ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
28.12.2008, Michal Špírek

CEB - SPA 1:2 p.p. - Před vyprodaným hledištěm s bodem

Č. B u d ě j o v i c e - Na souboj HC MOUNTFIELD s atraktivním soupeřem, hokejisty Sparty Praha, se přišlo podívat do Budvar Arény 6421 diváků. Dlouho však sledovali marnou snahu svého týmu, který se pokoušel o vyrovnání náskoku hostů z první třetiny. Zadařilo se až v 53. minutě, kdy šťastně překonal Pöpperleho Ivan Huml. Ukončil tak střelecké trápení Jihočechů, které trvalo celkem 129 minut. V prodloužení poté byla úspěšnější Sparta a vydolovala bod navíc.

Před utkáním byl ke střeše Budvar Arény při slavnostní ceremonii vyvěšen další dres. Takováto pocta byla vzdána bývalému českobudějovickému hokejistovi a následně trenérovi, Vladimíru Caldrovi. A pak už se mohlo začít…

Do zápasu s pražskou Spartou, třetím týmem tabulky, šli Českobudějovičtí s tím, že horší výkon, než v posledním zápase proti Třinci, předvést nemůžou. A první třetina také byla v jejich podání lepší. Alespoň co se týkalo nasazení a bojovnosti, branku však nepřidali. Hned ve třetí minutě vybojoval Melichárek puk pro Hudce, ten ale z dobré střelecké pozice brankové zařízení netrefil. Následoval boj, boj a zase boj, žádný z týmů se nedostával do zakončení, hráči se dobře hlídali a nikdo nenacházel cestičku k soupeřově brankáři. Z ojedinělé akce ale padla branka, a to do sítě domácího týmu.

Přečíslení dvou na jednoho vyřešil Pavel Mrňa nejlepším možným způsobem. Střelou z úhlu prostřelil Kováře a bylo to 0:1.

Dál už se v prvním dějství nic nestalo, i proto, že v jeho poslední minutě Kotrla neadresoval Kůrkovi, který by jinak jel sám proti Pöpperlemu, přesnou přihrávku. Po první třetině byl poměr střel 7:4 pro domácí hráče, i to vypovídalo o tom, že se v Budvar Aréně před vyprodaným hledištěm žádný ofenzivní koncert nekonal.

Zkraje druhé dvacetiminutovky nejprve vychytal Kovář zakončení Kratěny a Výborného. Na druhé straně pálil v čase 22:45 Milan Gulaš do tyče Pöpperleho brány! Při vyloučení Černoška se poté domácí neprosadili a přenechali aktivitu sparťanům, kteří byli do konce třetiny lepším týmem. Hosté soupeře přestříleli, lépe kombinovali, vyložené šance si však také nepřipravovali.

Za tu se dala považovat až mela před Kovářem po přesilovkové střele Gulašiho ve 38. minutě. Kovář totiž puk neudržel a tak následovala série sparťanských dorážek. Vše zakončila střela Kratěny, která těsně minula levou tyč Kovářovy klece.

Ostatní střely si však Kovář ve druhé třetině již s přehledem pohlídal a tak se šlo do kabin za stejného stavu, jako po třetině s pořadovým číslem 1.

Ve čtvrté minutě třetího dějství se do obrovské šance prodral Milan Gulaš, jemuž zbývalo jen přehodit Pöpperlův beton. Jenomže tento poslední krok ke vstřelení branky se mu nepodařil, brankář hostů svůj prostor uhájil. Jinak si ale Jihočeši žádný tlak, potřebný k vyrovnání, ne a ne vytvořit, nepomohla jim k němu ani hra v přesilovce.

V 53. minutě se však domácí dočkali branky. Hudec přihrával na pravý kruh Ivanu Humlovi, jenž bez přípravy vystřelil. Jestli se ovšem tomu, co vylétlo z jeho hokejky, dalo říkat střela. Pöpperle ale už nemohl zastavit svůj pohyb a tak jen bezmocně sledoval, jak oblouček zapadl k jeho pravé tyči - 1:1.

V poslední minutě se ještě museli Jihočeši bránit přesilovce soupeře, přísně byl vyloučen za vyhození puku mimo hřiště Poživil. Na brankovém stavu už se však nic neměnilo.

V prodloužení se těsně po vypršení Poživilova trestu prosadil Petr Ton, jemuž na střelu nabil Vykoukal. Sparťanskému útočníkovi střela sedla a Kovář byl bez šance – 1:2. Ze zápasu, který příliš hokejové krásy nepobral, tak vyšli nakonec vítězně hosté, hokejisté Sparty Praha.

Přehled branek
ČasStřelec1. asistent2. asistent
14:40 Mrňa Kafka Vykoukal
52:08 Huml Hudec Gřegořek
61:25 Ton Vykoukal
Střely na branku
MOU SPA
Huml3
Gulaš3
Frolo3
Vydarený3
Hudec2
Poživil2
Vak2
Kůrka1
Gřegořek1
Melichárek1
Jareš1
CELKEM22
Výborný6
Kratěna6
Langhammer4
Ptáček3
Procházka2
Vykoukal2
Černošek2
Mrňa1
Podlešák1
Hromas1
Hanzlík1
Gulaši1
Ton1
CELKEM31
Statistika vhazování
MOU SPA
Vak10/16 - 62,5%
Gulaš5/8 - 62,5%
Huml16/31 - 51,6%
Květoň5/12 - 41,7%
Kotrla1/3 - 33,3%
CELKEM37/70 - 52,9%
Hromas2/2 - 100%
Výborný15/26 - 57,7%
Langhammer8/17 - 47%
Podlešák7/17 - 41,2%
Hrdel1/4 - 25%
Koreis0/4 - 0%
CELKEM33/70 - 47,1%
Nejlepší hráči
MOUNTFIELD HC Sparta
JAKUB KOVÁŘ
Vladimír Sičák
Milan Gulaš
TOMÁŠ PÖPPERLE
David Výborný
Petr Ton
Ohlasy po zápasu

Ernest Bokroš (HC MOUNTFIELD): "Jsme spokojeni s tím, že mužstvo dobře pracovalo, na druhé straně po porážce s Třincem nemůžeme být spokojeni s pouhým bodem proti Spartě. Bodů máme strašně málo a v tabulce nám chybí."

Marian Jelínek (Sparta Praha): "Možná by bylo lepší povídat si o tom, co kdo dostal od Ježíška. Hokej neměl vysokou kvalitu, za šedesát minut padly dva góly a diváci se ani po této stránce moc nepobavili. Druhý bod v prodloužení nás samozřejmě těší, Ton s Vykoukalem mají domluvený signál a ten jim naštěstí vyšel."

Sociální sítě

Motor ani s náskokem na prvním místě neusíná na vavřínech, naopak! Přichází další posila, šikovný mladý útočník z @HCSpartaPraha...

Úvodní fázi sezony hodnotil asistent trenéra ALEŠ TOTTER. Pro klubový web hovořil o skvělém bodovém počinu či zranění Romana...

Smutná zpráva zasáhla celý český hokejový národ. Nejstarší žijící český ligový hokejista pan Václav Lenc dnes bohužel ve věku 99...

Smutná zpráva doputovala do našeho klubu. Zemřel nejstarší ligový hokejista Václav Lenc. Bylo mu 99 let. Celé rodině a všem...