06.12.2003, Milan Šebesta

CEB-SPA 1:4 Televizní kamery body nepřinesly

V televizním duelu mezi Českými Budějovicemi a Spartou mohli diváci vidět zajímavé a vyrovnané klání, v němž obě mužstva hodně bruslila, střílela a dohrávala osobní souboje. Potřebné štěstí však Jihočechům v koncovce chybělo, a tak se nakonec radoval soupeř z Prahy. Čestný úspěch zaznamenal za domácí Radek Bělohlav.
Po celý zápas nebylo poznat, že Sparta patří mezi nejlepší čtyři týmy a Jihočeši se nacházejí na poslední příčce extraligové tabulky.

V první třetině se hra přelévala ze strany na stranu a bylo k vidění velké množství osobních soubojů, hezkých kombinací i nepřesných přihrávek. Mnoho střel, které by stáli za řeč, však v první dvacetiminutovce k vidění nebylo. Několik slibných šancí si vypracovali domácí, ale chybělo jim buď pověstné štěstí nebo chladnější hlava v koncovce. Podobně na tom byli i hosté, ale těm spíše než chladná hlava chyběla přesnější muška. Několikrát stříleli do odkryté nebo prázdné brány, ale gól nedali. Přesvědčivé výkony podávali rovněž oba gólmani. Když chybělo jen něco málo přes minuty do první přestávky přihrál Broš Řezníčkovi k modré a jeho střela se zastavila až o síť - 0:1. Do konce třetiny se pak již nic významného nestalo.

Do druhé dvacetiminutovky nastupovala obě mužstva sečtyřmi muži v poli. Po minutě šel na trestnou ještě Gýna a tak se chvíli hrálo 4 na 3, poté pár sekund 5 na 3 a po návratu Štrby 5 na 4 - této přesilovky již dokázali hosté využít. Řezníček od modré nahrával Kratěnovi k tyči a ten posunul skrz celé brankoviště k druhé tyčce Markovi, který doklepával do prázdné branky - Kučera se ještě pokusil puk chytit, ale to by dokázal leda tak v happy endu holywoodského kasovního trháku - 0:2. Ani po druhé brance nevyvěsili Jihočeši bílou vlajku a hnali se dále za gólem. I druhá třetina tak přinesla oku lahodící akce. Žádná z nich však již brankou neskončila.

Ani začátek poslední dvacetiminutovky domácím nevyšel - v čase 41:45 se na Břízu řítil Šimánek zcela sám a netísněn, ale blafák do backhandu mu nevyšel a Sparťanská jistota zneškodnila střelu betonem. Oproti tomu Sparta se prosadila hned z protiútoku. Sedlák nahrál Markovi, ten předal puk Chabadovi a sparťanský střelec si s nabídnutou šancí poradil - 0:3. V tento okamžik to vypadalo na jasné KO, ale domácí se zdravě naštvali a vlétli do útoku - trvalo jim pouhých 30 vteřin, než Bělohlav vstřelil kontaktní gól na 1:3. Ve 46. minutě dostali Jihočeši možnost hrát 72 sekund 5 na 3. Jejich hezkým kombinacím však chyběla střela, která by je završila a jako pověstnou třešničku na dortu by znamenala gól. Dalších deset minut pokračovalo přetahování se o puk. Dvě a půl minuty před koncem zkusila domácí střídačka hru v šesti. Domácí se opět k ohrožení Břízy nedostali a naopak 2 vteřiny před závěrečnou sirénou inkasovali z hole Broše.

Přesto, že České Budějovice prohráli, dá se říci, že pokud budou hrát v příštích zápasech stejně jako proti Spartě, budou body získávat.