ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
17.02.2004, Tomáš Kučera, David Lukeš

CEB - TRI 1:4 - Útlum pokračuje

Útlum budějovických hokejistů po reprezentační pauze pokračuje. Jihočeši po domácí remíze se Vsetínem a prohře na Kladně odevzdali všechny body v Budvar Aréně Třinci po porážce 1:4. Jediný úspěch zaznamenal v přesilovce Zdeněk Ondřej.
České Budějovice, to byl v úterý celek, který připomínal Karla Jaromíra Erbena. Mužstvo napsalo krásný úvod, rozvinulo nečekaný příběh a zakončilo ho zcela tragicky - zkrátka, v Budvar Aréně se hrála balada.
Jenže, kdo by to zkraje hádal? Třinec se úvodních devět minut jen toporně bránil a brankář Vojtek musel předvést několik nepříliš efekních, ale o to efektivnějších zákroků. Jihočeši, vědomi si svého nelichotivého postavení, bušili do třineckých vrat, ale Hřebejk, Fadrný, Mrázek, Gýna ani Bartoš nedokázali projít přes vrátného Vojtka. A tak se stalo to, co už tolikrát v této sezóně - Budějovice dostaly první branku. Král poslal dlouhou příhru na Zadinu, ten si puk skvěle sklepl a jeho střela z křídla, která byla shodou okolností první třineckou střelou v zápase, prošla Mezinovi mezi betony - 0:1. Domácí byli omráčeni jako intelektuál po shlédnutí telenovely. Do konce prvního dějství pak ještě mohli pohnout výsledkem Kristek či na druhé straně Bordowski, ale brankáři už si dali pozor.

Nejlepší moment pro Andreje Mezina přišel hned zkraje druhé třetiny, kdy Bělorus krásně lapil Jančaříkovu bombu. Pak se domácí pokusili o další nápor, ten však otupilo vyloučení Ondřeje, během nějž si v útočném pásmu klestil cestu Pavelek, objel i Mezina, ale jeho střela našla jen Gýnu stojícího na brankové čáře. Odražený puk však na místo určení dopravil i s dávkou štěstí všudybyl Melenovský - 0:2. Ani tahle branka domácí tým nezlomila, ačkoliv jejich aktivita oproti první třetině byla možná poloviční. Nejviditelnějším článkem budějovické ofenzivy bylo jako tradičně duo Ondřej - Mrázek, šance obou však skončily střelami po ledě a s těmi si Vojtek věděl rady. Za jeho záda se tak kotouč podíval až ve 33. minutě, kdy v přesilové hře pálil silák Jasečko, a jeho odraženou střelu dopravil do sítě důrazný Ondřej - 1:2. Zbytek třetiny se odehrál převážně na polovině Moravanů a to hlavně proto, že Pletka si podvakráte popletl hokej s judem a soupeře nejprve přidržel a pak podrazil. Přesilová hra však domácím přinesla pouze náběh na infarkt, to když snad vteřinu před vypršením druhého dějství trefil Bartoš po přihrávce Kristka tyč.

V poslední části už se v budějovické hale nehrál hokej extraligové úrovně. Už ve třetí minutě této části napřáhl v přesilové hře od modré Robert Procházka, vymetl pavoučí rodinku s růžku branky a taktéž vymetl nešťastného a po velkou část zápasu mrznoucího brankáře Mezina - 1:3. Naději dala domácím vyoká "kriminalita" Třineckých, ale 42 sekund dlouhou přesilovku 5 na 3 zakončil rozhodčí Homola, který vyloučil šokovaného Ondřeje, oficiálně za držení hole, neoficiálně bůhví proč. Jihočeši od této chvíle nepředvedli vůbec nic a taktika Třince - vyrážet do rychlých brejků - slavila vítězství. Poslední zářez si na pažbu udělal Janků, který po hrubce Čecha napálil Melenovského přihrávku do šibenice Cháberovi svatyně - 1:4. Zápas tak skončil možná až příliš krutou porážkou nebohých barážových aspirantů. Třinec demonstroval svou pohodu před blížícím se play-off a s instinktem zabijáka trestal každé zaváhání křečovitých Jihočechů.

