27.09.2018, Dominik Zajan

DOR: CEB - LIB 2:4 (0:1p.) Motor nestačil na Liberec a nezískal ani jeden bod

ČESKÉ BUDĚJOVICE — Motor od začátku zápasu ztrácel. Ani jednou v zápase nevedl a nakonec si nepřipsal ani jeden bod. Za Motor se trefili Richard Pitel a Petr Lukeš. V dalším kole zavítá dorost Motoru na mladoboleslavský led.

Utkání začal lépe domácí Motor, když Marcel Kříž zachytil puk na modré čáře a jel sám na France, ten ale jeho pokus vychytal. Jako první se radoval soupeř z Liberce, který v čase 1:41 udeřil poprvé. Adam Měchura využil přihrávky od Rossmyho a prostřelil Lidáka, který se za střelou jen ohlédl. V desáté minutě vstřelil Liberec svou druhou branku. Bennet Rosmmy přidal druhý bod v dnešním utkání a stav utkání byl už 0:2 pro Bílé Tygry. Ještě v první třetině se trefil českobudějovický Richard Pitel a snížil na rozdíl jediného gólu. Bílí Tygři tak vyhráli úvodní třetinu 2:1.

Druhou třetinu začal lépe Liberec, když už po sedmi sekundách prověřil brankáře Lidáka. Ve osmadvacáté minutě se znovu předvedl českobudějovický brankář Martin Lidák, který zlikvidoval jasnou tutovku Liberce. V polovině zápasu David Putz prostřelil Lidáka z prostoru před brankou. Domácí odpověděli za čtyři minuty. Petr Lukeš ujel v oslabení obraně Liberce a pohotově snížil. Jenže Liberec vstřelil další branku za 75 vteřin, kdy Tomáš Trunda dorážel odražený puk do prázdné brány.

Třetí třetina už žádnou branku nepřinesla. Motor dlouhou dobu sahal po snížení. Ale to nepřišlo. V třiapadesáté minutě se zničehonic dostal David Putz úplně osamocený před Lidáka. Neuspěl. Od té chvíle Motor několikrát zamkl Liberecké v jejich obranném pásmu. Kýženého třetího gólu se však nedočkal a Liberec si tak připsal výhru za tři body.

Další, už čtvrtý bod, si berou též hosté. Luka Vodlan poslal křižnou přihrávku do místa, kde stál Tomáš Trunda, který střelou z první rozhodl o vítězi prodloužení.

Radek Bělohlav, trenér HC Motor České Budějovice: "Dnes jsme odehráli parádní zápas s dobrým soupeřem. Byli jsme hodně vylučovaní, a proto jsme možná i prohráli. Tolik trestných minut je moc, ale klukům nemůžu nic vytknout. Byl to parádní zápas."