ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
23.02.2003, Jan Čutka, David Lukeš

CEB-SLA 1:2p: Rozhodla zbytečná chyba

Utkání, jež se díky důsledně dodrženým taktikám muselo líbit především hokejovým stratégům, nakonec vyhrála Slavia až v prodloužení. Po chybě v budějovické přesilovce 4 proti 3 rozhodl v čase 63:33 Aleš Krátoška. První branku zápasu vstřelil kapitán Luboš Rob.
Téměř bez odpočinku a Martina Štrby, který si zhmoždil klíční kost v zápase proti Karlovým Varům, nastoupili v 17:00 ke svému předposlednímu utkání v základní části na domácím ledě českobudějovičtí hokejisté. Slavie, soupeř navýsost atraktivní přilákal do Budvar Arény téměř 6 tisíc diváků. Ti viděli ve 2. minutě první třetiny velkou příležitost domácího Míky, který se po přihrávce Bartoše dostal před slávistického gólmana Málka, ale prováhal příležitost ke střelbě a následná efektní zadovka ke gólu také nevedla. V úvodu utkání byly lepší budějovičtí hráči, kteří jakoby si vzpomněli na pohodu ze sobotního zápasu. Tu však narušilo až vyloučení Suchánka, který odplácel Dudovo sekání, které ale zůstalo bez povšimnutí. Během této přesilovky se Slavia dostala do hry a na kluzišti byl k vidění vyrovnaný hokej. V rozmezí od deváté do šestnácté minuty probíhaly střídavě na obou stranách přesilovky. K největším šancím Budějovic lze přiřadit gólovou příležitost Rudolfa Suchánka, který si nabruslil mezi kruhy a střelou po ledě prověřil pozorného Málka. Další velkou šanci si vytvořil opět obránce – Michal Barinka obdržel od Filipa Turka zpoza slávistické branky přihrávku, kterou střelu z bezprostřední blízkosti nedokázal proměnit v gól. Přesilovky Jihočechů, ač bez vstřeleného gólu, mohly být příkladem pro slávisty. Ti si nedokázali s domácími poradit a jejich pokusy o zámek končili především vyhozením přes všechny čáry z hokejek českobudějovických hokejistů nebo jistýmy zákroky domácího fantóma - Vladimíra Hudáčka. Jak že naložit s početní výhodou ukázal v čase 16:09 Pražanům Luboš Rob. To právě seděl na trestné lavici hostující Antoš a Štraubově formaci se dařilo držet slávistické hokejisty v jejich obranné třetině. Puk se dostal k Suchánkovi, který ranou od modré ještě nechal Málka zakročit, ale nenechal ho puk kontrolovat. Odraženého kotouče se zmocnil nedávný slávista Josef Štraub a nezištně nalezl nepokrytého Luboše Roba, pro něhož překonat ležícího Málka nebyl žádný problém - 1:0. Následný pohled na hrací plochu naznačoval, že českobudějovičtí hokejisté odejdou bez problémů s vedením 1:0 do šaten. Když už se zdálo, že tomu tak opravdu bude, usadili se Pražané v útočné třetině. Tam si po malém důrazu domácí obrany dokázali vytvořit gólovou příležitost, kterou proměnili v branku. Jejím autorem byl Michal Sup, který po Beránkově přihrávce nedal střelou mezi betony Hudáčkovi žádnou šanci - 1:1. Pouhých 19 vteřin dělilo Budějovice od vítězství v první třetině.

Do druhé třetiny vstoupily Budějovice stejně tak jako do první, se čtyřmi útoky. A byl to právě člen té čtvrté formace, který zůstal po Tomicově faulu delší dobu ležet na ledové ploše. Štepán Hřebejk se dostal až za asistence jihočeského maséra a doktora na střídačku a po menším ošetření mohl opět pokračovat ve hře. Pouze však zhruba do poloviny zápasu, kdy českobudějovičtí trenéři stáhli počet útoků na 3. Nebývá totiž zvykem, aby domácí tým nastupoval do zápasu se čtyřmi lajnami. Nyní byli nejspíše donuceni vyšší fyzickou námahou posledních dvou dnů. A čtvrtá formace určitě nezarmoutila ani trenéry, ani fanoušky. Předváděla spolehlivý obraný hokej, který se ovšem neobešel bez zajímavých útočných výletů. Za zmínku stojí krásná kličkovaná Vladimíra Škody, která bohužel nevedla ke gólové šanci. To po Šimánkově střele se měl slávistický brankář co ohánět. Jen s obtížemi totiž ramenem vytěsnil jeho bombu. Na druhé se straně se ale také střílelo. Nebezpečnou ránu z levého kruhu, vyslanou z hokejky známého rebela Radka Dudy zlikvidoval Hudáček efektivním semaforem. A byl to právě Duda, kdo zůstal ve 33. minutě ležet na ledě. O tento mnoho lidí zajímavý moment se postaral Luboš Rob, který nedovoleně sekl slávistického útočníka a ten s dávkou divadelního umění zůstal ležet na ledě. V následné přesilovce ohrozili hosté několikráte domácí oporu – Hudáčka. Českobudějovický strážce svatině svými jistými zákroky podržel své spoluhráče a nechával trápit slávisty. Na druhé straně ale také vynikal brankář. Nejdříve se mohl pouze obávat Petra Míky. Ten byl ovšem při svém nájezdu tak šikovně zahákován, že se k zakončení nedostal a stejně tak nedostal ani hostující hráč žádný trest. Nebezpečí pro Málka znamenal Zdeněk Ondřej. Z prostoru mezi kruhy domácí křídlo zkoušelo nalézt mezeru mezi betony slávistického brankáře – bez úspěchu. Neúspěšná byla i přesilovka domácích, kdy spíše než hostující gólman, byl ohrožován ten domácí. Jeho oči pouze sledovaly Supovu teč, která jen těsně minula branku. V závěru prostřední třetiny dostala budějovická střídačka trest za hráčkou lavici a tak do poslední části nastupovali Jihočeši v početní nevýhodě.

