26.09.2008, David Lukeš, Michal Špírek

CEB - TRI 6:2 - Jasná výhra nad Oceláři

Č. B u d ě j o v i c e - MOUNTFIELD v zápase o sebevědomí jasně přehrál svého soupeře z Třince. Úvodní třetina ještě změnu ve skóre nepřinesla, pak ale přišel brankostroj Jihočechů, na jehož konci je výhra 6:2. První zásahy v sezóně si připsali Jindřich Kotrla a Radek Duda. Se dvěma vstřelenými brankami je ještě trumfli Tomáš Vak a Ivan Huml.

Čas 2:52 s sebou přinesl první důležitou událost utkání. Hlavními postavami dění se na chvíli stali rozhodčí. Ti totiž rozhodovali, zda puk přešel po třineckém obléhání brankovou čáru. Nepřešel, a tak se první změna skóre nekonala. A nekonala se ani po zakončení Melichárka, který si na Romana Turka nepřišel. Na domácí straně neproměnil svou příležitost Mertl, a následně trefil tyč svým projektilem obránce HC MOUNTFIELD Gřegořek.

„První třetina potvrdila, že stále hrajeme pod psychickým tlakem. Třinečtí na tom ale byli stejně, také se vyrovnávali s nervozitou.“ Tak pravil po zápase trenér domácích Ernest Bokroš a zdůraznil tak nedílnou součást první třetiny- nervozitu. Plno nepřesností, málo odvahy v útočné fázi.
„Vsadil jsem na nejzkušenější hráče a věřil, že to zvládnou lépe, než ti mladší. Poslali jsme do hry jen tři pětky,“ komentoval své předzápasové záměry trenér hostů Antoním Stavjaňa.
Nemastná neslaná první třetina skončila bez branek.

Třicátá osmá sekunda druhé třetiny pohnula poprvé gólovým stavem utkání. Tomáš Vak neváhal vyslat z otočky puk směrem k Vojtkovi a touš k radosti Českobudějovických zapadl přesně pod horní tyč - 1:0.

Jihočechy gól nakopl. Huml mohl vsítit na 2:0, ale třinecký Gureň ukázal, že by z něj byl dobrý brankář, a již překonaného Vojtka na brankové čáře zastoupil. Velkou šanci poté neproměnil hostující Peterek.

Ve 23. minutě už byli domácí ve dvoubrankovém vedení- v přesilovce dorazil Vydareného střelu za záda bezmocného Vojtka Jindřich Kotrla2:0.

„Po dvou inkasovaných gólech bylo vidět, že na mužstvo opět padla deka,“ říkal zklamaně kouč Třince Antonín Stavjaňa. „Nedá se říci, že bychom zbytek zápasu odflákli, ale z přílišného chtění jsme nedokázali proměňovat šance,“ pokračoval.

Velice důležitá byla pro vývoj zápasu minuta s číslem 29. V ní nejdříve třinecký Moravec ztratil puk a vyslal tak do úniku domácího Ondřeje Veselého. Tomu se vrhl pod nohy ve stylu Dominika Haška Vojtek a Veselého zkosil. Puk však nezachytil, a tak touš do opuštěné brány postrčil Tomáš Vak – 3:0. Navztekaný Vojtek se poté nechal vyloučit na 2 x 10 minut za odhození hokejky a do brány musel nerozehřátý Čechmánek. „Hrozně mě to mrzí, něco takového se mi stálo poprvé. Je to hrozný pocit, nebylo lehké se dívat ze střídačky, “ kál se po utkání Vojtek.

Poté už přišla chvilka Radka Dudy. Ten důrazně dojížděl za zdánlivě ztraceným pukem, který se již chystal přikrýt Čechmánek. Jenomže ten trestuhodně minul, touš nezachytil, a Duda dorážel do prázdné brány – 4:0.

„Pomohly nám dvě přesilovky, které jsme proměnili, a konečně se k nám přiklonilo to sportovní štěstí, například při třetí brance, kdy se k nám odrazil puk,“ řekl k povedené druhé třetině HC MOUNTFIELD trenér Bokroš.

Na 5:0 zvýšil již ve třetí třetině po pěkné akci Kůrky Ivan Huml, jenž si počíhal na správný okamžik a překonal ležícího Čechmánka.

Turkova naděje na první čisté konto v sezóně vzala za své v čase 48:26. Obránci Jihočechů nechali svého brankáře na holičkách, a David Květoň neměl velké problémy se zakončením do odkryté části brány- 5:1.

Budějovičtí hráči viditelně polevili, čehož využil ke snížení Tibor Melichárek. Ten ukázkově tečoval Výtiskovu střelu mimo dosah Turka-5:2.

„Přál jsem si udržet vedení 4:0 až do závěru. Ale inkasovali jsme dva góly po hrubých chybách. Já bych si cenil více výsledku 4:0, než jak to skončilo. Strašně mě mrzí, že jsme to utkání nedohráli v pohodě,“ svěřil se po zápase Bokroš.

Oku lahodící hokejová akce v 53. minutě znamenala šestý gól v třinecké síti. Huml předal zadovkou Tomanovi, najel si před Čechmánka, kam mu Toman puk vrátil a Ivan Huml už se mohl radovat ze svého druhého gólu v utkání- 6:2.

Další branka již nepadla a domácí se tak mohli těšit z jasného, důležitého vítězství. To naopak znamenalo pro kouče Stavjaňu definitivní konec na střídačce Třince. „Dohodl jsem se s generálním manažerem, že u mužstva končím," nenechal si pootevřená zadní vrátka Stavjaňa.

20:38 Vak Veselý
22:24 Kotrla Vydarený Gulaš
28:30 Vak Veselý
37:25 Duda
47:12 Huml Kůrka
48:26 Květoň Martynek Seman
50:28 Melichárek Výtisk
52:02 Huml Toman