ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
12.10.2006, Radek Papáček

Dorost: CEB - HKR 5:1 - Zasloužené vítezství

Č e s k é   B u d ě j o v i c e - Dorostenci odkrojili utkáním s Hradcem Králové další kus z extraligového maratonu. Zápas byl dlouho otevřený pro obě mužstva, domácí ale ve třetí třetině dokázali vsítit tři branky, což o osudu střetnutí rozhodlo. Roman Horák první branku v utkání vstřelil sám a u té poslední asistoval.
Začátek utkání diváky v Budvar Aréně moc nenadchl. Z nevýrazného úvodu vybočily pouze dvě akce. Akce to byly ale gólové a to na českobudějovické straně. Vedení domácím zajistil po nenápadné střele z levého prostoru pro vhazování již v polovině druhé minuty Roman Horák - 1:0. Brankář Petrov si puk osahal až v 5. minutě, kdy jej prověřil Němeček. Strážce domácí klece ovšem nepůsobil jistým dojmem, puky mu vypadávaly, jako tomu bylo například při střeleckých pokusech Stehna a Kufra. Slovinský gólman ovšem stačil před dotírajícími protivníky kotouč včas přikrýt a v druhém případě se mohl spolehnout na dobrou práci svých kolegů v obranných řadách, kteří nebezpečí zažehnali včasným odpálením kotouče. Na druhé straně se efektním a zároveň efektivním zákrokem blýskl Blažek. Královehradecký brankář se roztáhl a v leže zabránil ke skórovaní Heřmanovi. Překonat Blažka podruhé se českobudějovickým přeci jen ale podařilo. Seidl našel od mantinelu před brankou volného Aleše Ježka, který získal pro své barvy dvougólové vedení – 2:0.

Pokud úvod první třetiny vyzněl lépe pro Jihočechy, lze totéž tvrdit i o té druhé, ovšem ale v obráceném gardu. Zpět do zápasu se Východočeši vrátili paradoxně při vlastním oslabení. Skóre se jim podařilo snížit zásluhou Hynka Zohorny, který odebral puk Jankovi při rozehrávce a ranou z mezikruží propálil budějovického brankáře – 2:1. Následně dal domácím šanci na odpověď vyhozením kotouče mimo hrací plochu Karlík, za což byl potrestán dvouminutovým trestem. Jihočeská přesilová formace obranu hostů sice sevřela ve vlastním obranném pásmu, ale překonat ji, se jí nepodařilo. Ke konci 36. minuty bylo na ledě po dlouhé době opět rušno. Nejdříve se v palebné pozici ocitl Hudler, trefil ale pouze Blažkův pravý beton. Posléze pak tentýž hráč putoval na trestnou lavici za hru vysokou holí. Příležitost k vyrovnání hosté ale promarnili a strážce domácí svatyně v podstatě ani pořádně neohrozili.

Do závěrečné části tak obě mužstva vstupovala s možnou vidinou plného počtu bodů. Obzvláště na svěřencích trenéra Táborského byla vidět touha prolomit sérii šesti porážek v řadě. V úvodu si dokonce vytvořili mírnou převahu, v gólový úspěch ji ale přetavit nedokázali a otěže utkání postupně převzali domácí. Naděje na bodový zisk svého mužstva zhatil deset minut před koncem královehradecký Hadrava. Jeho vyloučení totiž dokázal potrestat Pavel Hudler. Českobudějovický centr si vybruslil zpoza branky až před Blažka a trefou pod víko vrátil domácím dvougólový náskok – 3:1. A když o tři minuty později Radim Heřman překonal hostujícího brankáře počtvrté, bylo o vítězi utkání rozhodnuto – 4:1. Konečnou podobu výsledku dodala dvojice, která se podepsala také pod prvním gólem. Roman Horák a Robin Soudek si tentokrát role vyměnili a druhý jmenovaný si připsal svou sedmou branku v sezoně – 5:1.

Ohlasy po zápasu
Václav Červený (České Budějovice): Během úvodních dvou třetin se možná trochu projevilo podcenění soupeře ze strany našich hráčů. Do třetí třetiny jsme sestavu stáhli na tři řady a důsledkem byla zlepšená obranná činnost. Rozhodující branky se nám nakonec podařilo dát z protiútoků. S výsledkem můžeme být spokojeni, s předvedenou hrou ale rozhodně ne.

Pavel Táborský (Hradec Králové): Utkání jsme si prohráli sami ve třetí třetině špatným nasazením a celkovým pojetím hry. V poslední době naše hra není dobrá a je třeba, aby hráči začali na sobě více pracovat a nehleděli jen jeden na druhého. Budějovice vyhráli zaslouženě a chtěl bych jim tímto pogratulovat.

Sociální sítě

G-car index v prosinci má hned dva vítěze. Na auto od společnosti G-car se mohou těšit Jakub Suchánek a Zdeněk Doležal!

V každém zápase potvrzuje, že je hokejovým obojživelníkem. Málokdo si ho asi umí v poslední době představit jinde než na pozici...

Další série výher končí, na domácím ledě jsme prohráli s @hcslavia po prodloužení. #CEBvSLA #chanceliga

Dnes nás čeká Slavia a my nastoupíme v této sestavě! Váš tip na výsledek? #hcmotor #dnesnisestava #chanceliga #CEBvSLA

×
×
Dnes v 12:00 | U20
ČEZ Motor Č. Budějovice
HC Sparta Praha
×
×
Dnes v 17:00 | Muži
VHK Robe Vsetín
ČEZ Motor Č. Budějovice
×
×
Dnes v 13:00 | U17
HC Dukla Jihlava
ČEZ Motor Č. Budějovice