12.09.2018, Adam Pavlíček

CEB - SLA 5:0 - Jasná výhra! Motor přehrál pražskou Slavii

Motor měl v plánu odčinit prohru z jihlavského ledu. To se mu podařilo na jedničku. Českobudějovičtí svému soupeři vstřelili hned pět branek, naopak ani jednu neinkasovali. Za domácí se trefilo hned pět hráčů.

Na jihlavském ledě měl Motor střelecký deficit, že by se ale něco podobného mělo opakovat dnes, to domácí vyloučili už v úvodních minutách hry. První gól utkání si zapsal za pomoci povedené teče Zdeněk Kutlák. Na něj následně navázal Miloslav Čermák, který se trefil stejně jako před chvílí Kutlák - tečoval střelu od modré. A jihočeský brankostroj pokračoval. Již v sedmé minutě si našel střeleckou pozici Žiga Pavlin, který je bezpochyby ve střelecké formě. Českobudějovický bek vymetl parádním pokusem přesně pravý horní růžek. Snížit stav pak mohl Jan Novák, kapitán hostí, ovšem těsně po návratu z trestné mezi tři tyče nezamířil. Neuspěl ani slávistický protiútok v poměru tři na dva. Jan Strmeň na jeho konci ale skvěle zasáhl ramenem. Následně to dlouho vypadalo, že se do druhých dvaceti minut půjde za stavu 3:0, vedení pro Českobudějovické ale navýšil ještě Lukáš Endál, jenž vypálil od mantinelu, přičemž jeho nenápadná střela propadla až do branky.

Pražané dostali pro úvod druhé periody k dispozici přesilovou hru. Z pravého křídla vystřelil Jan Veselý, jenž to zkusil k bližší tyči. Jeho jmenovec Strmeň na tuto střelu však viděl a krásně ji schoval ve své lapačce. Českobudějovický gólman zasahoval za pomoci své výstroje i o pár sekund později proti Tejralovi. Muž v masce na domácí straně se činil před polovinou třetiny. Nejprve netrefil Tejral při samostatném úniku. Strmeň ale vytáhl fantastický zákrok proti Aleši Furchovi, proti němuž se parádně přesunul k pravé tyči. Kuriózního vyloučení se dočkal slávistický brankář Polívka, který vytěsnil střelu maskou, což také signalizoval rozhodčímu, a masku si tak sundal. Od sudích za to ale inkasoval dvouminutový trest. Přesilovou hru však Motor nevyužil. Žádnou výraznější akci - až na Čermákův svižný pokus na vzdálenější tyč - tato dvacetiminutovka nenabídla.

Oba týmy měly v předchozím dějství gólový apetit, ovšem minutu a půl po vstupu na led na modré napřáhl Karel Plášil, jenž propálil vše, co mu stálo v cestě, a opět roztočil gólové skóre na kostce. Ve čtyřicáté páté minutě se puk při vyhození z pásma nepříjemně odrazil od tváře jednoho z hlavních rozhodčích. Ten se ale statečně zvedl a v utkání pokračoval. Následně moc šancí k vidění nebylo. Za zmínku by stál akorát slávistický pokus z hole Doležala. Naštěstí pro domácí se kotouč zastavil jen o boční síťku. Na druhé straně ještě nebezpečně pálil Bradley, ani on ale neprostřelil.

Václav Prospal (trenér Motoru): "O celém zápase rozhodla první třetina. Měli jsme dobrý nástup do zápasu. Povedlo se nám využít přesilové hry a následně jsme náskok navyšovali. V dalších dvou třetinách se nám nepovedlo zachytit jinou hru Slavie, což by se nemělo stávat. Několikrát nám pomohl Honza Strmeň, dodal týmu klidu do zbytku zápasu. První třetinu jsme měli výbornou, další průběh utkání už takový nebyl."

Miloš Říha ml. (trenér Slavie): "V úvodu jsme poslali soupeře do vedení, kdy jsme udělali zbytečné fauly a hned jsme několikrát inkasovali. Na to se musíme lépe připravit, nemůže do zápasu takhle vstupovat. Po první třetině jsme si k tomu něco řekli a už to bylo lepší, ovšem museli bychom proměnit nějaké šance, abychom se vrátili do zápasu."