25.02.2012, Michal Špírek

CEB - SPA 2:6 - Domácí jen mírnili produktivní Spartu

Č. B u d ě j o v i c e - Po výhře nad Plzní se starší dorost Českých Budějovic postavil dalšímu silnému celku. Pražská Sparta si dokázala na jihu během první třetiny vytvořit tříbrankový náskok. Do druhé dvacetiminutovky už naskočil gólman Petr Havlátko, ale ani on nezabránil sparťanům v navyšování skóre. To narostlo až na hrozivý výsledek 0:6, Jihočeši v závěru třetiny přeci jen dokázali Krchem a Kutišem snížit na 2:6. Ve třetí třetině už se skóre neměnilo.
Souboj šestého týmu tabulky se čtvrtým odstartoval lépe pro, vzhledem k postavení v tabulce, papírové favority zápasu. Tedy pro Spartu. A po první třetině bylo takřka po zápase. Pětka nebude šťastné číslo Tomaže Trelce, který nastoupil do domácí brány. V čase 5:55 ho totiž sparťané poprvé překonali. Marek Pulkrab se po spolupráci s Klinderou a Preševou nemýlil. A o necelé dvě minuty později už to bylo 2:0. Tomáš Brém po spolupráci s Abdulem zasunul kotouč do budějovické klece. Hosté poté po vyloučení Smejkala ze 12. minuty odmítli další navýšení skóre, ale první třetině byl přeci jen souzen tříbrankový náskok pro Spartu. Slovo si vzal podruhé v zápase Marek Pulkrab, jenž skóroval po samostatné akci.

Do druhé třetiny nastoupil místo Trelce gólman Petr Havlátko, na druhé straně samozřejmě důvod ke změně v brankovišti nebyl - Langer si užíval čistého konta. A ve druhé třetině ho dlouhé chvíle držel dále a jen sledoval povedené akce svých spoluhráčů. Hosté totiž rozpoutali v Budvar Aréně brankostroj. Při vyloučení Krátošky se hosté ve 23. minutě prosadili počtvrté. Bartoš předložil puk na mezikruží Tomáši Brémovi a ten překonal přesnou střelou Havlátka. Aleš Krátoška se ve 25. minutě dopustil dalšího faulu, namísto na trestnou lavici ale tentokrát za naražení zezadu putoval rovnou do šaten. Pětiminutovou přesilovku za faul na Bartoše hosté opět využili. Na časomíře přeskočil čas na 25:48, když se prosadil potřetí v zápase Tomáš Brém. A protože o minutu později byl vyloučen domácí Švec, dostali sparťané k dispozici přesilovku pěti proti třem. Hned po dvanácti sekundách ji také využili - Havlátko neměl nárok na ránu od modré, kterou vyslal Dominik Bílek. Ten nemohl mířit lépe, rána zaplula do růžku, nádherné zakončení znamenalo zvýšení na 6:0 a pro domácí to bylo kritické. Šancí Sparty ani poté neubývalo, domácí obrana byla více než průchodná, ale Havlátko dokázal své spoluhráče podržet. Osmělili se i domácí, i díky nabídnutým přesilovkám. A při jedné z nich se dočkali prvního gólu. Po přihrávce Davida Bílka a Suchánka se v přesilovce prosadil Josef Krcho. Před sirénou ještě HC MOUNTFIELD upravil na 2:6, když Langera překonal Michal Kutiš.

Ve třetí třetina už se divočina ze druhé třetiny neopakovala. Oba brankáři už neinkasovali, sparťané si v poklidu dokráčeli pro tři body. Pulkraba, hráče, který měl také políčeno na hattrick, Havlátko vychytal. Na druhé straně scházelo Rudovi jen pár centimetrů k tomu, aby dosáhl na šikovnou zadovku Roba a usměrnil kotouč do prázdné brány. V poslední minutě pak domácí gólman ještě lapil šanci střelci zápasu Brémovi.