ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
15.03.2016, Miroslav Mayer

CEB - SLA 1:5 - Zdecimovaný Motor na Slavii nestačil

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Bez osmi hráčů základní sestavy nastoupili Jihočeši do druhého zápasu se Slavií. Během první třetiny odstoupili ještě Chovan a Straka a torzo Motoru nedokázalo Slavii dlouho vzdorovat. Jen nadšení na Pražany nestačilo a ti si v poklidu dokráčeli pro druhé vítězství v sérii.

Před druhým zápasem semifinále play-off se čekalo, kolik hráčů bude domácímu týmu chybět a kolik juniorů bude v sestavě. Nakonec nenastoupilo celkem osm hráčů ze základního kádru, který pravidelně nastupoval v sezóně! Diváci byli zvědaví, zda se korzo Motoru dá dohromady.

Domácí hráči od začátku avizovali, že mají větší chuť do hry, než tomu bylo včera. Jenže první velkou gólovku měl Bahenský, který se ocitl sám před Bláhou a měl čas se rozmyslet. Bláha zůstal klidný a puk vyrazil. Motor ovšem ještě přidal a Hylák měl plné ruce práce. Jenže při vlastní přesilovce chyboval Marek v útočném pásmu a k puku se dostal Tomáš Jiránek rozjel se k brance, napřáhl a přesně vymetl růžek domácí branky. Jihočeši nedokázali ani využít půl minuty trvající dvojnásobnou přesilovku. Slavia hrála v poklidu a využívala chyb domácího týmu, které přicházely hlavně v obranné třetině. Aby toho nebylo dost, během první třetiny odešel do šatny zraněný kapitán Straka a na ledě zůstal po faulu ležet Michal Chovan. Vyloučen do konce zápasu byl hostující Henri Tuominen. Poslední minutu opět hráli domácí přesilovku, ale střela Suchánka skončila v lapačce Hyláka. Slavia tak držela jednogólový náskok.

Do druhé části se na ledě objevil Josef Straka a tím potěšil domácí diváky. V pokračující přesilovce měl dvě velké šance Babka, ale Hylák byl vždy připraven. Po třech minutách opět domácí kapitán odešel do šatny a už se nevrátil. Slavia dokázala využít svoji přesilovku a po necelých čtyřech minutách Peter Hraško a prostřelil vše před sebou. Slavia jela na vlně a další branku přidala při přečíslení dva na jednoho, když se trefil Nathan Robinson. Domácí hráči se sice snažili, ale ztráty v sestavě už byly tak velké, že Pražané v poklidu kontrolovali hru. Diváci hnali Jihočechy do útoku, ale samotná snaha nestačila. Navíc chyběla i trocha toho „štěstíčka“. Postupně to vypadalo, že zápas je rozhodnut. Hosté měli před třetí třetinou náskok tří branek.

Přestože se zdálo, že je zápas rozhodnut, hrál se svižný hokej. Ve velké šanci minul Švihálek puk před odkrytou brankou. Při přesilovce Slavie už se pomalu domácí diváci radovali, ale zazvonila jen tyč. Bláha se pak ukázal při šanci Čermáka. Poslední hřebíček do domácí rakve pak zatloukl Miloslav Čermák, který se natáhla přes obránce a zavěsil. Vzápětí přidal pátý gól David Hruška a už bylo definitivně rozhodnuto. Přesto domácí kotel dál neúnavně podporoval svůj tým. Motor se snažil zaznamenat alespoň čestný úspěch a to se podařilo. Roman Vráblík zachytil na útočné modré rozehrávku Slavie a jeho střelu tečoval do branky Petr Panáček a zaznamenal tak prémiový gól v první lize. Pak se zápas v poklidu dohrál a Pražené bez velké námahy získali druhé vítězství v sérii. Přesto diváci v Budvar aréně svému týmu aplaudovali ve stoje za hrdinský výkon patnácti hráčům, kteří zápas dohráli.

Ohlasy po zápasu

Radek Bělohlav (ČEZ Motor České Budějovice): První třetinu jsme odehráli v dobrém tempu a hosty přestříleli. Přesilovku musí vzít na sebe zkušení hráči, což se bohužel nestalo a inkasovali jsme. Nešlo nám to ani v pětiminutové početní výhodě. Kluci přesto bojovali až do konce a chtěli vstřelit ten jediný gól pro diváky. Za to jim děkuji. Naděje, že se někdo ze zraněných vrátí na led, je vždycky. Sezonu každopádně dohrajeme s kádrem, který tady máme, navíc se k nám připojí hráči, kteří s námi zatím nebyli.

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): Zápas se mi hodnotí dobře. Chtěli jsme uhrát aspoň jedno utkání, povedla se nám dvě, za což jsme hrozně rádi. Pokud jde o průběh, tak první třetina se nám nevyvedla. Chtěli jsme se hlavně vyvarovat zbytečných vyloučení, to se ale nestalo. Během zápasu nás podržel Saša Hylák, ustáli jsme přesilovky hostí a začali hru kontrolovat. Hráli jsme náš hokej, proměnili příležitosti a zaslouženě zvítězili.

Sociální sítě

Přišla nám velmi smutná zpráva. Včera dotlouklo srdce Stanislava Hlacha. V A týmu Motoru hrál 4 sezony, cca 125 zápasů, v nichž...

Přišla nám velmi smutná zpráva. Včera dotlouklo motorácké srdce Stanislava Hlacha. V A týmu Motoru hrál 4 sezony, cca 125 zápasů,...

Jeden neuvěřitelně půvabný dokument schraňujeme v našem klubovém archívu. A když je dnes ten den dětí, tak se hodí ho...

Škola pořád ještě naplno nezačala a učit se s dětmi doma je někdy hodně náročné. Jedna naše fanynka ale přišla na zlepšovák, jak...