11.01.2020, Denisa Józsová

DOR: CEB - HVP 6:0 - Dorost vynuloval Hvězdu a bere tři body

Dorostenci hrají skupinu o udržení, takže dnes je čekal zápas s Hvězdou Praha. České Budějovice byly lepším týmem v zápase a dostaly se do vedení už po dvaceti pěti sekundách. Postupně svůj náskok navyšovaly, až se počet vstřelených branek zastavil na čísle šest. Naopak neinkasovaly ani jednou, takže berou tři body do tabulky za výhru 6:0.

Jihočeši vstoupili do zápasu skoro až neskutečně, jelikož se z první branky radovali už po dvaceti pěti sekundách. Marcel Kříž našel svým pasem Filipa Petráska, jenž svou střelou zapsal šestou branku ve skupině O udržení - 1:0. Motor se navíc trefil ještě po další osmi minutách, když se individuální akcí prosadil David Kašpar - 2:0. To bylo v první třetině vše z toho zajímavého a Budějovice tak vedly o dvě góly. Jejich vedení se v druhé části navíc ještě navýšilo. Vilém Braun totiž využil početní výhodu - 3:0. Prostřední třetina přinesla značné emoce, vždyť hned dva hráči Hvězdy dostali vyšší tresty! Ten první dostal Jelínek, jenž si musel odsedět desetiminutový trest za vražení na hrazení. Ten druhý schytal Hron, pro kterého to byla konečná v tomto zápase.

Jihočeši kontrolovali své vedení i v poslední periodě, kterou ovládli rovnou 3:0. Už po dvou minutách se podruhé v zápase trefil David Kašpar, jenž využil druhou přesilovou hru v utkání - 4:0. Pomyslného bůra vstřelil do pražské branky Vilém Braun, pro kterého to rovněž byl druhý gól v tomto utkání - 5:0. Definitivní tečku dal za výsledkem Marcel Kříž - 6:0. Motor byl v zápase lepším týmem, což dokazuje i poměr střel, který vyzněl v jeho prospěch 45:13.