Že přesilové hry nebyly pro Slavii v nedělní podvečer klíčem k úspěchu potvrdil začátek třetí třetiny, kdy jedinou větší příležitost Pražanů přerušil jistým zákrokem skvělý Hudáček. Ve 43. minutě si budějovické publikum málem vzpomnělo na staré časy Stanislava Jasečka a jeho pěstní souboje. Jeho vyvoleným se stal rodák z jihu Čech Aleš Krátoška. Ten si ale včas uvědomil s kým má tu čest a raději rychle odjel vystřídat. Co se ale týkalo útočení s pukem a kombinací, měli navrch slávisté. Ačkoliv oba týmy nesváděly přímý boj o postavení v tabulce, oba nechtěly prohrát a na hře to bylo vidět. Pražané opatrně útočili a budějovičtí hokejisté se stáhli a zaměřovali se spíše obranou činnost, založenou na rychlých brejcích. Do jednoho nejnadějnějšího z nich se dostali Turek s Bartošem, když druhý jmenovaný trefil po přihrávce střelou bez přípravy pouze Málkovo rameno. Agilní slovenský útočník ještě jednou ohrozil slávistického brankáře. Projektil z jeho hole však rekordman v počtu vychytaných nul v sezóně lapačkou vytěsnil z horního rohu branky. Nevyužitých šancí mohl českobudějovický celek litovat. V závěru utkání se nadechl k sólu Duda a řítil se neohrožen na Hudáčka. Ten opět dokázal, kde můžeme hledat základ úspěchů posledních zápasů a nedal slávistickému útočníkovi sebemenší prostor ke skórování. V poslední minutě základní hrací doby se blýskl Peter Bartoš krásným bodyčekem na Beránka, který si musel na chvilku připadat jako pták. Více se v 60-ti minutách nestalo a tak se prodlužovalo. Na obou stranách bylo k vidění spoustu střel, pouze však ze středních vzdáleností, se kterými si oba brankáři bez problémů poradili. V čase 62:29 byl vyloučen hostující obránce Dlouhý a Budějovice si začaly dělat zálusk na bonusový bod v prodloužení. Ovšem byla to Slavia, která se radovala ze dvou bodů ze zápasu. Ve svém oslabení se hnal Antoš přes celé hřiště do rohu, kde rozehrával opuštění kotouč domácí gólman Hudáček. Puk sice našel svého adresáta, ale slávistický útočník se svým důrazem kotouče zmocnil a přihrál Krátoškovi před prázdnou bránu. Pro toho nebyl žádný problém ukončit zápas - 1:2 pp.

Nejlepší hráči dle naší redakce:
1- Hudáček (CEB)
2- Kadlec (SLA)

Ohlasy po zápasu
Jaroslav Pouzar (České Budějovice): "Viděli jsme vyrovnaný, urputný hokej se šancemi na obou stranách a výbornými výkony brankářů. Slavia nám vrátila v prodloužení to, co jsme jí my letos dvakrát udělali. Důležitý je bod, který je pro nás vlastně vítězstvím. Za víkend jsme chtěli čtyři body, to se podařilo, jsme spokojeni."

Jiří Kalous (Slavia Praha): "Zápas byl úporný, plný osobních soubojů, měl tempo, hlavně v počátku se hodně bruslilo. Jsme rádi, že se nám po chybě soupeře podařilo prodloužení skórovat. Výhra má pro nás obrovskou cenu, protože Budějovice mají vynikající formu, hrají velmi zodpovědně dozadu, zlepšily ofenzívu a v řadě zápasů nyní bodovaly."

Sociální sítě

Přišla nám velmi smutná zpráva. Včera dotlouklo srdce Stanislava Hlacha. V A týmu Motoru hrál 4 sezony, cca 125 zápasů, v nichž...

Přišla nám velmi smutná zpráva. Včera dotlouklo motorácké srdce Stanislava Hlacha. V A týmu Motoru hrál 4 sezony, cca 125 zápasů,...

Jeden neuvěřitelně půvabný dokument schraňujeme v našem klubovém archívu. A když je dnes ten den dětí, tak se hodí ho...

Škola pořád ještě naplno nezačala a učit se s dětmi doma je někdy hodně náročné. Jedna naše fanynka ale přišla na zlepšovák, jak...