17.11.2009, Miroslav Mayer

Do třetice všeho zlého

Č. B u d ě j o v i c e - Ani ve třetím zápase nadstavbové skupiny nedokázali českobudějovičtí junioři získat body. Na domácím ledě podlehli Ústí nad Labem 5:7. Přitom byli po dvě třetiny lepším mužstvem a dokonce v úvodu vedli 2:0. Nakonec doplatili na nedůraz před vlastním brankářem. Nejlepším hráčem domácích byl Josef Rezek,který získal tři body (1+2).

Obě mužstva začala zápas na tři útočné řády a hra měla hned od úvodního hvizdu svižné tempo. Rytmus hry udávali hlavně domácí, kteří byli do utkání více nažhaveni. Také se jim brzo povedlo dát úvodní branku. V sedmé minutě se v útočném pásmu rozjel Josef Rezek a svoje sólo zakončil střelou po ledě do protipohybu brankáře Wegerta. Domácí byli při chuti a po chvíli využili první přesilovou hru. Aleš Ježek dorazil do branky vyražený puk po střele Rezka. Radost domácích trvala jen krátce. V desáté minutě se ocitl před Hrubcem nikým nekrytý Tomáš Drnec a se štěstím dorazil puk do branky. To ještě domácím křídla nepřistříhlo. Krátce nato měl totiž možnost Šaršok opět zvýšit náskok na dvě branky, ale netrefil puk do odkryté branky. Z protiútiku se ovšem nemýlili hosté a Martin Baránek vyrovnal. Českobudějovičtí stačili ještě jednou jít v první třetině do vedení. Stanislav Polodna dorážel vyražený puk a bylo to 3:2. Hosté našli odpověď i na tento gól. Pomohla jim k tomu první přesilová hra. Další vyražený puk putoval k Martinu Žákovi a ten ho po ledě vrátil do branky. V první třetině tak padlo více branek než v obou dosavadních zápasech dohromady. Trenéři ovšem nemohli mít radost z obranné hry obou mužstev. Po první třetině byl stav 3:3.

Ofenzívní hokej pokračoval i ve druhé třetině. Domácí se ovšem vrátili z přestávky později a hned si museli zahrát oslabení, které zvládli. První velkou šanci měl domácí Rezek. Při přesilové hře si dokázal krásně položit Wegerta, ale nedokázal zvednout puk do zakončení. Při té samé přesilové hře chyboval na modré čáře Vráblík a Chládek se vydal sám na Hrubce. Ten naštěstí domácí podržel. V další šanci byl, tentokrát v oslabení domácího mužstva, opět Rezek, který vybojoval puk, ale jeho střela už neměla sílu. Pak opět zahrozili hosté. Humpolíček zakončoval dělovkou přečíslení dva na jednoho, ale Hrubece byl připraven. Na druhé straně byl v šanci Heřman, ale nestačil zakončit důrazněji. Ve 33. minutě měli domácí hodně blízko k brance. Makovský vystřelil ze středního pásma a jeho střela vypadla Wegertovi a šourala se do branky. Ústecký brankář se stačil na poslední chvíli vrátit a puk zastavit na čáře. Nakonec padl gól do domácí branky. Před Hrubcem tečoval puk Martin Baránek a trefil mezírku mezi betony. Ještě v poslední minutě měli domácí další šanci na srovnání skóre. Radim Heřman byl faulován při svém nájezdu na branku a bylo nařízeno trestné střílení. Rozjel se k němu Roman Vráblík, ale vedl si zle -nedobře. Nakonec ani nevystřelil a jeho projev zlosti ocenil rozhodčí osobním trestem. Druhou třetinu tak vyhráli hosté a ujali se vedení v zápase 4:3.

Třetí třetina začalo rozpačitěji. Domácí ještě dohrávali oslabení z konce druhé třetiny a tak se hosté osmělili dříve. Navíc se jim podařilo dát další branku. Po samostatné akci se prosadil Martin Šrámek a hosté utekli o dvě branky. Domácí zpět do zápasu dostala přesilová hra. Od modré všechno před sebpu prostřelil Josef Klement. Ústečtí ovšem dlouho domácí v naději nenechali a také proměnili přesilovou hru. Puk poskakující brankovištěm dorazil do branky opět Martin Šrámek. Další hřebiček do domácí rakve přidal František Humpolíček, který využil další přesilovou hru hostů. Tato branka definitivně rozhodla o osudu zápasu. Jestliže ve druhé třetiě byli domácí lepším celkem, pak v závěrečné třetině dominovali hosté. Poslední slovo ovšem patřilo domácím. Čtvrtý útok se při svém prvním pobytu na ledě dokázal prosadit. Jakub Babka dorazil do branky odražený puk a stanovil tak účet zápasu na 5:7.

Ladislav Kolda (HC České Budějovice):Dnes jsme se snažili přistoupit k zápasu jinak, než k předchozím dvěma. Začátek zápasu nebyl špatný. Vedli jsme 2:0 a 3:2. Postupem času jsme odpadali a kupili stále více chyb. V závěru se nám to vrátilo do starých kolejí. Takže se nám to nepodařilo odbourat a musíme pracovat dál a snažit se něco s tím udělat, aby to bylo lepší a my jsme začali vyhrávat.