MADETA MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
11.03.2007, David Lukeš, Filip Junek

CEB - SLA 4:3 - MOUNTFIELD v sérii opět vede

Č. B u d ě j o v i c e - Pátý zápas série mezi budějovickým MOUNTFIELDEM a pražskou Slavií opět přinesl nervák, který tentokrát skončil poměrem 4:3 ve prospěch Jihočechů. Vyrovnané skóre vydrželo do 54. minuty. Pak ale Budějovičtí v rozmezí patnácti vteřin dvakrát udeřili a o výhru už je nepřipravilo ani snížení Slavie z předposlední minuty. Z vítězné branky se nakonec raduje Michal Hudec. Šestý zápas se hraje v Sazka Aréně v úterý 13.3. od 17:00.
Stejně jako v úvodních dvou domácích zápasech série, hýřili aktivitou Jihočeši i dnes. V první šanci se po Hüblově asistenci ocitl Brabenec, ale neuspěl. Na opačné straně kluziště předvedl, proti úniku, resp. střele Červenky, osvědčenou brankářskou kvalitu Roman Turek. Druhá polovina úvodního dějství patřila jen Jihočechům a jednomu Slávistovi – Lukáši Hronkovi. Dvakrát před hostujícím gólmanem neuspěl Roman Stantien. Nejprve minul překvapivou Hudecovu přihrávku. Půlminutu před první sirénou vylovila puk vsetínská posila ze skrumáže a trefila, ke vší smůle domácích, sedícího Hronka do ramene! Drzými kličkami ještě provětral obranu Pražanů Petr Sailer, ale i po jeho souhře se Šimánkem a Hřebejkem, s notnou dávkou štěstí, udržel Hronek čisté konto.

Ve druhé přesilové hře Slavie se střelbou od modré připomenul hostující obránce Jiří Drtina. První projektil těsně minul levou Turkovu tyč. Druhou dělovku zastavila lapačka brankáře MOUNTFIELDU. V polovině střetnutí se v Budvar Aréně zaradoval sektor hostujících fans. Žižka se s Muchovou pomocí ochotně svalil na Turka a Michalu Vondrkovi už stačilo jen trefit horní polovinu branky – 0:1. V sedmatřicáté minutě opustilo Hronka štěstí a možná i špetka koncentrace. Metr za červenou u boxu časoměřičů napřáhl dělostřelec Marek Posmyk a hokejový světe, div se! Kotouč se pod levým betonem Slávisty našel cestu až do sítě – 1:1!

Navlas stejnou branku jako v pražské hale Sazky si připravil Jindřich Kotrla i pro obecenstvo v Budvar Aréně. Nejprve se jihočeský tvrďák zbavil bránícího Žižky a po vyjetí zpoza branky procedil puk mezi Hronkovou rukou a levou tyčí – 2:1. Budějovice se však z vedení netěšily dlouho. Rychlonohého Romana Červenku nezastavil ani sprintující Gřegořek, ani z brány vyjetý Turek – vyrovnáno 2:2. O osudu utkání rozhodly přesilové hry. Posmyk – Kutlák – Šimánek – Viktor Hübl – prázdná brána. Takové je schéma třetí branky MOUNTFIELDU. Po patnácti sekundách vedly Budějovice o dvě branky. Stantien perfektně předložil Michalu Hudecovi - 4:2. Dokonale se pomstil za urážlivé mediální výroky Slávistů. V čase 57:16 hosté odvolali brankáře a s přispěním faulujícího Kutláka hráli přesilovou hru šesti proti čtyřem. V této výhodě Slavia ukázala svou sílu. Naději vykřesal Michal Sup - 3:4. Definitivní pojistku vítězství odmítl Viktor Hübl, jenž se netrefil do prázdné brány. V pátém zápase se štěstí přiklonilo na stranu českobudějovického MOUNTFIELDU. Další souboj je v plánu v úterý. Poslední, či předposlední? Tato otázka bude zodpovězena po šestém utkání, které hostí Sazka Aréna.

Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistent
31:19 Vondrka Žižka
37:57 Posmyk Kutlák
41:50 Kotrla Hřebejk
45:33 Červenka Vondrka
53:54 Hübl Šimánek
54:09 Hudec Stantien
58:20 Sup Žižka
Střely na branku
MOU Slavia
Hudec5
Kutlák4
Gřegořek4
Posmyk3
Sailer3
Stantien3
Brabenec2
Květoň2
Toman2
Hřebejk2
Vak1
Hübl1
Kotrla1
Bolf1
Mucha1
CELKEM35
Sup3
Červenka3
Dlouhý3
Hlavačka2
Vondrka2
Žižka2
Jelínek2
Bednář2
Rataj2
Vašíček2
Hruška2
Drtina1
Beránek1
Graňák1
CELKEM28
Statistika vhazování
MOU Slavia
Hübl12/22 - 55%
Vak7/13 - 54%
Stantien6/12 - 50%
Šimánek5/10 - 50%
Mertl2/4 - 50%
Brabenec6/14 - 43%
Kotrla 0/2 - 0%
Sailer0/3 - 0%
CELKEM38/80 - 48%
Dlouhý2/2 - 100%
Vondrka1/1 - 100%
Bednář2/3 - 67%
Červenka10/16 - 63%
Rataj10/19 - 53%
Beránek13/26 - 50%
Hruška1/2 - 50%
Jelínek3/11 - 27%
CELKEM42/80 - 52%
Nejlepší hráči
MOU Slavia
MICHAL HUDEC
Roman Turek
Jindřich Kotrla
MICHAL VONDRKA
Michal Sup
Roman Červenka

Ohlasy po zápasu
Milan Kupka, asistent trenéra HC MOUNTFIELD: "Viděli jsme v této sérii další vyrovnaný zápas, kde o výsledku rozhodují maličkosti a štěstí, které jsme dneska měli. Toto vítězství ale nic neznamená, je to ještě všechno otevřené. Ze hry nám odstoupili Mucha a Hřebejk, ale teprve uvidíme, co s nimi je."
Jiří Kalous, asistent trenéra HC Slavia Praha: "Odehráli jsme velmi dobré utkání s trošku nešťastným koncem pro nás. Budeme se teď soustředit na další zápas. Série končí po odpískání čtvrtého vítězství. Kolařík půjde v pondělí na vyšetření, v tuto chvíli nejsem schopen říct, jak na tom bude."
Sociální sítě

Jihočechům dnes utekl vstup do utkání a brzy prohrával o dvě branky. Sice se jim dvakrát povedlo snížit na rozdíl jedné branky,...

Na olomoucký led vyjedeme v této sestavě! #hcmotor #dnesnisestava #nejenhokej #tipsportextraliga

20. narozeniny dnes slaví útočník Matěj Toman. Přejeme všechno nejlepší a co nejvíc gólů za Motor, klidně nějaký i dneska na...

hcmotor.cz/clanek.asp?id=…V roce 1973 nosil kapitánské céčko Karel Pražák. Kromě hraní a nošení kapitánského céčka totiž v...