06.12.2018, Adam Pavlíček

DOR: JIH - CEB 2:3 (1:0sn.) - Dorost vstoupil do nadstavby vítězně!

Českobudějovický dorost zajížděl sehrát zápas na jihlavský led. Po polovině utkání se dostal do komfortního vedení o tři branky. Jihlavští se ale dotáhli na jednobrankový rozdíl, ovšem dokonat vyrovnání se jim nevyvedlo. Domácí hokejisté se ale mohli radovat ze zisku bonusového bodu, který ukořistili v samostatných nájezdech.

Dorost nastoupil do první třetiny proti Jihlavě v téměř totožné sestavě jako v utkání proti Havlíčkovu Brodu v rámci posledního utkání první fáze sezóny. Změna nastala pouze jedna, a to v obraně. Místo Matouše Haila dnes do utkání naskočil Jan Novák. Na Vysočině se dlouze hrálo bez vyloučení. Až v devatenácté minutě poprvé pykali domácí za Zdarsův faul. Českobudějovičtí hokejisté s početní převahou naložili nejlépe, jak mohli. Dvě vteřiny před koncem úvodní periody se o první branku utkání postaral Alex Marhoun.

Další dějství už bylo na góly o něco bohatší. Na druhou stranu ale rozhodně bylo k vidění také mnoho vyloučení. Ve druhé třetině například Motor odcházel na trestnou lavici vícekrát než v celém minulém zápase proti Havlíčkobrodským. Jihlavští hokejisté nicméně velké množství početních výhod zahodili. Ze sedmi pokusů nebyli úspěšní ani jednou. Zato svěřencům Radka Bělohlava to v pěti proti čtyřem pálilo bezvadně. Ve třicáté šesté minutě se prosadil Richard Pitel - 2:0. A vzápětí, ani ne za celou minutu, nastala naprosto totožná situace. Jihlavské vyloučení a českobudějovický gól. Mezi úspěšné střelce se tentokrát zapsal Alois Dubský, jenž svůj tým poslal do komfortního vedení o tři branky. Naději do třetí třetiny pro Duklu vykřesal pár minut před zvukem sirény Michael Bačkovský, kterému se podařilo poprvé prostřelit Martina Lidáka.

Do posledních dvaceti minut vstoupili jihlavští hokejisté se snahou dohnat soupeřův náskok. Začali dobře, když si vybojovali hru v početní výhodě, nicméně právě přesilovky, jak je již zmíněno výše, dnes nebyli jejich dominantou. Když se síly na ledě vyrovnaly, příznivci hokejistů z Vysočiny dostali druhý důvod k radosti. Na jednobrankový rozdíl snížil Martin Pigl, nicméně co se týče základní hrací doby, byl Piglův gól tečkou za všemi přesnými zásahy. Motor se tedy mohl radovat ze tří bodů po těsné výhře 3:2.

Samozřejmě došlo i na nadstavbu. Ve hře tři na tři ale žádný z hráčů síťku za brankářem nerozvlnil, a tak se šlo do penaltové loterie. V ní už byla štěstěna nakloněna Jihlavským. Bonusový bod jim vystřelil Marek Melenovský.