03.10.2019, Petra Bicková

DOR: CEB - HBR 6:2 - Dorostenci zdolali Havlíčkův Brod

V Budvar aréně se odehrálo sedmé kolo ELIOD Extraligy dorostu, kdy Motor hostil na svém ledě Havlíčkův Brod. V první třetině dostal domácí do vedení Jakub Kalčík, až ve druhé třetině padalo branek více. Za domácí se trefil Matyáš Hromada, dvoubrankové vedení Jihočechů pak snížil Vladislav Juřica. Nakonec rozhodující branku trefil Radek Dub. České Budějovice porazily Havlíčkův Brod vysoko 6:2.

První třetina byla spíše opatrná, a tak brankáři obou týmů nemuseli příliš zasahovat. První šance přišla až v šesté minutě. Hosté se dostali do obranného pásma Motoru a u brankoviště vznikla nepřehledná situace. Havlíčkův Brod se snažil kotouč dotlačit za Lidákova záda, ten ale svými zákroky nedovolil hostům otevřít skóre. To se povedlo až v sedmnácté minutě Jakubu Kalčíkovi, který dostal přihrávku od Tomáše Březiny. Kalčík stál v dobré střelecké pozici a svou ranou překonal brankáře hostů Tučka. Domácí šli tedy do kabin ve vedení za stavu 1:0.

Druhá třetina už byla aktivnější z obou stran. Hned ve čtvrté minutě zařídil dvoubrankový náskok Motoru Matyás Hromada, který využil špatné rozehrávky Havlíčkova Brodu a svou střelou dostal puk do Tučkovy svatyně. Vedení domácích pak snížil Vladislav Juřica, který se dostal k odraženému puku od jeho spoluhráče Martina Zycha. Netrvalo dlouho a České Budějovice rychle odpověděly a dostaly se opět do dvoubrankového vedení, a to gólem Radka Duba, který dostal přihrávku od Petra Lukeše. Stav po druhé třetině byl tedy 3:1.

V začátku třetí třetiny byli domácí aktivnější. O první gól poslední dvacetiminutovky se ale postarali hosté ve prospěch Motoru. Radek Dub téměř naslepo nahodil puk před Tučka a jeden z havlíčkobrodských obránců ho velice nešťastně srazil mezi nohy brankáře hostů. O další gól už se postaraly České Budějovice samy. Radek Dub nabral rychlost, přihrál Petru Lukešovi a ten s klidem zakončil. Domácím to ještě nestačilo a jejich vedení zvýšil Adam Dvořák, který tečoval střelu Haila. Havlíčkův Brod ještě v závěru snížil stav. Trefil se Adam Rauš, kterému přihrál Filip Dymák. Konečné skóre bylo tedy 6:2. Další zápas čeká dorostence Motoru 5.10. na ledě Bruslařů v Mladé Boleslavi.