15.09.2018, Filip Kortus

DOR: CEB - PAR 5:6p - Přestřelka skončila výhrou Pardubic

Několikrát to vypadalo, že by mohl vyhrát jeden z týmů v základní hrací době. Jenže nakonec vyrovnané utkání dospělo až do prodloužení, ve kterém nakonec rozhodli hosté z Pardubic. Hlavní hvězdou zápasu se stal hostující Kloz, který byl hned u čtyř gólů Východočechů.

Úvodní třetina nabídla rychlý hokej s malým množstvím šancí. Už po pár minutách měli hosté příležitost přesilové hry pěti proti třem, ale úvodní branku nevstřelili. Té se dočkali až po přesilové hře. Trefil se Jan Kloz, když dorazil vlastní střelu - 0:1. Na druhé straně se Motoru podařilo srovnat. Z prakticky nulového úhlu to zkusil Adam Sochor a dokonale zaskočil Borovičku - 1:1.

Nejvíce branek přinesla druhá třetina. Nejprve Budějovičtí odskočili soupeři na rozdíl dvou branek, když se nedlouho po sobě trefili Lukeš a Březina - 3:1. Za tři minuty a jedenáct vteřin bylo opět srovnáno, Pardubičtí předvedli povedený comeback zpět do utkání. Trefili se Vašíček a Herčík - 3:3. Vedení vrátil Motoru Kašpar, jenže v závěru třetiny znovu srovnal Formánek - 4:4.

Do třetí třetiny vstoupily lépe Pardubice, když se na 5:4 trefil Maleček. Na druhé straně se Motor dočkal odpovědi necelých sedm minut před koncem, kdy se trefil Kovář - 5:5. Zápas tak šel do prodloužení.

V něm se na nějakou větší šanci chvíli čekalo, jenže poté udeřili Východočeši. Formánek vystřelil po ledě a bylo rozhodnuto - 5:6.