10.01.2019, Adam Pavlíček

DOR: CEB - JIH 0:4 (1:0) - Dorostenci vyšli proti Jihlavě střelecky naprázdno

Českobudějovičtí dorostenci se představili na první ledové ploše proti Jihlavě. V první třetině soupeř odskočil do dvoubrankového vedení, které již nepustil. Motor se v útoku snažil, na Maláče a jihlavskou defenzivu si ale v základní hrací době nepřišel. To až v nadstavbě, ve které Jihočechům vystřelil bonusový bod Alex Marhoun.

Po dvou minutách měli k dispozici přesilovou hru domácí hokejisté, kteří ale vzápětí faulovali a přišli o ni. Hra ve čtyřech prospěla spíše Jihlavě a přispěla k první brance utkání. Prostoru na ledě dokonale využil Marek Chvátal - 0:1. V osmé minutě mohlo být srovnáno. Po povedené Hálově přihrávce ale Lukeš mezi betony kotouč zasunout nedokázal, neboť Maláč je secvakl včas. Poté hrozili především hosté. A z jejich útočného snažení vyplynula druhá branka. Jonáš Jungwirth využil nepřehledné situace před brankou a ze skrumáže zvýšil vedení Dukly. Před odchodem do kabin hrály prim především obrany, a tak jsme žádnou výraznější šanci neviděli.

Jihočeši vlétli do druhé periody a snažili se umazat soupeřův náskok. Příležitosti by k tomu měli, nicméně jihlavskou obranu a pozorného Maláče v brance ne a ne překonat. V úvodních minutách Jihlava pouze čekala na své šance a hrozila z přečíslení. K těm však příliš nedocházelo. Naopak za zmínku z druhé strany ledové plochy stojí Petráskova šance. Domácí útočník střílel z dobré pozice z mezikruží, ovšem bez úspěchu. Taktéž neuspěl ani dorážející hráč, proti němuž vytáhl Maláč pohotový zákrok. Českobudějovičtí mohli snížit ještě v přesilové hře, nicméně ani v ní si na jihlavskou obranu nepřišli, a tak se šlo do posledních dvaceti minut se stejným skórem, tedy 0:2 z pohledu Jihočechů.

Motor dostal výhodu početní převahy také na začátku třetí periody. Zajímavou pozici měl opět Filip Petrásek, nyní ale minul vzdálenější horní růžek. Stejně skončila akce na opačné straně. Pavelcova střela taktéž prolétla jen kolem horního rohu branky. České Budějovice se po této pasáži snažily docílit přesné trefy, ovšem i v poslední periodě se činil Filip Maláč. A tak hokejisté z Vysočiny Budějovické trestali. Po méně nápadné akci přidal třetí branku za Lidákova záda Šimon Zdarsa. Tentýž hráč mohl přidat svou druhou trefu po samostatném úniku, nicméně tentokrát byl úspěšnější domácí brankář. O osudu základní hrací doby pak definitivně rozhodl David Bulík, když se zřejmě od jeho bruslí kotouč dostal až za brankovou čáru.

Nadstavba už vyšla lépe domácímu Motoru, který měl nejednu dobrou šanci. Maláč poprvé inkasoval až po Lukešově střele, kterou na brankovišti dorazil pohotový Alex Marhoun. Hokejisté z jihočeské metropole tak na svém ledě udrželi jeden bod, zbylé tři putují na Vysočinu.

Radek Bělohlav (České Budějovice): Dnes jsme měli mnoho střel, ale chyběl nám tlak na bránu. Nedokážeme se prosadit v předbrankovém prostoru a bez gólu vyhrát nemůžeme.

Štěpán Moravec (Jihlava): Za tři body v základní hrací době jsme rádi. Měli jsme hodně štěstí v koncovce a podržel nás brankář. Soupeř byl nebezpečný, bohužel dnes bez efektu. Nakonec se trefil až v prodloužení, což nás mrzí, protože neodjíždíme se čtyřmi body. Nicméně tak je to dnes nastavené. Odjíždíme spokojení.