Statistiky zápasu:

(zpracoval Tomáš Kučera)

Statistika buly:

celkem

40:30

1.třetina

 8:8

2.třetina

18:12

3.třetina

14:10

HC České Budějovice

          Vyhraná/Celkem Procenta
26 František Mrázek   7/9     78%
12 Peter Bartoš     2/3     67%
82 Jan Fadrný      12/20    60%
37 Zdeněk Ondřej    10/19    53%
19 Radek Bělohlav    1/2     50%
13 Martin Štrba     8/17    47%

HC Oceláři Třinec

          Vyhraná/Celkem Procenta
28 Josef Vítek      3/5     60%
91 Richard Král     14/24    58%
18 Marek Zadina     1/2     50%
 5 Marek Melenovský   6/15    40%
84 Andrej Hebar     2/6     33%
19 Zdeněk Pavelek    2/6     33%
23 Jiří Polanský     2/8     25%
55 Radoslav Kropáč    0/1     0%
16 Václav Pletka     0/2     0%

Statistika střel na branku:

celkem


38:18

1.třetina

13:5

2.třetina

15:7 + Bartoš (CEB) a Melenovský (TRI) tyč

3.třetina

10:6 + Bělohlav (CEB) tyč

HC České Budějovice


26 František Mrázek  útočník  7 střel
29 Jaroslav Kristek  útočník  6 střel
37 Zdeněk Ondřej   útočník  4 střely (1 branka)
38 Stanislav Jasečko obránce  4 střely
 7 Tomáš Jakeš    obránce  4 střely
19 Radek Bělohlav   útočník  3 střely (1 tyč)
20 Petr Sailer    útočník  3 střely
27 Vladimír Gýna   obránce  2 střely
12 Peter Bartoš    útočník  2 střely (1 tyč)
21 Ladislav Kolda   obránce  2 střely
31 Ivo Kotaška    obránce  1 střela
13 Martin Štrba    útočník  1 střela
 9 Josef Jindra    obránce  1 střela

HC Oceláři Třinec


19 Zdeněk Pavelek   útočník  4 střely
 5 Marek Melenovský  útočník  3 střely (1 branka, 1 tyč)
41 Rostislav Martynek útočník  2 střely
17 Petr Jančařík   obránce  2 střely
23 Jiří Polanský   útočník  2 střely
98 Robert Procházka  obránce  2 střely (1 branka)
18 Marek Zadina    útočník  1 střela (1 branka)
89 Richard Bordowski útočník  1 střela
 8 David Všetečka   obránce  1 střela
91 Richard Král    útočník  1 střela
10 Pavel Janků    útočník  1 střela (1 branka)

Zásahy brankářů

33 Jan Chábera   České Budějovice  4 zásahy 1 gól  80,0% úspěšnosti
30 Andrej Mezin   České Budějovice 10 zásahů 3 góly  76,9% úspěšnosti
56 Martin Vojtek  Třinec      37 zásahů 1 gól  94,9% úspěšnosti
Ohlasy po zápasu
Ladislav Kolda (Budějovice): Chtěli jsme začít doma lépe než proti Vsetínu. Vytvořili jsme si tlak, ale dostali jsme laciný gól po střele z úhlu a naše aktivita šla poté dolů. Do konce zápasu jsme si už nevytvořili žádnou přesilovou situaci, z níž bychom skórovali, přestože jsme vícekrát měli početní výhodu. Třinec hrál výborně z obrany na brejky, my jsme dnes asi pohřbili naději uhrát třinácté místo. Mezina jsme střídali proto, abychom si ho šetřili do dalších utkání.
Pavel Marek (Třinec): Musím poděkovat mužstvu za perfektně odehrané utkání z obrany. Zápasu jsme přikládali mimořádný význam a jsem rád, že jsme dokázali zvítězit a potvrdit zlepšenou formu. Jde nám o umístění v tabulce, nechceme jít do play off ze zadních pozic a dostat za soupeře Pardubice nebo Spartu, s nimiž je těžké se prosadit.
Sociální sítě

Vrchol sezony se blíží! Vstupenky na úvodní dvojzápas play-off 19. a 20. března můžete kupovat už teď, i když soupeře ještě...

Po 60 letech v bledě modrých dresech a na počest slavných předchůdců se povedlo porazit Litoměřice 3:1. Jak se vám zápas a vše...

Jak se vám líbil včerejší výjimečný zápas a speciální retro dresy? A nechali jste si podepsat klubové legendy, z nichž některé...

Retro zápas za tři body. Litoměřice jsme přehráli 3:1!

×
×
Dnes v 15:00 | U20
Piráti Chomutov
ČEZ Motor Č. Budějovice