14.11.2019, Jiří Michal

DOR: CEB - LIB 6:3 - Dorostenci dokázali porazit Liberec a zapsali plný bodový zisk

Na led Budvar arény zavítal čtvrtý celek skupiny z Liberce a Jihočeši nutně potřebovali bodovat. I díky výbornému výkonu gólmana Erika Šeba, který lapil 48 střel Tygrů a pouze 3 pustil za svá záda, dokázali českobudějovičtí hokejisté vytěžit plný bodový zisk. Hattrickem se blýskl Filip Petrásek

Budějovice ještě mají šanci se probojovat do vyřazovacích bojů, ale musí sbírat body pravidelně. Což v tomto zápase potvrdil. Už po necelých pěti minutách totiž poslal Filip Petrásek svůj tým do vedení - 1:0. O dvě minuty později už to bylo o dvě branky, když domácí hokejisté využili početní výhodu. Fousek našel od modré znovu Filipa Petráska, který dodal svým spoluhráčům klid na hokejky - 2:0. Severočeši se však za žádnou cenu nechtěli vzdát a i jim se podařilo využít přesilovou hru. Masařovu přihrávku obdržel Filip Kříž, jenž propálil Šeba v brance - 2:1. Avšak Jihočeši si vzal ještě do konce periody své dvougólové vedení zpět, když se trefil Lukáš Kantor - 3:1. Budějovice tak byly po první části podstatně spokojenější a vedly o dva góly.

Do druhé třetiny vyrukovali Liberečtí se změnou, když v brankovišti nahradila Lukáše France Čeněk Krátký. Tygři navíc v polovině zápase snížil na rozdíl jediné branky, když svou desátou branku v sezóně vstřelil Tomáš Trunda - 3:2. Každopádně Jihočeši ukázali skvělou střeleckou produktivitu v tomto zápase a hattrickem se blýskl Filip Petrásek - 4:2. Jeho branka se nakonec ukázala jako vítězná. K tomu motor využil i druhou přesilovou hru v utkání, když se od modré trefil Adam Dvořák - 5:2.

Stejně jako v první části, tak i v té poslední se jako první trefil domácí celek. Jan Vavřík se napřáhl a trefil svou první branku v letošní sezóně - 6:2. Následně byla k vidění spousta vyloučení, z nichž ještě jedno Liberec využil. Po přihrávce Trundy se do puku z první opřel Mikuláš Jenčovský, jenž tak určil definitivní stav utkání - 6:3.