slávisté museli faulovat. Několik nečistých zákroků, jako podražení Bartoše, nebo zásah vysokou holí do Sailerova obličeje rozhodčí Venglář ještě nepotrestal, Tomicův faul kolenem ale už odměnil dvouminutovým trestem. Domácí zamkli soupeře v pásmu, ale budějovičtí jakoby se báli vystřelit. Pak se ale do puku opřel Babka, a Málek se za projektilem svištícím z jeho hole jen ohlédl. Tyčka slávistické branky zvoní na stadionu snad ještě teď. Necelé dvě minutky před koncem třetí třetiny si vyžádala domácí střídačka oddechový čas, trenéři ale na slávisty s bezchybným Málkem v čele nic nevymysleli. Méně věrní diváci už opuštěli svá místa, když fanouškům za Kučerovo brankou zatrnulo. Ležící mladík v budějovické brance zachytil nadvakrát kotouč mířící do brány, a dokázal tak, že je důstojným nástupcem Hudáčka. Utkání tak zakončilo oku lahodící sólo Sailera přes celé kluziště, agilní útočník už ale neměl dostatek sil na zakončení, a Málek jeho střelu bekhendem bez větších problémů zneškodnil. Oba celky si proto po spravedlivé remíze připsaly po bodu.

Ohlasy po zápasu
Jaroslav Pouzar (České Budějovice): "Musím pochválit celé mužstvo, k zápasu přistoupili hráči velice zodpovědně. Zahráli jsme velmi dobře v obraně a vytvořili si také šance. Kdybychom měli štěstí, mohli jsme udělat o bod více. Remíza je i tak pro nás důležitá, získali jsme ji poctivým výkonem proti loňskému mistru, což považujeme za úspěch."

Ondřej Weissmann (Slavia Praha): "Jsme trochu zklamáni ze hry i výsledku, nepředvedli jsme takové nasazení jako proti Pardubicím. Náš hokej byl bez nápadu, chyběla bojovnost. Pokud netrefíme ani prázdnou branku, nemůžeme vyhrát. Máme mužstvo na to, abychom ukázali lepší výkon. Bod bereme jako ztrátu."

Sociální sítě

Přišla nám velmi smutná zpráva. Včera dotlouklo srdce Stanislava Hlacha. V A týmu Motoru hrál 4 sezony, cca 125 zápasů, v nichž...

Přišla nám velmi smutná zpráva. Včera dotlouklo motorácké srdce Stanislava Hlacha. V A týmu Motoru hrál 4 sezony, cca 125 zápasů,...

Jeden neuvěřitelně půvabný dokument schraňujeme v našem klubovém archívu. A když je dnes ten den dětí, tak se hodí ho...

Škola pořád ještě naplno nezačala a učit se s dětmi doma je někdy hodně náročné. Jedna naše fanynka ale přišla na zlepšovák, jak...